Skocz do zawartości
drogba_37

Akwarium z akrylu

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku nosze się z zamiarem postawienia zbiornika 240x70x70. Wszystko w zasadzie mam już ogarnięte, miało być opti. tydzień temu jednak wpadłem na tematy akwariów akrylowych, nie wiem czy warto tą droga iść, dopiero robię rozeznanie. Na ich korzyść przemawia bezpieczeństwo i idealna przejrzystość i sporo otworów w akwarium które planuję zrobić, gorzej ze ścieralnością, ale z tym bym sobie poradził. Problem tylko z wykonawcą, zupełnie nie znam rynku. szukam kogoś kto to zrobi bardzo dokładnie i starannie z wymogami estetyki (akwarium w salonie). Jeśli macie wiedzę w tym temacie, prosze o pomoc, szczególnie chodzi mi o firmy które coś tam juz osiągneły i mozna by się podpytać byłych klientów czy są zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w temat użytkownika M2Marko http://nano-reef.pl/forums/topic/72779-moja-pierwsza-morska-soczewka-1500-l/ być może to ci nieco pomoże, a napewno rozmowa z Markiem może okazać się cennym doświadczeniem odnośnie zbiornika akrylowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mówił że servisuje akwarium akrylowe i jest z nimi taki problem że są strasznie drogie i nie da się ich czyścić od środka jak np glony ci je porosną .

Podobno nawet paznokciem da się to porysować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność porozmawiać z Markiem, i od tematu akrylu raczej odchodzę, skupie się na opti, bo to co usłyszałem od Marka i jeszcze dwóch innych uzytkowników zbiorników ,duzych akrylowych nie brzmiało ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ameryce tylko akrylowe stawiają,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale znajdz mi w PL taka która taki akryl solidny mi postawi, ja robiłem rozeznanie, nie znalazłem, za duza ścieralność i miedzy bajki mozna włozyc tekst że zeszlifować mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drogba_37 napisał:

Wiem, ale znajdz mi w PL taka która taki akryl solidny mi postawi, ja robiłem rozeznanie, nie znalazłem, za duza ścieralność i miedzy bajki mozna włozyc tekst że zeszlifować mozna

Pewnie to znalazłeś ale tak na wszelki wypadek

http://akwaria-akryl.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś aquamedic zajmował się chyba akrylem ale nie jestem pewien za płytę 2m grubosci 25 to kilkanscie stow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę tylko potwierdzić, że akrylowe się masaaaaakrycznie rysuje! Czyszczenie szyb przypomina bardziej głaskanie kota aniżeli czyszczenie. Standardowy czyścik magnetyczny maluje po ścianach jak picasso, ale gąbeczka w miarę daje radę.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Dnia 15.02.2017 o 14:10, drogba_37 napisał:

Wiem, ale znajdz mi w PL taka która taki akryl solidny mi postawi, ja robiłem rozeznanie, nie znalazłem, za duza ścieralność i miedzy bajki mozna włozyc tekst że zeszlifować mozna

Mam takie wyzwanie.

Podeślę Panu próbkę akrylu a Pan porysuje ją kluczami albo kamieniem - wyszlifujemy, spolerujemy i odeślemy do porównania :)
Jeśli będzie zainteresowanie to chętnie pokażę cały proces usuwania rys tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Zbiorniki akrylowe to temat rzeka i owiane są ogólną mitologią ze względu na małą popularność w na Polskim rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua technology a zrobisz to na zalanym funkcjonującym baniaku bez szkody dla życia? Prowadzisz akwarium morskie w akrylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rysy w funkcjonującym akwarium to da się to zrobić bez jakiegokolwiek wpływu na życie natomiast wszystko jest kwestią ich głębokości. Jeżeli rysa jest głęboka to można ją usunąć jedynie na sucho. 

 

Temat znam bo produkuje takie zbiorniki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.