Jump to content

petroniusz2

Klubowicz
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Koszalin
 • Akwarium
  Był 500 litrów w obiegu jest 1000

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Napisz coś więcej o obsadzie . Przy średnim zarybieniu spokojnie powinien dać radę .
 2. Czasami trzeba spaść na samo dno , takie życie . Dzięki za podniesienie na duchu . Na pewno się nie poddam Odpocznę tylko ze 2 tygodnie , coś poratowałem na szczęście jeszcze równocześnie 500 działa także jest tam szpital i kostnica w jednym . Ryb nie przerzucałem , nie widzę jakiegoś niepokojącego zachowania u nich . Parametry podstawowe idealne , cóż codziennie przez tydzień będę robił podmianki po 100 litrów i w piątek zrobię icp . Wczoraj ta duża podmiana niestety korali i tak już nie uratowała .
 3. Aczkolwiek dostałem odpowiedź z serwisu że nie powinny puszczać . Przeżyłem szok . Padły ślimaki , krewetka boksująca , ryby mają się dobrze . Najgorsze te 25 szczepek acr . 4 lpsy przeżyły . Niestety życie uczy cały czas pokory , warto czasami kupując używany sprzęt oddać do serwisu , szczególnie właśnie pompy . Okazało się że Pacific Sun zmienił pompy i silniczki , ja założyłem do starego silniczka nową pompę od core 7 , niby weszła , ale jakoś tak źle była spasowana , po ustawieniu i regulacji tylna zapinka od pompy przy przekręcaniu trzpienia się odpięła i poluzowała środek pompy , przez co stała się nieszczelna , stąd to sączenie . Boli mnie że uśmierciłem tyle zwierzaków . Pompa dzisiaj pojechała do serwisu . Otrząsnę się i za miesiąc zacznę od nowa aczkolwiek 1 kwiecień zostanie w mojej pamięci do końca życia .
 4. Ehhhh zaworki zwrotne zdadzą egzamin jak płyny będą wyżej , czy szukać miejsca niżej , na poziomie sumpa .
 5. Rzeczywiście w starym zbiorniku miałem płyny poniżej poziomu sumpa . W życiu bym nie opomyślał że pompy nie zaciskają dokładnie wężyków . Aczkolwiek nigdy przy najtańszych pompach nie stosowałem zaworków zwrotnych i nie miałem efektu cofania .
 6. Nie , nie miałem zaworków zwrotnych a pojemniki pół metra powyżej sumpa , ale pompa powyżej pojemników 20 cm , wężyki 2 cm nad poziomem wody w sumpie . Myślicie że podziałało to jak wlewanie wody do zbiornika ?
 7. Nówka głowica . Nigdy nie używana . Masakra . Ryby zostawiłem , odpieniacz na mokro , ślimaki powyciągałem , i będę robił podmiany 3dni aż dojdzie do normalności . i ten zapach ............
 8. Niestety po awarii pompy Pacific Sun wszystkie korale zbielały . masakra jakaś , jestem zdruzgotany .
 9. Niestety nie pomogło . Korale zbielały . Restart .
 10. Widzicie i znalazłem problem . Pompa po podaniu 1 ml płynu jak najbardziej staje ale płyn leci dalej . Gdyby ta pompa była używana to rozumiem , niestety założyłem nową i jest nieszczelna . Zresztą zdemontowałem ją z nowej core 7 którą zamierzam podłączyć , ale sposób montażu do obudowy pomp jest bardzo wątpliwy , nie są dobrze spasowane , ogólnie o ile z lamp jestem bardzo zadowolony to tutaj jakaś porażka , nie wiem będę drążył temat , nie czytałem nigdy negatywnych opinii na temat Pacific Sun , ale coś mi tu grubo nie pasuje . Przy tej jakości pomp cena jest z kosmosu , spodziewałem się produktu premium , dostałem chińszczyznę wartą 400 zł plus fajne oprogramowanie .
 11. Ustawiłem na 1 ml dziennie po prostu pompy ustawiałem , wpisywałem dodatki i ot tak podłączyłem dla zasady aby później gdy nie będę miał czasu tylko dawki zwiększać . Nie jestem nadgorliwy i zdaję sobie sprawę że na teraz wszystko jeszcze jest . No nic dobrze że stary zbiornik jeszcze nie rozebrany . Zrobiłem na cito 200 litrów podmianki i doleję 70 litrów świeżej na dzisiaj więcej nie zrobię . Acry po tej podmiance ciupkę polipy wysunęły . Wkurw mam niezły .
 12. Cały czas myślę co zrobić ? Nie za bardzo są informacje w necie . Zbiornik odpalony miesiąc temu więc nie ma co tutaj konsumować . W sumie nie wiem co tam jest i jak wpłynie . Brak mi słów , jeżeli nawet była to moja wina to powinno być zabezpieczenie przy ręcznym włączaniu pompy , znam siebie i zawsze takie rzeczy 2 razy sprawdzam bo wiem czym to grozi . Prawdopodobnie przelało wczoraj , po obserwacji korali acry przestały polipować , ale nic złego na razie nie widać , naprawdę nie wiem co robić , jak zaczną lecieć to będzie po ptokach .
 13. Wczoraj podłączyłem litr Coral Booster ustawiłem zaprogramowałem , ręcznie puściłem płyn do momentu aż dojdzie do zbiornika , wyłączyłem . Rano patrzę nie ma płynu !!!!!! Wszystko poszło do zbiornika . Na oprogramowaniu nie widać aby płyn zszedł . Prawdopodobnie nie wylogowałem się z programu i nie wiem , masakra jakaś . Pytanie czy coś się stanie jak tyle tego poszło do zbiornika 1000 litrów ? Acry niestety przestały polipować , reszta w miarę
 14. Dzisiaj swojej 9 latce powiedziałem że koronawirus przenosi się przez rozmowy telefoniczne i przez internet i że od 12 wszystko wyłączają . Mina i jej wielkie oczy i 5 minutowa cisza bezcenna tylko mi łzy cisnęły się do oczu
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.