Skocz do zawartości
harnas

Wrocilem

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich zainteresowanych moim losem!

Wrocilem z dalekiej podrozy. Mam foto reportaz z KL Aquarium, snoorkling na Pula Paya oraz specjalnie dla Kraszana - przyzadzanie 25 cm krewetek modliszkowych.

Wszystko umieszcze w ciagu paru dni.

W Trojmiescie bede w polowie lutego i wtedy mam nadzieje spotkac sie ze wszystkmi na piwie... W tej chwili jestem w Sheffield/UK.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
triger2.jpg

_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Harnas, mam nadzieje ze podroz sie udala.

Dawaj wiecej fotek:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeej!:D a ja tu calymi dniami w pracy.... wrrrrr:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon: no ale masz akwarium w domu :D... gdybys zdecydowal sie zlikwidowac to chetnie podziele sie moimi doswiadczeniami jak spozytkowac "uwolnione" srodki :D


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeeej! ryba mnie rozwaliła, nie wiem co napisać...:D tak jak reszta czekam na więcej zdjęć :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas Twoj post na forum byl najlepszym postem jaki tutaj kiedykolwiek czytalem i dal mi sporo do myslenia .

Gleboko w glowie zapadly mi Twoje "slowa" ...

[white]" mam 30 lat i chce zobaczyc troche swiata " [/white]

szkoda ze jak tak nie pomyslalem jak mialme 30 latek :] kolejne 10 lat spedzeic przed kompem i baniakiem (?) ..musze sie dobrze zastanowic :D

pozdrawiam i rowniez witam w Europie :D

Ps; Otworzyles mi oczy i juz dzisiaj smialo moge powiedziec ze przed kompem spendzam tylko kilka godzin tygodniowo :D thx`ik :D

Dobrze zrobiles ze sprzedales to akwarium i ze "wyszedles z domu" :] sam mysle podobnie ...(bo szkoda zycia :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Harnaś widze na zdjęciu że odżyłeś - opalony, uśmiechnięty....czyżby to skutej zlikwidowania akwarium??? Też chodzi mi to po głowie.

Pozdrawiam serdecznie obieżyświata !


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka morska to piekne Hobby ale dobrze jest sie nia zajac na starsze lata :D jak juz nam nic nie pozostaje tylko czekac na "Krystynke", kiedy przyjdzie i nas skosi :]

Dobrze jest wtedy posiedzeic przy akwarium , patrzec na korale , wspominac czasy z dziecinstwa czy mlodych lat a tak nawet nie bedziemy mieli co wspominac :]

Harnas jestes najmadrzejszym akwarysta morskim jakiego w swoim zyciu spotkalem .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upiedliwe to nasze hobby to fakt :D Ja się nieźle pod tym względem ustawiłem. Jak mam nurkowanie, narty czy po prostu wyjazd na jakąś "pijawkę" zostaje żona, a jeśli razem i to na dłużej - ściągamy teściów. Jadą ponad 200 km aby zobaczyć nas przez godzinę przed naszym wyjazdem i godzinę po powrocie, siedzą dwa tygodnie i pilnują aby nic złego się nie stało z naszymi zwierzakami. Doszło do tego, że teściowa z moją żoną wspólnie ustalają terminy urlopu :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moment moment Panowie :D, bo wychodzi z tego że akwarystyka morska jest dla starych pierdządzych w fotel dziadków (czasami babć też).

harnas podjął takie decyzje bo akurat jego linia życi wyznaczyła mu kierunek inny niż ten który miał przed założeniem akwa.

Oddam mojego przyszłego "białobrodego" jeśli się mylę, że gdyby siedział na tyłku to miałby dalej akwa i myślał o założeniu nowego.

Inną sprawą jest chęć podróżowania i zwiedziania faktem jest że w tym momencie trzymanie akwarium stoi pod dużym znakiem zapytania.

