Skocz do zawartości
gregoreef

Red Sea Berlin X2 Turbo i hałas nie do zniesienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odpaliłem w końcu obieg. O ile pompa obiegowa Tunze 2400 działa praktycznie bezszelestnie to odpieniacz jest nie do przyjęcia. Szukam usilnie artykułów ale nic nie znalazłem. Nie mówię o tym basowym turkocie z wężyka tylko o pompie. Warczy jak traktor. Co zrobić bo kwestie wyrobienie odpadają. Sprzęt jest fabrycznie nowy. Pieni jak wściekły ale poziom dB jest nie do zaakceptowania w warunkach domowych. Pomocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zblokować w wirniku pompy części ruchome, tzn magnes i łopatki mają pewien zakres ruchu po to by startować zawsze w jedną stronę. to w przypadku odpieniacza nie jest istotne. Zablokuj tymczasowo np. owijając szczelinę taśmą silikonową do hydrauliki.Jak zadziała to można skleić kropelką. Nie wiem czy to zadziała u Ciebie ale w innym odpieniaczu w którym pompa terkotała niemiłosiernie u mnie stała się bezgłośna. Spróbować nie zaszkodzi.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens. Mówisz o ruchu poosiowym ? W sensie ze wirnik przemieszcza się wzdłuż po ceramicznej ośce i terkoce obijająć sie ? W którym miejscu mam owinąć bo chyba nie do konca zalapalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poosiowy, jeśli uchwycisz wirnik za łopatki i z drugiej strony za magnes to powinien być między nimi luz rotacyjny jakieś 90 st. Spróbuj ten luz rotacyjny zablokować, sprawdź też czy oś jest wsunięta z obu stron w gumowe kapturki.

 


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz rotacyjny jest. Usztywnię. Zdam relację z walki. Dziwi mnie to trochę bopompa pachnie nowością. Sorry teraz za off topa ale przy okazji rozmowy powiedz mi kolego taka rzecz... Sump prostej budowy. Komora odpieniacza, przelewa się gorą do komory z mediami a z tej dołem do pompy obiegowej. Chyba na lekcji fizyki musiałem tego dnia mieć ciekawsze zajęcia bo temat połączonych naczyń jest cały czas dla mnie zagadką. Pompa obiegowa skręcona na polowe mocy. Nominalnie 2400, pudełko przelewowe 2100l/h. Jak obniżyć poziom wody w akwarium ? Bez kitu głupieje. Muszę to zrobić po spadek w pudełku przez grzebień jest za duży i zabiera bąbelki. Odlewam wodę z akwa pompa i tak nabija do tego samego poziomu. Odlewam wodę z komory pompy, maleje tylko w komorze pompy a w akwa wciąż jest tyle samo. Idąc tym rozumowaniem woda odparowywać będzie tylko w komorze pompy (w sensie tam spadnie poziom ?)  Będę wdzięczny za rady bo za cholere nie mogę tego układu wystroić. Wczoraj uruchomiłem obieg.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że brakuje jednej przegrody, w komorze odpieniacza i w komorze mediów powinien być stały poziom, dolewka powinna być w komorze pompy powrotnej. zaraz zrobię zdjęcie mojego sumpa, najprostszy z możliwych, prostsze są tylko dwukomorowe. Spróbuj też powiększyć spływ, tzn obniżyć grzebień. Ma być tak że nie ważne ile pompa poda, wszystko z naddatkiem musi spłynąć do sumpa, sam mam overflow diy i zmienia mi się tylko poziom wody w komorze pompy obiegowej na skutek parowania.

 

taki typ sumpa w zupełności wystarczy, ja mam taki tylko oczywiście wymiary pod moje akwarium, ostatnia komora po prawej to zbiornik na dolewkę, nie istotny do działania całości, do dolewki może być osobny zbiornik, poza sumpem jeśli brak miejsca w szafce.Od lewej: komora odpieniacza, komora na media, wąska komora tzw bubble stop utrzymująca też poziom wody w tych komorach, ostatnia to komora pompy gdzie poziom wody zmienia się na skutek parowania i tu powinien być czujnik autodolewki, ale też można uzupełniać ręcznie, tylko trzeba sprawdzać poziom wody codziennie w zależności od parowania.Standard-sump-tank-30.jpg


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza komorą dolewki którą u mnie spełnia osobny zbiornik nad sumpem to całkiem podobny projekt. Rzuć okiem. Przy okazji nagrałem warkot pompy odpieniacza. W moim przypadku rozumiem ze poziom roboczy wody w ostatniej komorze pompy reguluje ilościa dolanej solanki? Tematt poziomu wody w kawa wciąż zagadkowy. Moim zdaniem pozostaje tylko skręcić pompe co jak slyszałem nie wpływa pozytywnie na jej żywotnosć. Szkoda. Myślalem ze skoro pompa ma 2400 a ja wode podnosze na 160cm to z 1000 bedzie strat i bedzie hulać na maź możliwości. Widać z tego, że Tunze to co pisze na pompach to faktyczne osiągi.

 

Tu pompa na max rozkręcona.

 

 

Edytowane przez gregoreef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za wolny spływ albo za mocną pompę do tego pudełka. U mnie pompa 1200 podnosi na 1,3m ,na spływie rura 32mm i poziom wody w akwarium stabilny, w obiegu jakieś 120L. Rura spływu musi mieć większą średnicę od rury pompy, woda musi mieć luz:)na spływie. A z wirnikiem zrób tak jak mówiłem, zablokuj mu doświadczalnie luz rotacyjny i zobacz jak będzie pracować.

A w zbiorniku dolewki masz mieć RODI a nie solankę:ph34r:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręciłem pompę. Mocno przelewa Ci się woda w sumpie? Myślałem pisząc o solance o pierwszym zalaniu ostatniej komory czy ile solanki ma być w obiegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za mocno, myślę że jakieś 800-900 L/h co przy 105 L akwarium w zupełności wystarcza.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.