Skocz do zawartości
SOQL

Caulastrea fluo nie pompuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem co nie pasuje mojej Caulastrea fluo. Mam już drugą szczepkę tego korala i za każdym razem reakcja taka sama, tzn. przez kilka dni po wlożeniu do akwa pompuje się dość mocno, ale bez przesady. Z czasem co raz mniej aż w zasadzie przestaje w ogóle i zaczyna zanikać. Na początku potrafiła ładnie polipować nocą i to także przestała. Dodam, że pozostałe zwierzaki mają się świetnie, tj. (Capnella, Rhodactis, Pseudogorgonia, Pocillopora, Seriatopora, Montipora, grzybki, zoa, Xenia czy Tubipora). Tylko ta nieszczęsna Caula mnie dobija. Starałem się je dokarmiać regularnie, zmieniać położenie (tak jakby ociupinkę lepiej w mocniejszym prądzie). Dodam, że nie ma żadnego kontaktu z innymi zwierzakami fizycznie- nic oprócz kliku ślimaków nie posiadam, a wykluczam poparzenie prze inne koralowce, gdyż jest ona w odosobnieniu. Zmiana położenia względem źródła światła też nic nie dała. Zbiornik mam od 3miesiecy, parametry następujące:

kH 10

pH 7,9

Temp 24,5

Zasolenie 1,024

Mg 1250

Ca 330

NO3 0

NO2 0

PO4 0

NH4 0

Zauważyłem, że zmiana mogła nastąpić po kupieniu mocniejszego odpieniacza (teraz jest bubble magus qq)

Akwarium Fluval m60 (ok 105l w obiegu), oświetlenie Giesmann Teszla LED 65W, dwa cyrkulatory jvp, pompa obiegowa z zestawu,  ok 8kg skały + piach ok 5kg, sól Blue Treasure Reef See, suplementacja Ballingiem- początki w zwiazku z nieco niskim Mg i Ca, woda RO DI.

 

Na myśl przychodzi mi jeszcze światło, gdyż brane były z akwa oświetlanym t5...

Mi pomysłów już brak...

Poźniej podepnę zdjęcia. Aaa... Dość często wypluwa z siebie "gluty", ale nie traci znacząco tkanki. 

 

Edytowane przez SOQL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porostu się aklimatyzuje do nowych warunków.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DarekB30 napisał:

Porostu się aklimatyzuje do nowych warunków.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7
 

Kilka tygodni? Po oddaniu jednej ze szczepek do miejsca, z którego była wzięta ( a minęło trochę czasu), zaczęła odżywać i ma się świetnie. Tylko u mnie po prostu umiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni czasami kilka tygodni to naturalne i nie ma na to reguły.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam dział szpital i ktoś rzucił hasłem przebicia prądu. Powiem szczerze, że był czas kiedy woda potrafiła mnie "kopnąć". Zrzucałem to na suche powietrze i zewsząd "kopiące" mnie klamki itp... Teraz jakby ustąpiło. Jak wykryć ew przebicie? Jeśli oczywiście takie coś można podejrzewać. Choć raczej dotyczyło by to wszystkich stworzeń, a nie jedynie Caulastrea

Edytowane przez SOQL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niepotrzebnie się stresujesz i szukasz problemów. Akwarium masz 3 miesiące pozwól mu spokojnie dojrzeć poczekaj aż pojawią się kielze utrzymuj parametry stabilnie bez większych wahań daj zwierzakom trochę czasu a sam zobaczysz jak akwarium się rozwinie

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiełże pojedyncze są, widziałem wężowidło i kiedyś w nocy zaskoczyło mnie coś co wyglądało jak przerośnięta stułbia (ok 10mm długosci "ciała" zabarwionego na czerwono- biało, i długie na kilkanaście mm czułki- do tej pory nie wiem co to było). Boję się tylko, że ta Caula nie doczeka tej aklimatyzacji i mi zejdzie. Wygląda naprawdę słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego takie wysokie kh? 

I to czerwono-biale cos, to jest przyczepione do skały? Widziales to tylko w nocy i rano zniknelo ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę podbij Ca i wg mnie woda zbyt czysta, No3 i Po4 przy LPS i miękasach w zasadzie powinno być wykrywane  a u Ciebie te parametry są wyzerowane, nie zaszkodzi też podać reef booster.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nik@ napisał:

A dlaczego takie wysokie kh?

Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Nie potrafię tego obniżyć. Woda trzyma ten parametr mocno. Jakiś pomysł na obniżenie?

5 minut temu, andzior70 napisał:

Troszkę podbij Ca i wg mnie woda zbyt czysta, No3 i Po4 przy LPS i miękasach w zasadzie powinno być wykrywane  a u Ciebie te parametry są wyzerowane, nie zaszkodzi też podać reef booster.

Podbijam Ca i Mg dość powoli. W ciągu tygodnia Ca z 300 na 320 i Mg z 1150 na 1250. Będę wyłączał odpieniacz na noc i zobaczę co wyjdzie. Chociaż tylko Caula wyglada źle, a reszta pięknotki. 

