Skocz do zawartości
CallMeKrzysiu

Caulastrea Fluo problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej solniczce już od dłuszego  czasu znajdują sie Caulastrea Fluo.Dzisiaj po jej lewej stronie (na mordce zauważyłem czarny-brązową tkankę podobne do cyjano czy dino.Mordka wygląda nie ciekawie.Czy może mi ktoś pomóc stwierdzić co to bylo. Co mam dalej roboć.Niestety nie mogę wstawić zdjęcia rozmiar pliku jest zbyt duży :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, CallMeKrzysiu napisał:

Witam w mojej solniczce już od dłuszego  czasu znajdują sie Caulastrea Fluo.Dzisiaj po jej lewej stronie (na mordce zauważyłem czarny-brązową tkankę podobne do cyjano czy dino.Mordka wygląda nie ciekawie.Czy może mi ktoś pomóc stwierdzić co to bylo. Co mam dalej roboć.Niestety nie mogę wstawić zdjęcia rozmiar pliku jest zbyt duży :(

Użyj http://zmniejszacz.pl/ do zmniejszenia zdjęcia. Ja tak robię. Szybko, łatwo i za darmo ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglada to dobrze. Moim zdaniem schodzi..może ten heteractis po prawej ja sparzył.. polipuje wieczorem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, elektryk2e napisał:

Nie wyglada to dobrze. Moim zdaniem schodzi..może ten heteractis po prawej ja sparzył.. polipuje wieczorem? 

Wczoraj wieczore slabo sie pompował a dzisiaj posiadał on brązowo czarną tkankę ,którą wyczyściłem.Nje możliwe żeby parzył bo to nie heteractis tylko euphylia fluo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, elektryk2e napisał:

Obserwuj, ale wydaje mi się, ze za 3 dni zostanie tylko szkielet..

Ale co ją mogło zaatakować ? Czy może to wpłynąć na parametry w akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak długo ja masz w akwarium? 

Jezeli umiera to ja bym to usunął. Procesy gnilne raczej nie robią dobrze parametrom 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylia też potrafi parzyć , wypuszczać długie czułki w kierunku ofiary .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, elektryk2e napisał:

A jak długo ja masz w akwarium? 

Jezeli umiera to ja bym to usunął. Procesy gnilne raczej nie robią dobrze parametrom 

W akwarium znajduje sie ona około 2-3 tygodni będe ją plukał w lugoli i w cieplej Ro. Wedlug mnie podrażniłem ją strzykawką jak usuwalem aptasie. Mogla do niej dojść bakteria

8 minut temu, BONSAIMANIA napisał:

Euphylia też potrafi parzyć , wypuszczać długie czułki w kierunku ofiary .

 

 

7955285_20170414_111629.jpg Raczej za daleko żeby parzył. 

 

Edytowane przez CallMeKrzysiu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej blisko. To chyba wina Euphyli . Jak pisałem wyżej potrafi wypuszczać długie czułki . Dwukrotnie lub nawet trzykrotnie dłuższe niż w chwili obecnej na fotce . Taka agresja wobec korali blisko ustawionych często się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.