Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
5 godzin temu, maciej01 napisał:

Nie przesadzajcie, to jest nowo założony zbiornik. Jakie problemy? On musi przejść dojrzewanie. DI musi być i kropka, ale zdarzają się zbiorniki bez żywicy które dobrze funkcjonują i mają się dobrze. Na TDS wcale nie musi być 000, to nie zbiornik z wypasionymi SPS-ami, może być spokojnie 001, 2, 3 i nic się nie stanie.

Jesli będzie miał sprawny filtr Ro i Di teoretycznie powinno pokazywać 000.jesli pokazuje 003 znaczy ze zywica jest do wymiany bo z czasem będzie 006 a potem to leci szybko.Nie tak jest Macieju01.a to ze nie musi miec 000 to jest inna strona medalu.jego akwarium jego ryzyko.ale z czasem pewno by chcial dokupic jakieś korale czy warto ryzykowac dla filtra za 50zeta.kwastia wiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie;)

Nie mierze RO ale nawet gdyby bylo 002 to wiem ze nie jeden mial na takiej piekne akwaria i byli z wawy;) nie chce DI bo ja pije RO ;) ale jak bedzie to nie uniknione to dokupie drugi filtr.

Korale wlozone bo dostalem je od osoby ktora likwidowala pilnie zbiornik. Dlatego te dwa spsy a reszta proste miekasy.

Ryb nie mam i nie wkladam narazie. Korale mam nadzieje przezyja. Na dniach kupie testy i bede robil co tydzien.


d9648d62b25ac33bac728d82c47a4ba6u1572a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morszczyźnie filtr ro bez di to proszenie się o kłopoty. Di to podstawa. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie..........oczywiście bez przepychanek rozmowa na luzie ma być,

tylko musimy jedną rzecz chyba ustalić,chcąc mieć akwarium i nie mieć w nim kłopotów za jakiś czas lub nawet od początku,to chyba nie za oszczędzimy na kasie.

Bo przypomina się mi mój kumpel z pracy,założył akwarium:

testy:najtańsze chyba dobrze pokazują skoro je produkują
woda Ro też bez filtra DI

odpieniacz 3x mniej wydajny niż jego 200l przecie pieni:)
zero jakiejkolwiek filtracji (przecie jest ze 7-8kg skały na 200l akw.)

czyli wnioski takie albo mieć albo nie mieć

 

Ps.6 miesięcy wszystko padło

już nie zakłada bo twierdzi że nie ma nerwów,a ja myślę że chciał oszczędzać i to dużo+brak jakiegokolwiek  pojęcia o tym....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na cyjano najlepszy jest chemiclean

Cyjano zwalczylem 3 dniowa ciemnia. Udalo sie bez chemii.
Panowie..........oczywiście bez przepychanek rozmowa na luzie ma być,
tylko musimy jedną rzecz chyba ustalić,chcąc mieć akwarium i nie mieć w nim kłopotów za jakiś czas lub nawet od początku,to chyba nie za oszczędzimy na kasie.
Bo przypomina się mi mój kumpel z pracy,założył akwarium:
testy:najtańsze chyba dobrze pokazują skoro je produkują
woda Ro też bez filtra DI
odpieniacz 3x mniej wydajny niż jego 200l przecie pienidefault_smile.png
zero jakiejkolwiek filtracji (przecie jest ze 7-8kg skały na 200l akw.)
czyli wnioski takie albo mieć albo nie mieć
 
Ps.6 miesięcy wszystko padło
już nie zakłada bo twierdzi że nie ma nerwów,a ja myślę że chciał oszczędzać i to dużo+brak jakiegokolwiek  pojęcia o tym....
 


To musze kupic DI ale jakis rozgaleznik zrobic. Do akwa z di do picia bez di. Macie jakis patent?;)

d9648d62b25ac33bac728d82c47a4ba6u1572a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cyrkulacji,to Tunze 6025 jest do Reefmaxa za duża,do tego Aquaela w sam raz jest Tunze 6015. A picie wody RO jest średnio zdrowe [emoji14]. Dołóż na trójniku żywicę i mineralizator - wyjdzie na dobre i Tobie i akwarium [emoji4].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do cyrkulacji,to Tunze 6025 jest do Reefmaxa za duża,do tego Aquaela w sam raz jest Tunze 6015. A picie wody RO jest średnio zdrowe [emoji14]. Dołóż na trójniku żywicę i mineralizator - wyjdzie na dobre i Tobie i akwarium [emoji4].

baszurek nadaje mobilnie...



Ta tunze ma jakies 2800 i aquel tylko tysiac. Twierdzisz za 3800 to za duzo na 100l gdzie tez jest duzo skaly? Kurcze no tak mi doradzili w erybce.

d9648d62b25ac33bac728d82c47a4ba6u1572a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, LuNi napisał:


Ta tunze ma jakies 2800 i aquel tylko tysiac. Twierdzisz za 3800 to za duzo na 100l gdzie tez jest duzo skaly? Kurcze no tak mi doradzili w erybce.

