Skocz do zawartości
Marius

Jak calkiem wytepic zelony glon ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakis sposob na wyeliminowanie np: zielonego osadu na szkle ? Moj baniak ma ponad rok i w dalszym ciagu mam problemy z glonami. Przeciez te cholerne glony musza sie czyms zywic ! Co myslicie na zastoswanie deltec FR509 i Rowaphos ? Jezeli usune PO4 z baniaka to czy pozbede sie glonow raz na zawsze ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a deltec FR509 i Rowaphos to zly sposob ??


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marius ale przeciez nigdy nie uda Ci sie calkowicie wyeliminowac glonow! Przeciez na rafie tez rosna glony i to w ogromnych iosciach, to jest najzupelniej normalne ze rosnie Ci troche glonow na szybie. Pokaz najlepiej zdjecia bo moze masz rzeczywiscie problem z glonami ale jesli ja dobrze rozumiem to po prostu rosna Ci troche glony zielone ale one rosna KAZDEMU! Malo tego, jesli jakims cudem doprowadzisz wode to takich parametrow ze pozbedziesz sie glonow to pozbedziesz sie tez przy okazji korali. Przeciez korale zywia sie tym co dostana od zooksantelli, a zooksantelle to sa tez glony i tez musza cos jesc! Marius jakie masz dokladnie parametry? I pokaz zdjecie tych glonow ktorych chcesz sie pozbyc.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wielu sposobów. Stosując go może się okazać, że tych sinic się niestety nie pozbędziesz. U mnie oststnio okazało się, że woda z RO+DI dobrze działała na te glony (TDS=0). Ja u siebie stosuję rowaphos, węgiel, jest spory glonowy, odpieniacz Deltec 3-krotnie przewymiarowany i też mam problemy. Po zrobieniu porządku z RO jest dużo lepiej ale dalej walczę.

Adam Rybowski pisał kiedyś, że pomimo deficytu fosforanów w akwarium przy częstym karmieniu lub dolewaniu fitoplanktonu ma wysypy sinic.

... trza walczyć :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marius, Deltec FR509 +Rowaphose to bardzo dobre rozwiązanie , napewno po zastosowaniu tego kompletu będą same korzyści, poniewaz fosforanów jest tyle wszędzie (nawet w soli )że musimy dbać o ich zredukowanie.

Napewno to ograniczy wysyp glonów ale ich nie zlikwiduje. Nie napisałes jak silne jest to zjawisko u Ciebie. Czy musisz czyscic szybe codziennie czy raz na 3-4 dni i to tez uważasz za wysyp.

druga bardzo wazna sprawa to alkalicznośc , podaj parametry to może coś wymyslimy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o takie glony na szybie ?

591-pict4481.jpg


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, podnieść do jakiego poziomu? Teraz mam 8,6


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo oto fotka mojej pompy cyrkulacyjnej http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a80f6af57c9bb318.html

Tak tez wyglada moja skala i inne czesci w baniaku


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam glony wapienne i kolerowo jest a te inne to maly problem tylko troche cierpliwosci cos ci sie zmieni w parametrach i zaraz zniknie ja za duzo dodawalem jodu jak zmniejszylem to zniknelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jodu nie dodaje, a tej fotce nie chodzi mi o glony wapienne tylko o te kosmate glony


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, wielkie dzięki dobry człowieku :D

Marius, ja takich glonów jak ty nie mam i ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Myślałem, że chodzi o te które pokazał Joopa. Pewnie jak to z glonami bywa - za dużo związków organicznych w wodzie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze problem tkwi w tym ze dolewki sypie taka sol http://www.tritonakvarium.se/picview.asp?pid=203 i dodaje jeszcze cos takiego http://www.tropicmarin.pl/p_m14.html


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marius

napisz nam coś o karmieniu : jak często, czym; ile masz ryb, jaką masz cyrkulację. Z twojego opisu wynika że dbasz bardzo o jakość wody (stosowane dodatki) pytanie czy masz odpowiednią ilość konsumentów na taką podaż, jeszcze jedno - u mnie tego typu problemy pojawiają się jezeli zaniedbam RO+DI, wystarczy że spóźnię się parę tygodni z wymianą wkładów, a szczególnie z żywicą i problemy gotowe, mimo że TDS pokazuje 0 lub 1-2!


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie rybki 2 razy dziennie mrozonymi larwami komara i artemia, such tez czasem podaje a jest to

http://www.oceannutrition.com/product_marine.php?file=bc01.html&head=03

mieszam z

http://www.oceannutrition.com/product_marine.php?file=bc02.html&head=04

ryb mam 6 sztuk. Cyrkulacja to 2 x tunze 7000l/h. Zywice niedawno podmienialem.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz moze testy na NO3 i PO4?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ale z firmy Salifert lecz wiadomo ze do PO4 te z Salifert sa niedokladne. Tak przy okazji ktory test jest lepszy do PO4 z deltec czy rowa, a moze sa jeszcze dokladniejsze ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa

Merck

A co pokazuje Salifert? I ile NO3?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mam 0,3ppm czyli w testach Salifert pomiedzy 20 a 50


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaby odpieniacz, malo zywej skaly czy gabki lub wata w filtrze? A moze zloze zraszane?

No to co pokazuje ten Salifert na PO4?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz mam H&S Abschäumer Typ 150-F2001 intern, zywej skaly mam ponad 70 Kg w 450L baniaku to chyba nie jest zle. Ale mam wate i gabke w sumpie tak aby wylapywalo drobinki ktore plywaja w baniaku. Co do PO4 to juz zamowilem testy z ROWA jak dojda to od razu podam wyniki.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 między 20-50 to sporo za dużo i pewnie gąbki mają w tym spory udział. Ja walczyłem z NO3 przez dłuższy okres czasu i chciałem za wszelką cenę ominąć babranie się z filtrem glonowym. Stosowałem kurację pt. "wódka jest dobra na wszystko":), dwa duże odpieniacze, karmienie śladowe, duże i częste podmiany wody itp. i niestety te wszystkie zabiegi pomogły mi zejść tylko do 20mg/l NO3. w końcu przyszedł czas na glonowy na MM i NO3 w ciągu 1-2 miesięcy spadło do niewykrywalnych wartości przez testy saliferta. Ja co prawda mam więcej ryb niż ty ale po moich doświadczeniach mogę Cię zapewnić, że bardzo ciężko będzie ci zejść z NO3 na samym odpieniaczu i podmianach wody.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr glonowy z pewnoscia pomoze, ja u siebie trzymam tak azotany i fosforany w ryzach a mam male akwarium z o wiele za duza obsadą bez odpieniacza, z boku na kilku kamieniach rosnie sobie C. Prolifera i musze przyznac ze taki prymitywny filtr glonowy sprawdza sie u mnie doskonale, bez tego bym lezal i kwiczal, jak tak patrze ile to w 2 tyg. przyrasta...

Co do gabki to Marius płucz ja jak najczesciej, najlepiej co 2 dni i to w goracej wodzie. A w ogole do filtrowania mechanicznego najlepiej stosowac wate akwarystyczna ktora po prostu wymienia sie co kilka dni, odpadaja problemy z plukaniem itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.