Jump to content

StefanTG

Klubowicz
 • Content Count

  230
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tarnowskie Góry
 • Akwarium
  225L

Recent Profile Visitors

2120 profile views
 1. nie ma znaczenia, swoje pierwsze akwarium zaczynał dokładnie jak piszesz; żywa skała, piasek i woda z działającego zbiornika. jeśli nie będziesz miał odpienianiacza to media możesz dać zarówno do 1, jak 2 komory; proponuje umieścić w siatce albo jakimś koszyczku - łatwiej wyciągnąć do czyszczenia.
 2. Na początek wystarczy test NO3 i PO4; reszta parametrów przy świeżym akwarium, CA, KH, MG nie ma na to wpływy, nic nie pobiera tych pierwiastków. Absorbery zbędne , skoro nie znasz dokładnych paramentów NO3 i PO4. Briareum samo w sobie jest wybredne, daj mu czas do przyzwyczajenia się do światła i warunków w wodzie. Póki nie masz żadnej plagi typu cyjano nic mu nie będzie.
 3. Miałem podobnie z jednym okiem Anthiasa - po tygodniu wróciło do normy.
 4. Pompa obiegowa stanowczo przewymiarowana, szukałbym czegoś małego o wydajności ok. 600l/h. Odnośnie piasku - możesz kupić żywy Nature's Ocean - jednakże procesu dojrzewania nie ominiesz jeśli zdecydowałbyś się na martwy to polecam BALI SAND z AquaMedic. Powodzenia
 5. Podpisuje się pod wpisem kolegi Ariel; sam korzystałem z tego odpieniacza przez ponad 2 lata w akwarium ok. 200L i złego słowa nie mogę powiedzieć co do jego pracy; nieraz podnosiło mi pokrywkę od ilości piany; ale nigdy piana nie wylewała się poza odpieniacz; wrzuć zdjęcie, jak głęboko jest zanurzony u Ciebie.
 6. Mam 2 Radiony XR30w G3 pro ; idealnie podejdą do tego zbiornika
 7. Podpowie ktoś z was , czy można wystawić akwarium o 18mm z frontu i jednego boku poza blat w celu zlicowania akwarium z obudową stelaża ? Dla przykładu, akwaria redsea, które frontowa szybą wystają poza szafkę, podstawę szafki.
 8. StefanTG

  Stelaż 150x70

  Zmieniłem koncepcje na akwarium 140x70x60 ; czy w tym przypadku stelaż z profila 30x30x3 lub 30x40x3 wystarczy ?
 9. StefanTG

  Stelaż 150x70

  Akwarium wysokość 50cm . jaka grubość ścianki ?
 10. StefanTG

  Stelaż 150x70

  Panowie, proszę o informację ; stelaż o wymiarach 150x70x 85h - zależy mi na jednej podpórce w środku - z jakiego profilu stalowego powinien wykonać stelaż ?
 11. Panowie, może ktoś z was posiada taką lampę i się podzieli uwagami na jej temat na forum niestety ani słowa w temacie nie znalazłem
 12. Z brzydalem jest niestety jeden problem, bardzo często gustuje w LPS
 13. Aiptasia to nieodzowna część każdego akwarium morskiego prędzej czy później, ale zawsze się pojawi
 14. Podsumowując temat - mija prawie miesiąc od sprzedaży brzydala i dunka dochodzi do siebie
 15. Plama na skórze, częściowo też na ogonie Mam jeszcze hepatusa i salariasa
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.