Skocz do zawartości
ArkadiuszC

odpieniacz szaleje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam pytanie na temat zachowania mojego odpieniacza ......(orginal do max sea 250).

Mianowicie zaraz po co tygodniowej wymianie 5% wody moj odpieniacz strasznie pieni 

przez jakies 2 dni  ' i moge go tylko ustawic  - na malo powietrza i bardzo wysoko wylot piany 

czy to normalne ?    po 2 dniach znowy go podkrece i jest ok


RED SEA MAX 250

pompy cyrkulacynje 2600l/h , 1000l/h .oswietlenie 3x39w biale , 3x39 w niebieskie ,bez odpieniacza , filter zewnetrzny Eheim 600 , 31 kg skaly , automatyczna dolewka.chlodziarka dg 300.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po podmianie odpieniacz też wywala dużo piany ale tylko 2-3h. Odpieniacz DiY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny przyklad, jak nawet taka mala podmiana zmienia srodowisko.

Czy przy okazji czyszczenia odpieniacza nie wymieniasz tez waty (jesli ja masz) ? Sorry za pytanie, ale trudno dojsc do przyczyny tak dlugiego okresu silniejszego pienienia.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki 2 dni to przesadzilem , dzisiaj po 1 dniu jest juz lepiej .

Stani a waty nie mam i przyznaje ze mam tylko dwie gabki ktore plukalem tylko raz na 5 miesiacy , moze musze czsciej to robic ( w RO oczywiscie ) ?


RED SEA MAX 250

pompy cyrkulacynje 2600l/h , 1000l/h .oswietlenie 3x39w biale , 3x39 w niebieskie ,bez odpieniacza , filter zewnetrzny Eheim 600 , 31 kg skaly , automatyczna dolewka.chlodziarka dg 300.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem bo pamietam, ze gdy nowej waty nie wyplukalem to odpieniacz szalal ale u Ciebie musi byc inna przyczyna.

Arek; a co sie bedzie dzialo, gdy nie zmniejszysz ilosci podawanego powietrza tylko ilosc wody ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam (chyba) tylko jedna regulacje ta od powietrza a druga to podwyzszanie tego jakby komina co piana wyplywa ,

gdybym mial powietrze na maxa to by wywalalo piane z woda w takiej predkosci ze okolo litr na 30 sekund (okolo litra ma pojemnil na piane )

tylko przypominam tak sie dzieje tylko przez dzien zaraz po podmianie wody,,,,


RED SEA MAX 250

pompy cyrkulacynje 2600l/h , 1000l/h .oswietlenie 3x39w biale , 3x39 w niebieskie ,bez odpieniacza , filter zewnetrzny Eheim 600 , 31 kg skaly , automatyczna dolewka.chlodziarka dg 300.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.