Skocz do zawartości
M2Marko

Morska soczewka - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój zbiornik zaczął przeciekać - będzie naprawiany a ja mam czas przemyśleć poprawki.

Koledzy, akwarium jest widoczne z 3 stron, chciałbym aby na tych widocznych panelach nie było widocznych pomp cyrkulacyjnych. Akwarium będzie miało wysokość 80 cm. 

Za każdy pomysł będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

akwarium i komin.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to załóż niewidoczne.... :):):)

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku - poważnie kolega prosi o pomoc - byłem widziałem baniak i wiem iż wyglądał bajecznie ale przez półokrągły profil sprawia spore trudności właśnie w cyrkulacji.

Marku dobrze rozumiem iż utną 20cm z wysokości baniaka ?

Pomysł - miałeś całkiem dobry przed spotkaniem w Łodzi może to właśnie ten znak i czas na zmianę. Odnośnie niewidoczności pomp tu będzie raczej trudne do osiągnięcia. Gdyby w drugim filarze zamaskować pompy? Masz soczewkę/panoramę półokrąg i (dotąd był 1m wysokości) obecnie będzie to 80cm ale długość swoje robi i właśnie to zagięcie całego baniaka.

System z wypływem wody z dysz i zmienno-przepływową głowicą? (na złość zapomniałem jego nazwę)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean motions - mam ale bałem się to zamontować - bardzo zawodny sprzęt, a otwory w dnie grożą zalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybając - wyprowadzenie powrotu wody nad baniakiem i puszczenie jej od strony przeciwległej do komina ? Obiegówka zasysająca w kominie lub z dodatkowego zbiornika za kominem i pchająca wodę tylko do systemu rur poprowadzonych nad baniakiem z wylotem do baniaka ? (zbiornik za kominem dasz radę wstawić na zasadzie naczyń połączonych... Cyrkulatora w 100% to nie zastąpi ale być może zamiesza wodą na przeciwległym końcu w sposób wystarczający. Dla np euphylii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy akwarium jest zabudowane od góry? Jeśli tak przeciągnij wyloty pompy/pomp głównych na krótszy bok naprzeciwko komina. Dwa wystające z góry kolanka można przełknąć, a już samo to usprawni obieg wody w akwarium. Jeśli nie chcesz dziurawić dna, to proponuję dwa maxspecty gyre ustawione pionowo przy krawędziach po obu stronach komina. Jeśli dasz je w połowie wysokości zbiornika, a po przeciwnej stronie tuż pod powierzchnią będą wyloty z pompy głównej, to cyrkulacja powinna być ok. 

 

PS

Zbiornik jest ze szkła?

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z M2Marko temat jest ciężki ale nie beznadziejny. Kolega ma już jakiś czas akwarium więc zdążył się już nauczyć co tak naprawdę sprawia trudności w jego akwarium a ponieważ powstał przeciek jest okazja aby poprawić aspekty które sprawiały największe problemy.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast skracać akwarium, obniżyć samą koronę/zabudowę i w tej przestrzeni schować cyrkulację ?

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może zamiast skracać akwarium, obniżyć samą koronę/zabudowę i w tej przestrzeni schować cyrkulację ?

via tapatalk



Wysokość akwarium to jeden z poważniejszych problemów ;-)
Szybę paraboliczna o grubości 40 mm ciężko się czyści a wkładanie rąk do środka przy wysokości 1m nie należy do przyjemności ;-)

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty byś tylko ręce wkładał do środka... im rzadziej, tym lepiej [emoji12]
Co do czyszczenia...Coś za coś.
Może coś na specjalne zamówienie...?

Przejrzałem fotki na szybko...Ciężko coś doradzić. Może jednak korona? Nad obniżeniem 3 razy bym się zastanowił..



via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - jak tam funkcjonuje baniak. Zmiany w pozytywnym czy jednak negatywnym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.