Skocz do zawartości
pumba07

Pomoc przy zakładaniu DSB i refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W zeszłym tygodniu wystartowało moje pierwsze akwarium morskie, 130l wody w obiegu. W najbliższym czasie założę temat w dziale nasze akwaria. Filtracja w tym akwarium na się opierać na DSB i refugium z makro-glonami. W związku z tym moja prośba o pomoc w zasiedleniu refugium makro-glonami.  Chętnie przyjmę jakieś makro-glony, najlepiej takie jak: halimeda, halimeda opuntia, caulerpa serrulata, halimeda racemosa, codium fragile, predaea. Najchętniej przyjąłbym te glony w zamian za kilka piwek, ale oczywiście mogę też za nie zapłacić. Najchętniej odebrałbym te glony we Wrocławiu, ale jeśli ktoś będzie chętny do wysyłki to też nie pogardzę, oczywiście pokryję koszty wysyłki i pakowania.  Przyjmę też chętnie każde życie do DSB, czyli wszystkie "robaki" które żyją w DSB.

Za pomoc z góry dziękuję.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do papryk1 na pewno coś dostaniez

A u mnie pietro wyzej capnella i xenia do wzięcia

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. U papryka1 już byłem i dostałem od niego Caulerpa prolifera i Caulerpa taxifolia. Myślałem jeszcze o jakiś glonach które zapuszczają korzenie. Prawdopodobnie od jednego forumowicza dostanę halimedę i może jeszcze coś. Dostanę od niego też trochę życia do DSB (wężowidła i inne robactwo) więc moje DSB zacznie powoli żyć. 


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.