P.S.@alex jeśli zrezygnujesz z akwa. morskiej to ja przechodzę na Balling (pozdro. dla @rah).

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..Patrzac z innej strony jestem zadowolony z zycia. Pzdr

Szymon patrząc na twój avatar to ja jestem pewnien ze jesteś zadowolony z życia :D

Roman - uważaj, bo może będziesz musiał przejść na tego (fuj) ballinga.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle ze dla starszych pierdzacych dziadkow w fotel , ale niestety tak jest ze sie siedzi i w ten fotel pierdzi niezaleznie od wieku , siedzi sie patrzac godzinami w akwarium (bo taki jest cel zakladania zbiornikow zeby na nie patrzec , wlasnie jak napisales , siedzeic i pierdzeic w fikolka:D ) to samo przed kompem czy TV :] a przeciez mozna sobie pojezdzic naprzykald po lesie rowerkiem , nacieszyc sie przyroda , poprawic krazenie a akwarium obejrzec naprzykald u innych czy w sklepie :D ..siedzi sie i pierdzi w mlodym wieku w fotelik ot i to jest problem :]

A na starsze lata to sobie mozna popierdzeic bo nie zal :D

Harnas ciesze sie ze odzyles , ja jak odbilem od kompa i baniaka to spie spokojniej :]jak polikwidowalem pamietam ten ogolny jarmol pomp w domu to odzylem , boje sie na nowo zalewac prawde powiedziawszy :] mam baniak prawie gotowy i siedze od tygodni zastanawiam sie czy z tym na nowo zaczynac a przynajmniej czy teraz (?) :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyraz twarzy naszego kolezki i ta symboliczna rybcia mowi nam wszytko o tym pieknym Hobby :D

HEHE HARNAS ! masz u mnie wodke dobra :D

Ps; Polecial sobie na urlopik , pozwiedzal , wyciagnal rybcie z automatu i ma wszystko w ....:D

triger2.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty aby Zbychu nie przesadzasz troche? W dzisiejszych czasach da sie akwarium na tyle zautomatyzowac zeby naprawde spokojnie pojechac na urlop. Automatyczna dolewka, kubek odpieniacza zabezpieczony przed przelaniem i oprozniajacy sie, jak trzeba SMS-a akwarium samo wysle z wszelkimi parametrami wody rano i wieczorem, a jak nie wystarczy to kamerke internetowa przed akwarium, obraz wrzucasz sobie na stronke i ogladasz w kazdym miejscu na Ziemi. Wszystko oczywiscie pod UPS podlaczone, a w razie odpukac konkretnej awarii chyba kazdy ma jakiegos znajomego morszczaka, co za problem klucze zostawic komus kto sie zna i zaradzi w razie awarii. Mozliwosci jest sporo, zreszta ja ostatnio na 11 dni zostawilem akwarium prawie w ogole nie zautomatyzowane, po powrocie wszystko ok.

Tak wiec nie jest tak zle, nie pitol tylko zalewaj:)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyleczyc " sie z akwarystyki to juz sie chyba raczej nie wylecze :] zalac napewno zaleje , jeszcze nie wiem tylko kiedy :D troche kula u nogi te akwaria nawet zautomatyzowane , zreszta zapiekne by to bylo zeby tylko zalac woda i sie na to przygladac , tak sie niestety nieda , powiem wiecej ciagle sie to sprawdza kazdego dnia , kontroluej i doglada (jakos tak juz to z tym jest i kazdy o ty mdoskonale wie) powtarzanie tych ciaglych czynnosci moze wpedzic w nerwice natrectw :D a tak mam luz nic mnie nie obchodzi , czuje ze zyje huehue :D

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniak, dobrze ze napisales o tych kluczach i zaprzyjaznionym morszczaku,

bo zgodnie z prawem Murphy`ego stanie sie to, czego nie przewidzisz.

Ale fakt, na te 2 tygodnie to mozna zostawic - gorzej troche dluzej.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.