I dobrze Ci doradzili trzymaj się tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baszurek napisał:

Co do cyrkulacji,to Tunze 6025 jest do Reefmaxa za duża,do tego Aquaela w sam raz jest Tunze 6015. A picie wody RO jest średnio zdrowe [emoji14]. Dołóż na trójniku żywicę i mineralizator - wyjdzie na dobre i Tobie i akwarium [emoji4].

baszurek nadaje mobilnie...
 

Co do piciea wody RO poczytaj np taki artykuł:

http://tylkowoda.pl/picie-wody-uzyskanej-dzieki-odwroconej-osmozie-jest-niezdrowe/

pzdr

38 minut temu, Adi1977 napisał:

I dobrze Ci doradzili trzymaj się tego

Dzięki ;)


d9648d62b25ac33bac728d82c47a4ba6u1572a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dobrze Ci doradzili trzymaj się tego


No, widzę, że masz specjalistę od Reefmaxa, więc się tego trzymaj...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, baszurek napisał:

 


No, widzę, że masz specjalistę od Reefmaxa, więc się tego trzymaj...

baszurek nadaje mobilnie...
 

 

Bardzo śmieszne wzruszyłem się az do łez 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2017 o 16:19, Adi1977 napisał:

pytam bo są różnej pojemności...ustaw jeden w lustro wody a drugi delikatnie w stronę skał i będziesz miał fajnie..

Możesz napisać jakiej pojemności są jeszcze reefmaxy? Bo nic mi nie wiadomo, że są jeszcze inne. Chyba, że coś nowego się pojawiło na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tą cyrkulacją. Jest ona jednym z najważniejszych czynników w akwarystyce morskiej, ale bez przesady z tą mocą. Do tak wąskiego akwarium Tunze 6015 spokojnie wystarczy, ewentualnie dodatkowo jakaś koralia 900 dmuchająca na tyły. Tunze 6025 to potwór w takim akwarium. Refmax chyba nie jest najlepszy na las patyków a innym koralom łby pourywa. 3800 l/h to 38 krotność zbiornika. Dla SPS , z samą skałą i bez podłoża może być, ale ryby i krewetki pooglądasz tylko podczas karmienia.  Wiem,  że  na tym forum zabrzmi to jak herezja ale dla standardowego akwarium rafowego zalecana jest 10 - 15 krotność pojemności ( dr Dieter Brockmann Ruch wody w akwarium morskim Magazyn Koral 1/2016) choć według mnie to trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, maciej01 napisał:

Możesz napisać jakiej pojemności są jeszcze reefmaxy? Bo nic mi nie wiadomo, że są jeszcze inne. Chyba, że coś nowego się pojawiło na rynku?

Były kiedyś i jeszcze czasem można spotkać Reefmax (Reefmaster) XL ale to jest rzadkość chyba ze względu na cenę

http://www.rybarium.pl/aquael-reefmax-xl.html

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy z tą cyrkulacją. Jest ona jednym z najważniejszych czynników w akwarystyce morskiej, ale bez przesady z tą mocą. Do tak wąskiego akwarium Tunze 6015 spokojnie wystarczy, ewentualnie dodatkowo jakaś koralia 900 dmuchająca na tyły. Tunze 6025 to potwór w takim akwarium. Refmax chyba nie jest najlepszy na las patyków a innym koralom łby pourywa. 3800 l/h to 38 krotność zbiornika. Dla SPS , z samą skałą i bez podłoża może być, ale ryby i krewetki pooglądasz tylko podczas karmienia.  Wiem,  że  na tym forum zabrzmi to jak herezja ale dla standardowego akwarium rafowego zalecana jest 10 - 15 krotność pojemności ( dr Dieter Brockmann Ruch wody w akwarium morskim Magazyn Koral 1/2016) choć według mnie to trochę za mało.


Pewnie się nie znasz [emoji14].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marek Gr napisał:

Co wy z tą cyrkulacją. Jest ona jednym z najważniejszych czynników w akwarystyce morskiej, ale bez przesady z tą mocą. Do tak wąskiego akwarium Tunze 6015 spokojnie wystarczy, ewentualnie dodatkowo jakaś koralia 900 dmuchająca na tyły. Tunze 6025 to potwór w takim akwarium. Refmax chyba nie jest najlepszy na las patyków a innym koralom łby pourywa. 3800 l/h to 38 krotność zbiornika. Dla SPS , z samą skałą i bez podłoża może być, ale ryby i krewetki pooglądasz tylko podczas karmienia.  Wiem,  że  na tym forum zabrzmi to jak herezja ale dla standardowego akwarium rafowego zalecana jest 10 - 15 krotność pojemności ( dr Dieter Brockmann Ruch wody w akwarium morskim Magazyn Koral 1/2016) choć według mnie to trochę za mało.

