Skocz do zawartości
saas5

co się dzieje z wodą

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzięki wielkie zastosuję się do porady pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt nie będzie natychmiastowy. Musisz tutaj rozdzielić dwie sprawy, pierwsza to zakwit bakteryjny czy glonowy a druga to zagloniona skała. Być może będziesz musiał jeszcze za jakiś czas powtórzyć czyszczenie tej skały. Oczywiście jedno z drugim jest powiązane ale od samej lampy uv glony ze skały nie znikną a samym czyszczeniem skały nie zlikwidujesz zmętnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już przefiltrowałem z 80% wody ,teraz myję skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, saas5 napisał:

no już przefiltrowałem z 80% wody ,teraz myję skały

Ale po co filtrujesz całą wodę? Przecież pisałem co innego

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, silvia napisał:

ja bym na szybko kupił kaskadę (jakąkolwiek) napchał waty filtracyjnej i wymieniał ją co 2 dni

i zainwestował w odpieniacz - sk 300 to do 50-60l się nadaje - z niezbyt dużą obsadą

Bez przesady amigo , są jeszcze ludzie na tym świecie co odpieniacza w ręce nie trzymali i żadnych problemów z tego powodu nie doświadczyli.  Filtracja mechaniczna jak najbardziej wskazana. Jeszcze dodam że od podobnej przygody jakieś trzy lata temu używam kostki napowietrzajacej która chodzi w akwa na okrągło i podobna sytuacja już się nie powtórzyła. Dobrze napowietrzona woda czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Przemek78 napisał:

Miałem na myśli, żeby tę wodę w której wyszorujesz skałę (te 5-10 litrów) przepuścić przez watę

szkoda zachodu - to od razu wylej (w tej wodzie będzie duuużo syfu)

do filtrowania "całej wody" - jak pisałem wyżej kaskada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

edit --//--

Hejka Volf :)  zamiast kostki wolę kaskadę :) wiem że są zbiorniki bez odpieniacza - ale skoro już jest to nich choć napowietrza wodę (zamiast kostki) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mąż żle zrozumiał,teraz czyści skały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, silvia napisał:

szkoda zachodu - to od razu wylej (w tej wodzie będzie duuużo syfu)

do filtrowania "całej wody" - jak pisałem wyżej kaskada

A jeszcze 2 słowa...

Po co wprowadzać jeszcze świeżą solankę? Żaden zachód przepuścić 10 litrów wody przez watę

11 minut temu, volf napisał:

Bez przesady amigo , są jeszcze ludzie na tym świecie co odpieniacza w ręce nie trzymali i żadnych problemów z tego powodu nie doświadczyli.  Filtracja mechaniczna jak najbardziej wskazana. Jeszcze dodam że od podobnej przygody jakieś trzy lata temu używam kostki napowietrzajacej która chodzi w akwa na okrągło i podobna sytuacja już się nie powtórzyła. Dobrze napowietrzona woda czyni cuda.

Że niby zakwit przefiltruje przez watę?

I to coś da? Nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wata odfiltruje tylko większe zanieczyszczenia - fizycznie - to co rozpuszczone wlać z powrotem ? to tak jakbyś wlał z powrotem ... kubek z odpieniacza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

wata odfiltruje tylko większe zanieczyszczenia - fizycznie - to co rozpuszczone wlać z powrotem ? to tak jakbyś wlał z powrotem ... kubek z odpieniacza :D

I tu się mylisz, przepuść przez watę urobek z odpieniacza i zobaczysz ile w niej zostanie. Co będzie rozpuszczone od szorowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawilbym sie w zadne filtrowanie,bo sam to robilem i nic nie dalo,bakteri nie przefiltrujesz a jezeli chodzi o odpieniacz to wiem ze mozna bez,ale gdzie wtedy podzialo by sie te smierdzace ,zielone bloto,ktore wielokrotnie napelnilo kubek...Fakt ze mozna zostawic wszystko i czekac az natura zrobi wszystko i zrobi,ale ja bym sie wsciekl,jakbym mial czekac na krysztalowa wode az natura to zalatwi...Slyszalem o ludziach u ktorych zakwit nie schodzil miesiacami i dopiero jak UV-ke wsadzili to docenili jej dobrodziejstwo...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wczoraj wymieniono 50% wody więc te kilka litrów raczej różnicy już nie robi a po porządnym szorowaniu masz "pył glonowy" resztki detrytusu i syf wszelakiej maści - jak po płukaniu siporaxu - w/g mnie taka woda to tylko w ściek

ps. zawsze można zrobić test tej przefiltrowanej wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

wczoraj wymieniono 50% wody więc te kilka litrów raczej różnicy już nie robi a po porządnym szorowaniu masz "pył glonowy" resztki detrytusu i syf wszelakiej maści - jak po płukaniu siporaxu - w/g mnie taka woda to tylko w ściek

Argument, że już wymienił 50% więc ta odrobina nie robi różnicy jest trafny, co do tego że od szorowania będzie jakiś wielki rozpuszczony, niemożliwy do odfiltrowania syf to już moim zdaniem niezbyt. Akwarium ma 2 m-ce i są tam tylko 3 ślimaki, będą tylko glony i jakieś tam kawałeczki skałki.

 

A glonów i jak to ująłeś pyłu glonowego w akwarium zostanie jeszcze tyle że ho ho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam tak czytam ten temat mój kumpel miał podobna sytuację w akwarium efektem było przedawkowanie bakterii być może tu jest co innego to tak na marginesie.

Współczucie i życzę szybkiego zdrowego baniaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dałbym węgiel i (właśnie) lał bakterie, dużo nutrienów w wodzie i zakwit glonowy - zresztą kolega napisał, że kolor i zapach "glonowy"; świeże akwarium, cykl jeszcze nie "buja". U mnie na taki zakwit glonowe zawsze pomagały bakterie i węgiel, piszę z doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dodam zdjęcie popołudniu sami oceniacie czyściłem i filtrowałem do czwartej nad ranem i efekty są dałem węgiel i przypuszczałem wodę przez filtr skonstruowany własnoręcznie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie mogę się doczekać ...ciekawość to moja słaba strona...B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto efekty czyszczenia ale teraz parametry mierzone salitestami są podniesione  no3  po4  i no2 też się pokazało nie wiem czy te ślimaki przeżyją 

20170217_195423.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam eksperta tak wczoraj dałem 25ml 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwie świetlówki ledowe aqel jedna aktyniczna i  biała traz świecę 5godz nie wiem czy nie za mało skały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.