Skocz do zawartości
saas5

co się dzieje z wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ekspertów o dziedzinie morskiej.. W moim założonym dwa miesiące temu akwarium coś się dzieje,od trzech dni woda coraz bardziej staje się mętna i ma zapach gnijących glonów ,jak mam sobie z tym radzić,wczoraj wymieniłem prawie 50 % wody i niestety nie ma poprawy. Proszę o poradę.

20170214_191812.jpg

Edytowane przez saas5
brak dodania zdięcia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ale masakra, dodawałeś coś do wody? Wódka? Vsv?

Napisz coś o sprzęcie

Wygląda na zakwit bakteryjny, podmiany nie pomogą wprost przeciwnie. Uruchom lampę UV, wydajny odpieniacz, daj węgiel. Te zaglonione skały dobrze by było wyciągnąć i oczyścić ręcznie. Jakie masz parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zmierz parametry i poczytaj o zakwicie , skombinuj lampę UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbowałbym wody utlenionej tak na szybko. Potem lampa UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stefan85 napisał:

Spróbowałbym wody utlenionej tak na szybko. Potem lampa UV.

a co Ci da H2O2 "na szybko" ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie dodawałem tylko bakterie co do parametrów to mam tylko salitesty no3,po4 i no2 na tych testach wychodzi bardzo znikome ślady czyli chyba jest ok sprzęt odpieniacz na kostkę drygi  odpieniacz sk 300 i filtr powierzchniowy 2 cyrkulatory 900 i 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, saas5 napisał:

nic nie dodawałem tylko bakterie co do parametrów to mam tylko salitesty no3,po4 i no2 na tych testach wychodzi bardzo znikome ślady czyli chyba jest ok sprzęt odpieniacz na kostkę drygi  odpieniacz sk 300 i filtr powierzchniowy 2 cyrkulatory 900 i 2500

NO2 nie powinno być wcale, co za filtr powierzchniowy? Skimmer powierzchniowy? Skieruj cyrkulację na powierzchnię wody. A akwarium jakiej wielkości? A jakie bakterie dodawałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Kurde masakra  , podaj  wymiary   akwarium   , masz tam już jakieś życie ?  jak wystartowałeś ,czy lejesz bakterie ,skała ,piasek żywy ? jakie , ile świecisz  i jaka moc światła .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 112l ,tak skimer powierzchniowy mam kostkę lipową i napowietrzam bakterie nie pamiętam nazwy w takich malutkich ampułkach no i nie ma no2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłem coś podobnego kilka dni temu(jeżeli to zakwit glonów) widoczność 5cm, zastosowałem 3 rzeczy na raz - 1) zacienienie(tylko takie na maxa, przykrycie kocami itp.) 2) wrotka, pierwotniaki itp. .(ale to wydaje mi się zbędne), 3) UV 10W w obieg. 3-4 dni i woda kryształ.

Jeżeli to zakwit bakteryjny to bym to przeczekał nic nie robił lub lampa UV w obieg, nie wzruszałeś mocno podłoża czasami?.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek żywy 4kg skała żywa 5kg i sucha 3kg mam 3 ślimaki światło ledy jedna iest aktyniczna druga biała z akłela świecę od rana do wieczora 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje zakwit bakteryjny bo to takie białawe trochę jest, sprawdź kolor zawiesiny jak jest wyłączone oświetlenie plus słabe w pomieszczeniu, jak zielonkawe to glony jak nie to bakterie.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłoże nie tknięte nic nie robiłem jak odróżnić zakwit bakterii 

sprawdzałem i ma kolor zielonkawy i zapach jak by glonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zakwit bakteryjny. Jeśli po 2 miesiącach skały tak wyglądają to sprawy idą w złą stronę. Ten sprzęt to mniej niż minimum, będziesz miał ciągle problemy. Ja bym zrobił tak

- lampa uv

- spuść trochę wody 5-10l

- wyciągnij skałę i porządnie ją wyszoruj w tej wodzie

- odmul piasek

- skała z powrotem do baniaka

- woda przez watę i też do baniaka

- zapodaj jakiś filterek z węglem jeśli nie masz sumpa

- świecenie skróć do 5 godzin

- bakterie dodawaj ale nitryfikacyjne

- wody nie podmieniaj jeśli w tej chwili jej parametry są dobre

I pomyśl nad porządnym odpieniaczem

 

W tym skimmerze powierzchniowym wymieniaj watę / gabkę co 2-3 dzień

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jeszcze zdjęcie całego baniaka, masz jakieś życie?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie zastosuję się do porady pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemek dobrze radzi    jak zrobisz jak mówi , to  tylko świecenie skróciłbym do 3 godz i co tydzień dodawał po poł godz   ,ja mam swiatło 2do1  na korzyśc niebieskiego ty masz pół na pół. . Jak sie ogarniesz lub nie zapraszam do mnie na brynów masz niedaleko pogadamy ,lub ja podjadę ,daj znać na pw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa UV finalnie nic nie daje, bo zabija i co złe ale też i to co dobre


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kroczek napisał:

lampa UV finalnie nic nie daje, bo zabija i co złe ale też i to co dobre

Zgadza się, ale to najprostszy i chyba najszybszy sposób aby się z tym uporać i jak najmniej zaszkodzić. To co najlepsze powinno być w skale i temu lampa nie zaszkodzi, cała reszta tutaj nie ma wielkiego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bym na szybko kupił kaskadę (jakąkolwiek) napchał waty filtracyjnej i wymieniał ją co 2 dni

i zainwestował w odpieniacz - sk 300 to do 50-60l się nadaje - z niezbyt dużą obsadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Moje akwarium niedawno dojrzalo,ale przed zaczelo wygladac dokladnie jak Twoje a wszystkie zabiegi spelzly na niczym,dopiero jak zastosowalem filtr UV to po dwoch i pol dnia woda zrobila sie krysztal a juz myslalem ze skala cos oddaje...Co mnie jednak zdziwilo to fakt ze woda choc nie miala odcienia zielonkawego to skimmer po podlaczeniu UV-ki wywalal duze ilosci zielonej smierdzacej wody tak ze mysle ze byl to zakwit bakteryjny polaczony z zakwitem glonow i u Ciebie wyglada bardzo podobnie...UV 9 w do oczek wodnych,pompka 450 l/h i po ponad dwoch dniach krysztal...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie zastosuję się do porady pozdrawiam

poszedłem za radą Przemka i właśnie filtruję wodę ,za chwilę będę czyścił skały i zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.