Skocz do zawartości
Gość

cyrkulacja górna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam serdecznie wszystkich,wczoraj jedna z osób na forum  poleciła mi zwiększyć górną cyrkulację w akwarium,oto krótki filmik na ocenę sytuacji,czy nie za mocno czy jest ok?
Dodam solniczka 250l falowniki 1x 4000l/h + 1 x 8000l/h=12000l/h pytanie zatem czy nie za mocno ,koralami bardzo nie szarpie gdyż jeden falownik jest ustawiony w lustro wody.z góry dziękuję za opinię;)

 

Edytowane przez Adi1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu ta górną cyrkulacja ma być?


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,wedlug mnie woda powinna byc wzburzona by zachodzila dobra wymiana gazowa...Ja mam silna pompe,ktora umocowana jest nasamym dnie i ciagnie wode ze spodu razem z calym syfem,ktory wpada do wylotu i bezposrednio do skimmer'a...Jesli to by byl moj zbiornik,obnizyl bym pompe i ustawil tak by dmuchala w srodek zbiornika...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocna nie jest, jedynie skierowalbym pompe odrobine nizej, bo w obecnym polozeniu chyba halasuje i chlapie woda na lampe ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pytałem bo sam nie wiedziałem ale rzeczywiście może dam troszku niżej,"Stani" nie chlapie po lampie,kolega wyżej pytał w jakim celu jest górna cyrkulacja,no właśnie w jakim?poprzedni mój temat jednego z forumowiczów zastanawiało to dla czego woda "tafla wody stoi" ma być w ruchu,więc zrobiłem większy ruch wody,ogólnie pytam czy tak może być czy w ogóle jest to nie wymaganeB)

Edytowane przez Adi1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pinki napisał:

A w jakim celu ta górną cyrkulacja ma być?

 

Godzinę temu, Adi1977 napisał:

pytałem bo sam nie wiedziałem ale rzeczywiście może dam troszku niżej,"Stani" nie chlapie po lampie,kolega wyżej pytał w jakim celu jest górna cyrkulacja,no właśnie w jakim?poprzedni mój temat jednego z forumowiczów zastanawiało to dla czego woda "tafla wody stoi" ma być w ruchu,więc zrobiłem większy ruch wody,ogólnie pytam czy tak może być czy w ogóle jest to nie wymaganeB)

Chodzi o lepszą wymianę gazową. Dzięki temu, że natleniasz w ten sposób wodę masz wyższe pH, które często jest problemem szczególnie w młodych akwariach. Łatwe rozwiązanie jednego z problemów z którym się spotykamy. Jeśli wciąż pH by było za niskie, to warto wystawić doprowadzenie powietrza do odpieniacza za okno (lub zrobić dedykowane, wiercone wyjście na stałe - chociaż nie wiem jak to się ma do smogu w ostatnich dniach.)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no i teraz wszyscy wiedzą po co jest górna cyrkulacja,dzięki myślę że będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.