Skocz do zawartości
thomaxxx

LUMINI PIXIE 36R2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy lampa Lumini Pixie 36r2 starczy do akwarium 37x50x50 d-s-w Dzieki i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, thomaxxx napisał:

Witam czy lampa Lumini Pixie 36r2 starczy do akwarium 37x50x50 d-s-w Dzieki i pozdrawiam

 

Trochę słabo, za te same pieniądze kupisz Zetlight iozean B-100 50W, ta już byłaby bardziej odpowiednia

Teraz jest wyprzedaż tych lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jedna i druga wymaga dodatkowego sterowania - inaczej jest tylko ON-Off

zobacz - może spodoba Ci się maxspect celestial

(ale raczej boki nie będą doświetlone)

edit -//--

celestial C70-F oświetli zbiornik 50cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, silvia napisał:

jedna i druga wymaga dodatkowego sterowania - inaczej jest tylko ON-Off

zobacz - może spodoba Ci się maxspect celestial

(ale raczej boki nie będą doświetlone)

edit -//--

celestial C70-F oświetli zbiornik 50cm

Za te pieniądze ma i sterowanie w iozean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Przemek78 napisał:

Za te pieniądze ma i sterowanie w iozean

ZetLight iOZEAN G100  kosztuje - zależy gdzie od 800zł do 1000zł (sterownik dodatkowe 300)  (i ma 50W)

C70-F kosztuje np. 790zł (70W)

http://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/maxspect-celestial-c70-f-lampa-led-rafowa-50cm-70w-9072

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

ZetLight iOZEAN G100  kosztuje - zależy gdzie od 800zł do 1000zł (sterownik dodatkowe 300)  (i ma 50W)

C70-F kosztuje 790zł (70W)

http://www.plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led/maxspect-celestial-c70-f-lampa-led-rafowa-50cm-70w-9072

Oj, nie sprawdziłeś dokładnie, jest wyprzedaż np. w aquario i jeszcze kilku sklepach lampa 499, sterownik 249, przekaźnik 49

Co do mocy to zgoda :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie sprawdzałem we wszystkich sklepach - maxspecta tez zresztą nie :) 

w sumie wychodzi na to samo - w maxpect nie masz iluś tam zbędnych kabli i 20W więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie maxspect jest ładniejszy i ma więcej kolorów diód LED, 4 kanały i łatwiej dopasować sobie odpowiednią barwę światła. Zetlight tylko dwa kolory i kanały do sterowania, ale ma więcej bajerów typu nocne oświetlenie, fazy księżyca.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Przemek78 napisał:

(...)  :) i jest ładniejszy :)

 

8 minut temu, maciej01 napisał:

Jak dla mnie maxspect jest ładniejszy i ma więcej kolorów diód LED, 4 kanały i łatwiej dopasować sobie odpowiednią barwę światła. Zetlight tyłka dwa kolory i kanały do sterowania, ale ma więcej bajerów typu nocne oświetlenie, fazy księżyca.

To był taki żart, wygląd to nie jest najważniejsze kryterium wyboru lampy i jest to kwestia gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór między tymi lampami jest taki, czy chcę więcej kolorów LED, czy więcej bajerów? Każdy indywidualnie musi sobie odpowiedzieć co mu bardziej odpowiada. Tak samo z wyglądem danej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, maciej01 napisał:

ma więcej bajerów typu nocne oświetlenie, fazy księżyca.

W Maxspect ustawisz na noc kanał niebieski na 1- 2 % i tez masz nocne - faz księżyca brak (można ręcznie ale komu by się chciało)

programowanie jest  proste że aż boli :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytałem o tej lampie głównie na zagranicznych forach, bo u nas informacji jak na lekarstwo i wiem o tym. W ten sposób pozbawiasz się kanału niebieskiego w dziennym oświetleniu. Chyba, że będziesz ją codziennie programował, ale to by było bardzo upierdliwe. Jest jeszcze opcja ustawić ten 1-2% przez prawie całą dobę, ale co by to dało. Ustawienia są dziecinnie proste jak w każdym maxspect, dlatego do mojego przyszłego nowego akwarium najprawdopodobniej będzie to maxspect, żeby nie utrudniać sobie życia i pod korale miękkie i LPS wystarczy(do nowego akwarium razor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, thomaxxx napisał:

Wybór padł na Zetlight iozean B-100 50W ale znalazłem za 50zł więcej iozean B200 70W to którą brać 

http://aquawave.pl/116-lampy-led

To zależy, do tego akwarium wystarczy B-100, przy B-200 masz większy zapas mocy ale i większy jej pobór (koszty). Z resztą myśląc o większym akwarium raczej bym poszedł w 2 szt B-100 ze względu na powierzchnie doświetlenia (obie lampy mają podobny ten parametr). B-200 miałoby większy sens przy głębszym zbiorniku. Takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, maciej01 napisał:

Sporo czytałem o tej lampie głównie na zagranicznych forach, bo u nas informacji jak na lekarstwo i wiem o tym. W ten sposób pozbawiasz się kanału niebieskiego w dziennym oświetleniu. Chyba, że będziesz ją codziennie programował, ale to by było bardzo upierdliwe. Jest jeszcze opcja ustawić ten 1-2% przez prawie całą dobę, ale co by to dało. Ustawienia są dziecinnie proste jak w każdym maxspect, dlatego do mojego przyszłego nowego akwarium najprawdopodobniej będzie to maxspect, żeby nie utrudniać sobie życia i pod korale miękkie i LPS wystarczy(do nowego akwarium razor).

to nie tak

ustawiam na noc te 1-2% a na dzień ile chcę - po prostu nie wyłączam wogóle niebieskiego (dokładnie tak działa moja DIY na arduino)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, silvia napisał:

to nie tak

ustawiam na noc te 1-2% a na dzień ile chcę - po prostu nie wyłączam wogóle niebieskiego (dokładnie tak działa moja DIY na arduino)

Silvia, zgadzam się z tym, że tak działa Twoja DIY i większość w pełni sterowanych lamp firmowych. Maxspect Celestial działa trochę inaczej. Nie chce mi się opisywać, bo za dużo pisania. Pobierz instrukcję ze strony maxspect i przekonasz się. Tak jak opisujesz działa np. maxspect razor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.