Skocz do zawartości
pecetowiec

Lampka do 30 aquaela diy led 18W+nocne

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sprezentować siostrze kosteczkę i od samego początku chciałem jej zrobić lampe led 18W, nie ma to mieć sterowania, pincet kanałów. Ot taka mieszanka niebieskiego i białego + jedna dioda 1 W

diód będzie 6 x 3W - Pytanie pierwsze, czy 3W diody przy takiej niskiej kubaturze... nic nie będzie koralom?

4 sztuki to royal blue a 2 to białe- pytanie drugie, czy pasmo 12000-20000k takie będzie ok czy brać 8500-10000k takie , czy może jedna np full spectrum a druga 8500-10000k?

 

wszystko będzie zasilane tym zasilaczem i teraz pytanko co wstawić między zasilaczem a diodą nocną 1w blue żeby można było i ją podłączyć do tego samego zasilacza? Czy przetwornica step-down wystarczy? Jakaś konkretna?

 

zapomniałem dodać że jako konstrukcja będzie dość "Zwarta" to przezornie chcę zamontować wentylatorek 50mm 12V z włącznikiem 35*C- pewnie przesada ale co mi tam :) Jego tez bym chciał podłączyć do tego samego zasilacza...

 

 

Edytowane przez pecetowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostkę, zakładam 30l, przy tej wielkości zdecydowanie diody 1W,

co do diód białych 11,12k to minimum, ciepłych nie dawaj, dioda FS tak ale w słodkim akwarium, aby to miało ręce i nogi daj 2/3 RB, 1/3 białych. RB mają właściwości fluo jeżeli nie odpowiada Ci taki efekt, można je pomieszać 50:50 z niebieskimi, co do zasilacza mniejszy bo do 1W (280-300mAh), dioda nocna może być spięta na innym zasilaczu na Allegro są takie, jak dobrze pokombinujesz, to 18W upchasz na 30 cm radiatorze i nie będzie potrzebne chłodzenie aktywne ;)

 

powodzenia


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę to upchnąć na podstawce okrągłej 50mm dlatego chcę 3W. Ciekawi mnie tylko czy to nie zaszkodzi koralom? O przewadze 1w nad 3w czytałem ale już w zbiornikach powyżej 35cm 1w nie dociera do dna. Gdyby zawiesić troszkę wyżej było by ok?
Upieram się przy 3W bo cześć mam w domu, mało miejsca bo w grę wchodzi tylko podstawka 50mm 7xled. Wszystko chcę upchnąć w autorskiej obudowie dlatego mam niewiele miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załącz zdjęcie tego radiatora, jak to wygląda?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pecetowiec napisał:

Chcę to upchnąć na podstawce okrągłej 50mm dlatego chcę 3W. Ciekawi mnie tylko czy to nie zaszkodzi koralom? O przewadze 1w nad 3w czytałem ale już w zbiornikach powyżej 35cm 1w nie dociera do dna. Gdyby zawiesić troszkę wyżej było by ok?
Upieram się przy 3W bo cześć mam w domu, mało miejsca bo w grę wchodzi tylko podstawka 50mm 7xled. Wszystko chcę upchnąć w autorskiej obudowie dlatego mam niewiele miejsca.

masz rację ok 40 cm i powinno się używać 3W, zatem przy wiszącej lampce na pewno da radę


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pecetowiec napisał:

http://7.allegroimg.pl/s400/03/62/53/70/02/6253700247

na to jeszcze okrągły aluminiowy radiator. Myślałem żeby dodatkowo to chłodzić wiatraczkiem uruchamianym czujnikiem 35*C

zrób testy, bo może się okazać, że dobierzesz dobry i będziesz miał chłodzenie pasywne, oszczędność energii i brak hałasu, diody pracują poprawnie do 45 C, powyżej jest już ryzyko, moje wszystkie lampy w słoneczny letni dzień mają 45-48 C i nic się z nimi nie dzieje (chłodzenie pasywne)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że troche nad wyrost ale z drugiej strony mam ogromny radiator na mojej dużej lampie i czujnik uruchamia jednak co jakiś czas dwa wentylatory na minute/dwie.
Druga sprawa ty robisz lampy na 1W diodach :)

Dobra tak czy siak najważniejsze że dobrane barwy- swoją drogą mam u siebie złe diody, muszę wymienić zatem na 12k-20k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na allegro za kilkanaście zł kwadrat czy okrągły do wyboru

41eN6RNlnDL._SY355_.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.