Skocz do zawartości

Historia edycji

waldek123blau

waldek123blau

18 godzin temu, kapa napisał:

jak ty to robisz? ktos zajmuje sie podczas twojej nie obecnosci akwarium?pytam bo za kilka miesiecy czeka mnie wyjazd na urlop na tydzien,i nie wiem jak to ogarnac

Akwarium na 2 do 3 dni mogę zostawić bez opieki i kontroli tak jak chyba każdy . Mam podgląd na sumpa w piwnicy oraz akwarium główne po przez kamery WiFi. I zawsze gdy jestem w zasięgu internetu patrzę co się dzieje w domu. Gdy coś jest nie tak dzwonię do dzieci bo klucze do domu mają: 25 letni syn i 34 letnia córka i wydaję dyspozycję. Jak wyjeżdżam na dłużej to przed samym wyjazdem robię podmianę wody a wszystkie inne czynności mam ogarnięte automatycznie. Nawet zabezpieczyłem dom na wypadek braku prądu.

Dostosowałem akwarium i sump tak aby obsługa była banalnie prosta. Np. podmiana wody to przekręcenie kilku zaworów oraz wsypanie miarki soli i jeżeli ja nie jestem w stanie tego zrobić dzieci mogą podmienić wodę. Sumpa ciągle udoskonalam i np. następnym zakupem będzie Rollermat aby w pełni zautomatyzować obsługę. Rollermat to świetne urządzenie do którego wkładamy rolkę z włókniną filtracyjną a urządzenie stawiamy na zrzucie wody z akwarium głównego. Woda przechodzi przez włókninę wpadając do sumpa. Gdy jest brudna rollermat rozwija następną czystą porcję włókniny a zabrudzoną włókninę nawija na osobną rolkę. Przy tym urządzeniu nie trzeba czyścić skarpety którą mam na zrzucie. Wygląda to tak jak na schemacie poniżej:

11555415_fre.JPG

Może stać po za sumpem wymaga tylko podłączenia rur: zrzutu i odpływu do sumpa.

waldek123blau

waldek123blau

17 godzin temu, kapa napisał:

jak ty to robisz? ktos zajmuje sie podczas twojej nie obecnosci akwarium?pytam bo za kilka miesiecy czeka mnie wyjazd na urlop na tydzien,i nie wiem jak to ogarnac

Akwarium na 2 do 3 dni mogę zostawić bez opieki i kontroli tak jak chyba każdy . Mam podgląd na sumpa w piwnicy oraz akwarium główne po przez kamery WiFi. I zawsze gdy jestem w zasięgu internetu patrzę co się dzieje w domu. Gdy coś jest nie tak dzwonię do dzieci bo klucze do domu mają: 25 letni syn i 34 letnia córka i wydaję dyspozycję. Jak wyjeżdżam na dłużej to przed samym wyjazdem robię podmianę wody a wszystkie inne czynności mam ogarnięte automatycznie. Nawet zabezpieczyłem dom na wypadek braku prądu.

Dostosowałem akwarium i sump tak aby obsługa była banalnie prosta. Np. podmiana wody to przekręcenie kilku zaworów i jeżeli ja nie jestem w stanie tego zrobić dzieci mogą podmienić wodę. Sumpa ciągle udoskonalam i np. następnym zakupem będzie Rollermat aby w pełni zautomatyzować obsługę. Rollermat to świetne urządzenie do którego wkładamy rolkę z włókniną filtracyjną a urządzenie stawiamy na zrzucie wody z akwarium głównego. Woda przechodzi przez włókninę wpadając do sumpa. Gdy jest brudna rollermat rozwija następną czystą porcję włókniny a zabrudzoną włókninę nawija na osobną rolkę. Przy tym urządzeniu nie trzeba czyścić skarpety którą mam na zrzucie. Wygląda to tak jak na schemacie poniżej:

11555415_fre.JPG

Może stać po za sumpem wymaga tylko podłączenia rur: zrzutu i odpływu do sumpa.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.