Skocz do zawartości
88malolat

hybryda led + 4x 54 t5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wkrótce ruszam z nowym projektem akwarium 160x60xx50h,  i z tego powodu postanowiłem zbudować sobie hybrydę led + t5. Z tego co zauważyłem projekt będzie się ciągnął jak flaki z olejem ponieważ sporo części zakupiłem około 5 miesięcy temu i dopiero dzisiaj zaczynam nowy temat. Mam nadzieje że nowy temat zmobilizuje mnie do działania. 

Lampa będzie opierała się na obudowie od Pandory 3 panele led i 4X 54W t5. Dodatkowo do obudowy posiadam wiatraki, stateczniki, odbłyśniki, uchwyty do t5, radiatory oraz 3x płytki drukowane pod led dedykowane właśnie do tej lampy ( 9 kanałowe). 

po kilku tygodniowej analizie zastanawiam się czy w ogóle wykorzystać te płytki drukowane pod led, czy czasem nie skupić się na led 10W o odpowiedniej barwie?? 

Proszę o poradę bo sam się zastanawiam i do końca nie wiem co będzie lepsze. 

Pozdrawiam 

Wojtek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś tych płytek nie chciał to z chęcią bym je przygarnął, mam na wymianę kasę lub led 10W różne rodzaje :)

Wysłane z Samsunga Galaxy S7 EDGE z Tapatalk


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Składam taką samą lampę/obudowę. Ja raczej będę pchał led 3W tyle ile się zmieści. Całość RB i może po 3szt białych na "okienko". Mieszczą się chyba po 27 diody na okienko.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, marksman napisał:

Jak byś tych płytek nie chciał to z chęcią bym je przygarnął, mam na wymianę kasę lub led 10W różne rodzaje :)

Wysłane z Samsunga Galaxy S7 EDGE z Tapatalk

Jak się rozmyśle to  Jesteś pierwszy w kolejce :) 

 

28 minut temu, Shellik napisał:

hej. Składam taką samą lampę/obudowę. Ja raczej będę pchał led 3W tyle ile się zmieści. Całość RB i może po 3szt białych na "okienko". Mieszczą się chyba po 27 diody na okienko.

 Z tego co pamiętam a nie ukrywam, nie przyglądałem się dawno temu wszystkiemu :P... to na jednej płytce są dwa okienka po 20 miejsc na diody.. ja właśnie mam dylemat.

A jaki masz pomysł na sterowanie  ?? ja zastanawiam się bardzo intensywnie nad sterownikiem morświna touch.. 

 

Pozdrawiam

Wojtek  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gołą blachę także płytek nie widziałem. Ale mierzyłem to i mieści się 27 diod w okienku

sterowanie arduino + ssr do zapalania świetlówek

Edytowane przez Shellik (wyświetl historię edycji)

f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem gotowca tylko bez diod... jak się do nich dokopię to zrobię foto.

Niestety na  arduino nie znam się nic a nic więc pozostaje mi tylko gotowiec. 

Pozdrawiam 

Wojtek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arduino z projektem Aqma by MAGU jest prostsza niż myślisz ;)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też już posiadam taka lampę, tzn obudowę od pandory 4x54 plus led , na razie świecę tylko t5 ale szykuję się do dołozenia jednego panelu led na środek lampy, sterowanie mam tak jak pisał Shellik od MAGU i narazie to śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W wolnej chwili chyba będę musiał poczytać trochę o tym arduino. Z tego co pamiętam to NR jest gdzieś temat o tym... 

 

Pozdrawiam 

Wojtek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

odkopuję temat... bo zakurzył się jak lampa którą miałem składać.. :P , ale ostatnio znalazłem trochę mobilizacji, wiec przynajmniej chcę kupić ledy... 

i stąd moje pytanie.  Co będzie lepsze:

-gotowy panel Led taki jak w oryginale (pandora) 40 ledów w mix-ie tylko muszę dokupić pojedyncze sztuki i samemu przylutować/ umieścić je na panelu?.

-pojedyncze sztuki  i wymieszać je wedle własnego uznanie.. 

co polecacie?

 

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po powrocie z urlopu, czekała na mnie niespodzianka w postaci ledów.. :) Postanowiłem wybrać ledny na płytkach PCB i sam rozmieszczę je na radiatorze. 

Wymiary radiatora; 35x7x3.

Tak na szybko zrobiłem projekt i rozmieściłem ledy. W miarę możliwości proszę o spojrzenie fachowym okiem czy dobrze sobie to wymyśliłem. 

pozdrawiam

Wojtek 

leddd 2 gotowe 2.jpg

leddd 2 gotowe.jpg

leddd 2 gotowe 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.