Skocz do zawartości
mithil

Dobranie odpieniacza przyszłościowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zmianę odpieniacza w moim aktualnym akwarium - ok 130l obieg. Mam konstrukcję DIY która już nie wyrabia i nie trzyma w ryzach NO3 i PO4. 

Nie było by problemu gdybym nie myślał o większym akwarium. W domu, który się buduje planuję takie ok 300-400l w obiegu.  No i pytanie czy jest odpieniacz, który teraz by szło skręcić a powiedzmy za rok przenieść do większego akwarium.  Dla informacji przyszłe akwarium to będzie mieszane miękkie (zoa, brarierum) z przewagą LPS (euphylie, acany, caluastre kilka odmian), na szczytach skał jakiś prosty SPS (monti, seriatopora, może prosta acra max). Jednak główną atrakcją będą ryby jednak (zółtek, hepcio/białobrody, ławica chromisów, mandaryn, 2 x nemo, coś jeszcze na 100% kolorowego).

Podobają mi się deltecki ale nie znam się na nich w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xEndriu napisał:

deltec 1455 . niby do tysiąca ale będzie dobry

Słyszałem pozytywne opinie o nim ale jak coś nie zamykam się tylko na delteca, może być coś innego w rozsądnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej pojemności, to Deltec 1351 (1455 jest stary, nowszy model to 1456 i może być już za mocny). Fajny model to także Nyos 120. To są ciche i energooszczędne odpieniacza. Bardzo dobre opinie maja także Reef Octopusy.
Ja buduje akwarium 330 l netto głównie pod LPSy i wybieram Delteca 1351-planuje także DSB, wiec zależy mi na tym, aby nie wyjalawial wody.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie bral Delteca bo sa na pompach Jabeo a to jest niepewne dodatkowo maja sama rure reakcyjna pozbawioną koszyka jakby to byl jakis wielki koszt dla nich w produkcji.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam delteca  sc 1456 w około  440l w obiegu sprawuje sie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej wiem tym mniej wiem co kupić...  Dostałem informacje że lepszą opcją zamiast delteców jest shuran 150... Można ktoś to jakoś zweryfikować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Schuran i Deltek to zupelnie inna liga odpieniaczy,Schuran stoi zaraz po BK i jest to bardzo dobra i udana konstrukcja,120 jest do 600 l a 150 do 1000l a cenowo wiele sie nie roznia...Znajdz sobie opinie uzytkownikow tych skimmer'kow na jakis zachodnich stronach a sporo tego jest...Obojetnie co zdecydujesz,ogladaj dany model na YT,czytaj opinie,to Ci da poglad na sprawe...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec APF 600 w zupełności wystarczy do tego co planujesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Deltec to polecam brać 1465, 1351 miałem w 200l i wydaje mi się że na 300l przy dużej obsadzie może nie wyrabiać, poza tym na najwyższym biegu już głośno pracuje. Brał bym coś na rurze 150-180mm max. Mam teraz Schurana 150 w 360l i nie wydaje mi się żeby wyrobił w większym niż 500l akwarium, no chyba że przy małej obsadzie lub średniej z biopeletami.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba padnie na schurana ale 120 z pompą    AquaBee UP 2000 33 albo 38W. Ktoś posiada taki, wyrazi opinię? 

Edytowane przez mithil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz pokolce tak jak piszesz to brał bym większy odpieniacz Schuran 150. A nawet większy. Pokolce rosną duże i dużo brudzą. Poszukaj w dzile sprzedam. Pamiętaj aby deklarowany litraż odpieniacza dzielić przez 2.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.