Skocz do zawartości
afgi

Wasz najdroższy koral

Rekomendowane odpowiedzi

Goniopora glowka 10cm x 6cm 320zeta zapłaciłem ale sluchajcie pierwsze dwa tyg myślałem że się  nie pozbiera chyba fatalnie znoszą zmianę parametrów.ale za to jest ładna. 
20170316_075635.jpg

Słyszałem, ze Goniopory raczej nie przezywają roku. Coś o tym wiecie?

P.s. Faktycznie piękna


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja ją mam 4 miesiące trudno coś wiecej powiedzieć,jedynie nie lubią bardzo mocnego światła 


akwarium 480L sump 120L 45kg żywej skały,30kg piasku,miękkie,Lps.Sps, oświetlenie Led Zetlight Qmaven 6800-230w + 2x T5
sól ReeFlowers Caledonia,tem 26st. zasolenie 1.024,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem niezłe akwarium w Wadowicach w hotelu Badura. 1 000 L i sporo dużych korali. Jestem początkujący, wiec nie rozpoznaje tak dobrze korali, albę było kilka sporych patyków, dwie blastomusy, calustrea, dwa duuuze ukwialy, Goniopora i klika innych
Jeżeli ktoś będzie w pobliżu, to zachęcam pooglądać. Stoi tam chyba pół roku, wiec pewnie będzie coraz lepiej


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że temat Korale z których jesteśmy najbardziej dumni lepiej pasuje . Mój najdroższy koral 250 zł

B9FrHxY86I3kcFlcDQkureOIZ2TZtBcbDiqepo9DjV5Y_kBvKS_x9ynI9FmDqf0esCPF11JLzaYFNbJAe6MjoU0FXOfuwAhTImvHxF5AoA0LAaWKa_Ncr4YR5fzP8J89ysCO-fw2z9W_xqJO5x4CKx14LhQDwSf-zPHDn6-mhLACAqMZjgkcpzQhcPYNb34OTpvcQwWDfeZCtl5K16cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że temat Korale z których jesteśmy najbardziej dumni lepiej pasuje . Mój najdroższy koral 250 zł
B9FrHxY86I3kcFlcDQkureOIZ2TZtBcbDiqepo9DjV5Y_kBvKS_x9ynI9FmDqf0esCPF11JLzaYFNbJAe6MjoU0FXOfuwAhTImvHxF5AoA0LAaWKa_Ncr4YR5fzP8J89ysCO-fw2z9W_xqJO5x4CKx14LhQDwSf-zPHDn6-mhLACAqMZjgkcpzQhcPYNb34OTpvcQwWDfeZCtl5K16cr.jpg

Jaka jest nazwa tego korala?
Piękne zdjęcie


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plerogyra sinuosa wymaga minimalnego obiegu sporo trzeba podkarmiać , ale ciekawie wygląda . Wieczorem karmię więc ładnie polipuje .

Edytowane przez petroniusz2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, ze Goniopory raczej nie przezywają roku. Coś o tym wiecie?Wysłane za pomocą Tapatalk

Nie wiem,skąd się biorą takie teorie,w płockich akwariach jest trochę gonioporek,które pięknie rosną z malutkich szczepek od Włodzimierza [emoji106][emoji4]. Ale może właśnie dlatego,że są od Włodzimierza [emoji3]. Moja wprawdzie nie jest jeszcze imponujących rozmiarów,ale od wakacji powiększyła swoje rozmiary 4-ro lub nawet 5-ciokrotnie [emoji4].

6fbcbeb89bf1f674d969cd4db390db63.jpg

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to usłyszałem na kanale YouTube BRS.
Rozumiem, ze Włodzimierz, to sklep?
A słyszeliście może kiedyś o gonioporach fruit loops?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Plerogyra sinuosa wymaga minimalnego obiegu sporo trzeba podkarmiać , ale ciekawie wygląda . Wieczorem karmię więc ładnie polipuje .

A czy to dokarmiasz?



Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miksuję mięso ryby białej ( dorsz, mintaj , morszczuk )dafnie czerwony plankton ewentualnie jeszcze solowca i tym karmię LPSy . Leję jeszcze fito . Ogólnie wszystkie miękkie dokarmiam bezpośrednio pipetą .

Edytowane przez petroniusz2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze Włodzimierz, to sklep?

Wysłane za pomocą Tapatalk


Nie,Włodzimierz to nie sklep [emoji14],powiedziałbym,że wręcz odwrotnie[emoji4].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miksuję mięso ryby białej ( dorsz, mintaj , morszczuk )dafnie czerwony plankton ewentualnie jeszcze solowca i tym karmię LPSy . Leję jeszcze fito . Ogólnie wszystkie miękkie dokarmiam bezpośrednio pipetą .

Ryby białej - czy to zawsze będzie ryba morska? Słyszałem, ze nie powinno sie karmić ryb morskich, rybami słodkowodnym czy mięsem zwierzęcym.
Masz może jeszcze jakieś ciekawe przepisy?


Wysłane za pomocą Tapatalk


Nie,Włodzimierz to nie sklep [emoji14],powiedziałbym,że wręcz odwrotnie[emoji4].

baszurek nadaje mobilnie...


A ma może Fruit Loops? :)


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc na co dzień handluję zawodowo rybami :) słodko i słonowodnymi , takimi do jedzenia oczywiście i raczej nie sądzę aby ryby słodkowodne w czymkolwiek zaszkodziły oczywiście te chude jak płoć , okoń , sandacz , sieja oczywiście przed podaniem czy zmieleniem trzeba zamrozić na 24h celem wybicia ewentualnych pasożytów !!!!!! Natomiast karpia czy tołpygi czyli ryby tłuste to bym nie ryzykował . Mięsa zwierzęcego nigdy nie podawałem . Dodaję jeszcze do miksu dodatki roślinne , ale takie gotowe mieszanki . Zwierzaki mi się ładnie pompują i polipują czyli chyba są zadowolone :)

TfDBGsD0hh9s98sTz0W9Yd9epwrjYlPiaiKNYj0ujPMoZ6vWaBVq7Gj6oGjnMi5qZKLsSG-zwKIw4IkRfwdzSOhIrZWOxWhNP-gyUF4WsliMoCmjcyr5nRJtUGX1Vrinjkxu9PvDgxb5Vt0FTpGFgTTBLG59k0ne-OYxTR8XLkOZqJthRTJmUl2Z6i2Zi03ZxIkj4VEJ5EqLuz_htAYY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

 

dobra podpowiedź z tym zamrażaniem na 24H. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam w tej chwili nazw. Miałem je badzo dlugo a zdobycie ich sporo mnie kosztowało
PICT2734.thumb.JPG.cd3606d5b83fc1811352b
PICT2723.thumb.JPG.df2b58d36497bfbfe9000
IMG-20120406-00927.thumb.jpg.477ac73d9cf

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, DarekB30 napisał:

Nie pamiętam w tej chwili nazw.
 

Twoje korale to Trachyphyllia i oczywiście Scolymia według mnie :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje korale to Trachyphyllia i oczywiście Scolymia według mnie :).

Chyba tak się nazywały..mialem ich kilka sztuk

58cd34e2501f2_2012-05-0509_06_52.thumb.j

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie z nimi stało ? Długo je miałeś?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były u mnie trochę ponad 2 lata.. sprzedałem je razem z akwarium. Kiedyś był w Warszawie sklep w którym można było przebierać w LPS-ach.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, ze chyba trzeba podjechać na zachód Niemiec, aby móc przebierać w LPSach


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.