Skocz do zawartości
Gandalf-Szary

Jak i z czego zrobic panel filtracyjny wewnatrz akwarium???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Prosze o pomoc...Planuje powiekszyc akwarium na 50x40x40 z czego 12x50x40 ma zajmowac panel.Przegrody bede kleił z szyby 6mm wiem jak i co ale mam problem z głowna szyba? ...Chcialbym zeby byla czarna i miala grzebień na 10cm i otwór na lock-line . Jak sie wycina miejsce na grzebień..i jak zrobic zeby byla czarna...? 

Jak zrobic zeby bylo estetycznie i w miare prosto?

Instrukcje mile widziane.Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf-Szary (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to lacobel zamówiony u szklarza, przytnie na wymiar i wywierci otwór, to najprostsze i najbardziej estetyczne i chyba najtańsze wyjście. 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi poprzednik - czarny lacobel, grubość 4mm, cena około 100zl/m2 - ja swój kupowałem w Katowicach w firmie Galas Szkło, wytną Ci otwór na grzebień oraz lockline.

co do grubości przegród, szyba 4mm spokojnie wystarczy.

odnosnie klejenia - proponuje dociąć drewniane klocki na szerokość przegród , zamocować na dole i u góry, przykleić główna szybę, później przegrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Jezeli chcesz by szyba byla czarna to mozesz rozprowadzic czarny silikon akwarystyczny na szybie i bedziesz mial idealna czern a strona na ktorej bedzie silikon znajdzie sie po wewnetrznej stronie panelu...Mialem tak kiedys i bylo dobrze...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytan odnosnie panelu ... jakiej srednicy zamontowac lock-line do pompy 1200l/h??? I jakie wymiary wyciac na grzebien do akwarium 50x40x40 z czego 12cm ma panel..?

Edytowane przez Gandalf-Szary (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gandalf-Szary napisał:

Jeszcze kilka pytan odnosnie panelu ... jakiej srednicy zamontowac lock-line do pompy 1200l/h??? I jakie wymiary wyciac na grzebien do akwarium 50x40x40 z czego 12cm ma panel..?

Nie wiem czy 1200l/h nie będzie za mocna ... grzebień na długość jednej przegrody, czyli zakładając 3 przegrody ok.15cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gandalf-Szary napisał:

Jeszcze kilka pytan odnosnie panelu ... jakiej srednicy zamontowac lock-line do pompy 1200l/h??? I jakie wymiary wyciac na grzebien do akwarium 50x40x40 z czego 12cm ma panel..?

A odplyw lock-line jakiej srednicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gandalf-Szary napisał:

A odplyw lock-line jakiej srednicy?

Tego Ci nie powiem, ja mam wylot wypuszczony górą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.