Edytowane przez SOQL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to troche, kh wysokie, a ca i mg niskie. Cos oprócz podmian wody dozujesz? Jakich testów używasz i jakiej soli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu obu parametrów będziesz musiał je utrzymywać na stałym poziomie.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nik@ napisał:

Dziwne to troche, kh wysokie, a ca i mg niskie. Cos oprócz podmian wody dozujesz? Jakich testów używasz i jakiej soli?

Podmianki co tydzień ok 10-15%. Sól i suplementy w opisie. Też mi się to kH nie podobało i nie widzę zależności. Testy saliferta

6 minut temu, andzior70 napisał:

Po podniesieniu obu parametrów będziesz musiał je utrzymywać na stałym poziomie.

Będę się starał suplementować, bo jak widać sól nie zapewnia odpowiednio wysokich wartości. Choć nie wydaje mi się żeby Ca i Mg było tu przyczyną takiego stanu rzeczy. To światło mnie cały czas męczy (może dość silne nocne nie daje się "wyspać")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne to troche, kh wysokie, a ca i mg niskie. Cos oprócz podmian wody dozujesz? Jakich testów używasz i jakiej soli?


Nik@ te parametry nie wyglądają źle. Kh 10 to nie tragedia.. wyniki są takie jak po rozrobieniu soli tak jak by była minimalna konsumpcja moze po prostu korale dopiero zaczynają pobierać z wody skladniki

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie opisales ze blue treasure, przepraszam, omsknelo sie oczom :) sól chyba mozna wykluczyc, bo ta według badań Testera nie ma wysokiego kh. 

 

 

Darek, ja nie mowie, ze źle, tylko dziwnie :) kh dosc wysoko, a mg i ca nisko. Choć ja nigdy takiego kh nie mialam, max 8.6 jak przesadzilam z ballingiem i juz mi wtedy euphyllie sie gorzej pompowaly. Ale moze to byl przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym obstawial to ze parametry sie zmieniły drastycznie dla Caulastrei czyli roznica pomiedzy warunkami w jakich był a a w jakie trafiła.. o ile jej nic innego nie drazni to musi się przyzwyczaić.


Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DarekB30 napisał:

Bardziej bym obstawial to ze parametry sie zmieniły drastycznie dla Caulastrei czyli roznica pomiedzy warunkami w jakich był a a w jakie trafiła.. o ile jej nic innego nie drazni to musi się przyzwyczaić.


Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7
 

I po tygodniu normalnego funkcjonowania "kapnęła" się, że coś nie tak? Jak mi jakiś parametr na początku skoczył to reakcje było widać w zasadzie natychmiastowo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś żeby np przy zgaszonym świetle tak wyglądała?
20170219_045832.thumb.jpg.3385c7353ff3d4

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ją na dnie w miejscu ze średnim przepływem, one nie lubią zbyt mocnego prądu wody, u mnie nawet w dzień polipują podczas karmienia ryb a w nocy nie zauważyłem żeby odpoczywały. 

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądała moja pierwsza szczepka przez kilka początkowych dni. 1f8092e2cf6ad622272c91d51ebc863b.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Potem zaczęła zupełnie zanikac.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie polipują, tylko wydaje się że jest wysoko ustawiona i może światło ją przypala, ogólnie to są wg mnie pancerne korale, moja jak dostałem szczepkę to zrzuciła tkankę w 60%, jednak zregenerowała się i rośnie jak na drożdżach.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, andzior70 napisał:

Pięknie polipują, tylko wydaje się że jest wysoko ustawiona i może światło ją przypala, ogólnie to są wg mnie pancerne korale, moja jak dostałem szczepkę to zrzuciła tkankę w 60%, jednak zregenerowała się i rośnie jak na drożdżach.

Polipowała pięknie, ale to już historia i teraz tak się nie dzieje i widzę jak odchodzi za tęczowy most. To była pierwsza szczepka. Ta nowa nie podejmowała próby polipowania, lecz w dzień pięknie pompowała się i z dnia na dzień gasła i gaśnie...  Była i w "cieniu i w słońcu". Zero zmian

Edytowane przez SOQL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ją na dno i kup reef booster i podawaj co dwa dni do akwarium taką ilość żeby woda była lekko zamglona, fiolka starczy Ci spokojnie na 4 karmienia. Ja po otwarciu całość zasysam do strzykawki i to co zostaje trzymam w lodówce.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOQL myślę że jej nic nie będzie ale jeśli chcesz to podjedź do mnie zrobię i dam Ci szczepke od siebie z akwarium. Zobaczymy czy tak samo zareaguje
zresztą jakieś inne szczepki też się znajdą 
Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7
 

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre chęci ale tymczasowo nie mam środka transportu :( wyłączyłem odpieniacz i światło na noc i może ciut lepiej. Zobaczymy jak wrócę z pracy :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.