Tak się zdarzyło, że właśnie miałem w ręce Ultra Marine z grudnia 2016 i tam na stronie 70 (artykuł poświęcony cyrkulacji)  sugerują takie wielokrotności :

10-15 x litraż dla miękkich korali

20-30 x litraż dla LPS i 

PRZYNAJMNIEJ 60 x litraż dla SPS, przy czym najlepiej jeśli przewyższa 80 krotność.

Może to komuś pomoże.

 

Do tego warto zapoznać się z tym wykładem również o prądzie wody

 

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek78 napisał:

Były kiedyś i jeszcze czasem można spotkać Reefmax (Reefmaster) XL 250 litrów chyba ale to jest rzadkość chyba ze względu na cenę

http://www.rybarium.pl/aquael-reefmax-xl.html

Reefmax był tylko jeden 105l. Po wprowadzeniu do sprzedaży Reefmaster XL 385l, nazwę Reefmax zastąpiono Reefmaster, a akwarium pozostało bez zmian. Ale akwarium autora tematu nie wygląda na 385l. Stąd moje pytanie do Adama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, maciej01 napisał:
Reefmax był tylko jeden 105l. Po wprowadzeniu do sprzedaży Reefmaster XL 385l, nazwę Reefmax zastąpiono Reefmaster, a akwarium pozostało bez zmian. Ale akwarium autora tematu nie wygląda na 385l. Stąd moje pytanie do Adama.


Jasne ze nie wygląda. Przed reefmasterem był reefmax zwykly i reefmax 250 litrow. Pytałes o inne reefmaxy to odpowiedzialem. Przeciez jest w nazwie reefmax czy pozniej nowszy model reefmaster.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, FunWorld napisał:

Tak się zdarzyło, że właśnie miałem w ręce Ultra Marine z grudnia 2016 i tam na stronie 70  sugerują takie wielokrotności :

10-15 x litraż dla miękkich korali

20-30 x litraż dla LPS i 

PRZYNAJMNIEJ 60 x litraż dla SPS, przy czym najlepiej jeśli przewyższa 80 krotność.

Może to komuś pomoże.

Według mnie 20 do 30 krotność maxymalnie będzie w sam raz do takiego akwarium. Na cyrkulację oprócz mocy ma wpływ wiele innych czyników. Ja mam jakieś tam doświadczenie z akwarium 80 x 35 x 45h i powiem tak, że dwie Tunze 6015 były dobre nie licząc wymywanego piachu, do momentu jak nie zachciało mi się eufyli i dużej rurówki. Praktycznie nie było ich gdzie postawić. 35 cm. to wąskie korytko( w reefmax chyba podobnie ) te tunze tam wymiatają. Teraz jest jedna Tunze 6015 i jedna koralia 900. Na razie gdzieś od 1,5 roku jest ok. Oczywiście przy miękkich i euphyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Przemek78 napisał:


Jasne ze nie wygląda. Przed reefmasterem był reefmax zwykly i reegmax 250 litrow. Pytałes o inne reefmaxy to odpowiedzialem. Przeciez jest w nazwie reefmax czy pozniej nowszy model reefmaster.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

Możesz dać jakiś link do strony z tym 250l, bo jeszcze się z takim nie spotkałem. Jestem ciekaw jak wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciej01 napisał:

Możesz dać jakiś link do strony z tym 250l, bo jeszcze się z takim nie spotkałem. Jestem ciekaw jak wyglądał.

Był kiedyś chyba na stronie reefshop'a z informacją o pojemnosci 250 litrów, teraz jest info że produkt niedostępny. Poszperałem trochę i znalazłem tylko Reefmaxa XL ale 385 litrów, może mi się coś pomyliło a może był błąd na stronie. W każdym razie przed reefmasterem był reefmax zwykły i xl a czy pojemność wynosiła 385 litrów czy 250 to już chyba rzecz wtórna.

Tutaj jest np dyskusja z 2013 roku o reefmaxe XL http://aqua-reef.pl/topic/6293-reefmax-xl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, maciej01 napisał:

Możesz napisać jakiej pojemności są jeszcze reefmaxy? Bo nic mi nie wiadomo, że są jeszcze inne. Chyba, że coś nowego się pojawiło na rynku?

Wiesz co jak dla mnie to są 5.10.15 dobranocka sie zaczela pora isc spać..przestan sie czepiac słówek bo zachowujesz się jak maly dzieciak.

Twoje docinki nie sa juz śmieszne  a raczej pokazują brak profesjonalizmu z Twojej strony.

Skoro chcesz byc nr 1  na tym forum jak widać trochę wyluzuj. Zachowujesz sie tak jak byś rozumy wszelkie pozjadal i nikt nie może sie pomylic zle napisac bo go odrazu poprawisz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapychacie mi temat.
Moze jak tak wam dobrze idzie to podpowiedzcie mi jakis kontroler tani pod 230 tej tunzy 6025 aby ruch wody byl falowy przerywany.
Dzieki


d9648d62b25ac33bac728d82c47a4ba6u1572a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, bo to jest pompa niesterowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.