Skocz do zawartości
Krasnal

Moja Kostka 35x35x35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka miesięcy rozmyślania, zdobywania wiedzy i jest :-) 

Może nie jest duże ale na początek by przerodziło się w hobby

Kostka Full Opti 35x35x35 z czarnym tłem 

Oświetlenie Nemo Light 18W LED

Odpieniacz Resun SK-300

Filtr kaskadowy Versamax FZN-3 ( umieszczone Seachem PhosGuard , Seachem Purigen , Seachem Matrix ) 

Grzałka Atem High Glass 50W

Falownik Jabeo RW-4 4000l/h z kontrolerem bezprzewodowym 

Żywa skała 4,4kg 

Żywy biały piasek 4,5kg BIO-ACTIVE LIVE 

Termometr elektroniczny z sonda 

Kostka zalana solanka z pracującego zbiornika

Do podmian stosowana jest sól Reef Salt Aquaforest 5kg 

Testy Salifert KH / Mg / Ca / NO3 / PO4 

do sprawdzania zasolenia Arka Aref Refraktometr

Akwarium zalane będzie dojrzewać  dodatkowo dziennie lane bakterie Seachem Sability

 

 

 

 

aquarium_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)
Mam kostkę ciut większą 40x40x40 tylko, że z sumpem. 

Widzę, że masz odpieniacz Resun'a. Z tej racji małe pytanie: czy już robi Ci pianę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie to początki :-) ale ciesze się jak dziecko z nowa zabawką 

Obecnie odpieniacz nie jest odpalony ale siedzi już na miejscu sobie i czeka.

Po włączenie pompował dużo powietrza haha , a suchej piany brak bo nie mam co pienić  ;p 

Będzie pienił jak pojawi się pierwsza obsada .... czekamy..

.... co do kostki to sam nie wiedziałem jaka wybrać .. ta jest obecnie optymalna na ten czas i miejsce w którym stoi.

Małymi kroczkami  do celu :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie jak mój :) jeszcze nie ma z czego pienić.

Rozumię Cię bardzo dobrze, bo też cieszę się jak dziecko i siedzę z nosem wlepionym w szybę :)

Ja podchodzę do tego, że obecna kostka to do nauki, a jak się już wkręcę to wiadomo, kiedyś większe. Step by step :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Ja wlaczyl bym odpieniacz,niech odpienia okrzemki,ktore sie pojawia a zdmuchniete ze sprzetu powinny do niego wlasnie trafic,poza tym napowietrza on wode i stabilizuje PH...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Iceberg napisał:

Heja...Ja wlaczyl bym odpieniacz,niech odpienia okrzemki,ktore sie pojawia a zdmuchniete ze sprzetu powinny do niego wlasnie trafic,poza tym napowietrza on wode i stabilizuje PH...

Hej

Dzięki za rade :) 

Okrzemki glony to coś co z pewnością się pojawi , jeśli ma to złagodzić to cenna rada  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Krasnal napisał:

Hej

Dzięki za rade :) 

Okrzemki glony to coś co z pewnością się pojawi , jeśli ma to złagodzić to cenna rada  

Startowałem na żywej skale. Okrzemek nie było, albo było tak mało, że ich nie zauważyłem. Glonów też było bardzo mało. Nie koniecznie jak coś pojawia się u kogoś, to musi być u Ciebie. Wiele razy było pisane, że każde akwarium jest inne.

4 godziny temu, natan2012 napisał:

Mam identyczną kosteczkę. Śmiga już ponad dwa miesiące. Startowałem na suchej skale i nie zaobserwowałem gwałtownego dojrzewania :)

Będę obserwował. Życzę cierpliwości :)

http://nano-reef.pl/forums/topic/92670-42-litryna-suchej-skale/

Na suchej skale dojrzewanie trwa dłużej, może dopiero wszystko przed Tobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciej01 napisał:

Startowałem na żywej skale. Okrzemek nie było, albo było tak mało, że ich nie zauważyłem. Glonów też było bardzo mało. Nie koniecznie jak coś pojawia się u kogoś, to musi być u Ciebie. Wiele razy było pisane, że każde akwarium jest inne.

Na suchej skale dojrzewanie trwa dłużej, może dopiero wszystko przed Tobą?

Mam nadzieję, że nie będzie gwałtownego dojrzewania...pierwsze życie w baniaczku jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz spokojnie możesz umieścić w jednej z komór kaskady , aby nie szpecił w baniaczku . Ja miałem tak zrobić , ale zrezygnowałem całkowicie z odpieniacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka samą kostkę myślę że za dużo piachu dałeś ja mam polowe z tego, w filtrze mam tylko żywą skałę i teraz dałem purigen na obniżenie NO3, z odpieniacza zrezygnowałem i w tak małym litrażu okazuje się to dobrym pomysłem podmianki wystarczają. grzałeczke mam w filtrze a do FZN dorobiłem skimmer o syf na powierzchni się zbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka samą kosteczkę. jak na razie bezproblemowo. stopniowo wprowadzam zycie. będę monitorował temat pozdrawiam :)

Moim zdaniem troche za duzo piachu, ja mam u siebie kolo 2-2.5kg i 3.5kg zywej skaly

ja lece bez odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.