Skocz do zawartości
macdabro

Reefmax Macdabro

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.06.2017 o 01:30, maciej01 napisał:

śledzę ich ofertę w miarę na bieżąco, ostatnio miałem pecha i jak do nich pojechałem to nie mieli praktycznie nic, nawet bicolora...

do Marek mam trochę daleko, bliżej mam do Acropory, jest drożej ale słyszałem opinie, że ryby mają w lepszej kondycji ( z resztą tam kupiłem dwa ocellarisy)

W najbliższy poniedziałek ma być dostawa ryb i mają być Gobiodony Histrio, chyba się przejadę bo cena podobna a 3 razy bliżej, co więcej w erybce ciężko dostać Ecseniusa Stigmatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dla potwierdzenia udało mi się uchwycić bicolora i gobiodona histrio razem :)

8554079_IMG_20170617_130926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na razie żadnych nowych zwierzaków nie mam. Wakacje, dzieci, wydatki... ;)

Przymierzam się jednak do zamontowania auto dolewki i jestem ciekaw co się sprawdza najlepiej w RM.

Macie jakieś sugestie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja używałem v2 auto z dwoma czujnikami. Makabra unieścić oba w 1 komorze. 1 bez trudu drugi tragedia. Ale się da. Używałem jej 2 lata i poszła teraz do nowego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kusi mnie tunze osmolator nano, ale cena 347 w erybce to nie malo

zastanawialem sie jeszcze nad Aqua Trend Levelautomatic Eye... 329 ale juz bym chyba wolal dolozyc do tunze

ewentualnie patrzylem jeszcze na V2/V3 lub ebtech

jakiegos wielkiego wyboru tu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Grunt żeby wodę pchała wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup klasyczną aquatrend z 2 czujnikami. Miałem taką w Reefmaxie 3 lata, musisz tylko z pierwszej komory wywalić jeden koszyk i będzie git [emoji4].

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej komorze górnego koszyka nie mam wiec się raczej zmieści

znalazłem coś takiego: http://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-levealutomatic-sw-p-70.html

to samo co V2 tylko ma "mniejsze" czujniki?

Edytowane przez macdabro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem grawitacyjną i super działa:) tylko że obok rm mam szafę to mogłem  umieścić na niej bańkę 10 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam miejsca na grawitacyjną, w dodatku przy dzieciach chyba bezpieczniej zamknąć to w szafce ;)

Zastanawiam się teraz jaka pompka pociągnie wodę z dolnej półki szafki RM do pierwszej komory. Na razie jedynie znalazłem pompkę zęzową/barwig (cena ok 40zł plus zasilacz 12V).

A wy czego używaliście razem dolewkami V2?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

V2 ma w zestawie pompkę maluteńką ale z samej ziemi śmialo pcha do pierwszej komory a szafkę mam 70cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, laszek napisał:

V2 ma w zestawie pompkę maluteńką ale z samej ziemi śmialo pcha do pierwszej komory a szafkę mam 70cm

byłoby idealnie...

jednak producent podaje 50cm: http://www.sklep.aqua-trend.pl/mikro-pompa-do-automatycznej-dolewki-levelautomatic-p-194.html

dolewka SW + pompka 244zł i wychodzi całkiem korzystnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja za swoją dałem 345zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa ok :) myślalem nad tą :) tam jest chyba podnoszenie na 2m i plywaki na przyssawki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Przyssawki dokręcane gwintem do szyby. Na docisk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...nie myślałeś o małej przeróbce...ja mam w pierwszej komorze odpieniacz hydor slim,w drugiej pompę razem z filtracja...skałki itp...w trzeciej(czwartej)automatyczną dolewkę..obsada jak na tak małe akwa bujne...parametry wody stabilne...jedynie NO3 wysokie,lecz korale(głównie miękkie)pompują się,ryby mają się świetnie...koszt takiej przeróbki w granicach 500zł a może być połowę tańszy...

Edytowane przez stryniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, stryniu napisał:

witam...nie myślałeś o małej przeróbce...ja mam w pierwszej komorze odpieniacz hydor slim,w drugiej pompę razem z filtracja...skałki itp...w trzeciej(czwartej)automatyczną dolewkę..obsada jak na tak małe akwa bujne...parametry wody stabilne...jedynie NO3 wysokie,lecz korale(głównie miękkie)pompują się,ryby mają się świetnie...koszt takiej przeróbki w granicach 500zł a może być połowę tańszy...

W trzeciej/czwartej masz dolewkę? To tam się zmienia poziom wody? Hmmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jadę ma standardowym odpieniaczu i nic nie chce zmieniać bo jak na razie spisuje się dobrze. co do dolewki to szukam takiejbzeby plywaki/czujniki zajmowały mało miejsca żebym mogl spokojnie wymieniac wate która leży na koszyku z siporaxem

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macadabro też jestem na etapie poszukiwania autodolewki :)


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dja znac jak cos zakupisz i jak sie sprawuje/montuje :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie auto dolewka. Wybrałem TMC V2 Plus, dwa pływaki w obudowie akrylowej, pompka (mikro) podnosi na 2m (wg producenta).

Za zbiornik na RO robi stare krewetkarium 20L, które specjalnie po to zostawiłem :)

Instalacja pływaków prosta, przyssawka "dociskana" pokrętłem. Dwa pływaki mieszczą się całkiem spokojnie tylko mało miejsca na ich dokręcenie.

Pompka daje rade, po podłączeniu dolała ile trzeba, ale dopiero po odpowietrzeniu, na początku nie szło jej to najlepiej. Zobaczymy jak się będzie spisywać.

W moim RM pod względem obsady bez zmian, nie było czasu ani funduszy żeby coś dokładać. Pewnie po wakacjach zacznę się na nowo rozglądać.

Korale te które mam rosną całkiem ładnie i się powoli mnożą w tym caulastrea przechodzi podział kolejnej główki więc chyba nie jest źle.

Jedyny problem to lekkie zabarwienie na piasku, które wygląda mi troche na cyjano, nie jest to co prawda korzuch, ale coś tam się dzieje. Zmieniłem trochę cyrkulację (co widać po wywiewanym piasku), zrobię ze dwie większe podmiany (10L) i zobaczymy jak będzie dalej.

Na koniec parę zdjęć dolewki i zbiornika ;)

szafka.thumb.jpg.447684ad7e4057f30f6cb100893fc6fc.jpg

plywaki.thumb.jpg.b52dc70fd16ffc014c87f8cbbd5b29a6.jpg

metodą prób i błędów taki poziom wody jest dobry dla odpieniacza, pieni a nie leje an mokro :)

bok.thumb.jpg.a30f043732b3827956897623ef412265.jpg

A tak się obecnie prezentuje mój skromny RM :)

rm.thumb.jpg.981ea6ade50e131a7813bf32eda1401c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czemu tak mało wody w 1 komorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak trzymałem wyższy to odpieniacz bardzo lał wodą bez względu na regulacje powietrza, metodą prób i błędów doszedłem do tego, że przy takim poziomie wody i skreconym powietrzu prawie na minimum odpieniacz pieni i wywala brudy ale nie leje 100ml na dobę lekko żółtawej wody

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

poza tym biorąc pod uwagę konstrukcje odpieniacza w RM, niższy poziom wody w pierwszej komorze oznacza wyższy słup piany a to oznacza bardziej suchą pianę w moim mniemaniu :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.