Skocz do zawartości
Tomasz EF

Jak dlugo Ryby wytrzymaja bez jedzeina ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

w worku czy w dojrzałym zbiorniku "ileś set" litrów (gdzie zawsze się znajdzie coś na przekąskę)

a uprzedzając dalsze pytania ... kup karmik automatyczny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dojrzalym 2 letnim zbiorniku (40Kg zywej skaly)..tak z ciekawosci :) posiadam karmik automatyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,zalezy jaka obsada,ryby sa bardzo wytrzymale i przy dojrzalym zbiorniku moga zyc bardzo dlugo...Ktos pisal tu ze zaginela mu ryba i odnalazla sie po paru miesiacach w sump'ie cala i zdrowa...Ja zawsze mialem bardzo mala obsade i jestem zwolennikiem diety,nizeli przekarmiania,ktore jest bardziej szkodliwe.Majac zoltka i clown'a moglem smialo jechac na trzy tygodnie wakacji bez szkody dla ryb...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zależnie od obsady i ilości życia w skałach 2 tyg bez większych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi poniewaz po ostatnim ustawieniu karmika automatycznego strasznie parametry sie pogorszyly, czytalem tez na forum aby lepiej troch przekarmic rybki przed wyjazdem i co mam zamiar zrobic to ustawic karmik raz dziennie na bardzo mala ilosc podawanego pokarmu :) moja obsada to Zebrasoma flavescens, Hepatus, Chromis Virdis X 3, dwa Clowny, Centropyge bispinosa, Ukwial Quadri x2 , rozgwiazda ...tak poza tym mysle zeby  zrobic jakis pojemnik z zywa artemia tak zeby byly dozowane po trochu, dozownika nie posiadam ale saram sie znalesc jakies alternatywne rozwiazanie , dziekuje za odpowiedzi

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykładową dyskusje o karmieniu ryb 

i podobnych tematów znajdziesz więcej na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam więcej ryb. Karmik ustawiony na 2xmin i ryby są tłuste. Zagladzanie nie ma sensu bo się agresja wzmaga i problemy żołądkowe ale 1 raz dziennie przez jakiś czas na pewno nie zaszkodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na wyjazd uzywam karmika (sluchego pokarmu) glownie daje zywa artemie i roznego rodzaju mrozony pokarm, a pytanie tak poprostu z ciekawosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem młody bardzo dawno temu to w mojej rafie 380ltr przy obsadzie: 2 pokolce, 1 rogatnica, 3 wargacze, 2 błazenki, 1 royal gramma, 1 helfrichi firefish, zawsze jakaś babeczka do piasku (do momentu likwidacji piasku na 3 lata), flame angelfish, bellus angelfish wszystkie karmione raz dziennie, albo 1 kostka mrożonek albo spora szczypta suchego pokarmu. Do tego 2-3x w tygodniu nori na klipsie. Rogratnica byłą chuda, za chuda, ktoś mi na to zwrócił uwagę na Reef Central, ale zanim zdążyłem podtuczyć to obsade zlikwidowałem, baniak szedłw odstawkę. Pozostałe ryby po 5-6 lat z jakimiś tam wyjątkami jak Hlefrichi Firefish czy jeden z wargaczy bo był wredną me...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko niektóre gatunki ryb słabo karmione mogą podgryzać korale, a to już jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.