Skocz do zawartości
Gość laszek

Czy wieloszczet i pachyclavularia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Czy wieloszczet mając norke w pachyclavularii moze ją skubać albo drażnić od srodka że dana czesc jak polipowala to już zaprzestala?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie ukrywa wyjmij najlepiej cała skałe bo moze sie okazac ze jest tam ich wiecej,na zewnatrz łatwiej sie ich pozbyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nie da rady wyciągnąć jest na głównej skale :) pol konstrukcji musialbym rozwalic a mam poklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Mam ładną, dużą szczepkę briareum i raz na kilka dni wcale nie polipuje. Myślałem że może parametry, albo krab czy krewetka po nim łazi. Zmieniałem miejsce kilka razy i nic nie pomaga. Nie wygląda jak by nie domagał. Na co dzień bujnie się zieleni, ale raz na jakiś czas potrafi przez cały dzień nie wysunąć żadnego polipa. Któregoś dnia podczas karmienia wysunął się z niego czarny wieloszczet, a kilka dni temu zauważyłem pomarańczowego wijącego się wśród polipów. Rozmawiałem wczoraj w korale.pl czy nie ma jakiejś chemii żeby wymoczyć szczepkę i wypłoszyć robactwo ale polecili mi tylko rozbicie skałki i mechaniczne usunięcie. Pomarańczowego mam zostawić a czarnego do kosza bo rosną do sporych rozmiarów i są potem problemy. Podobno ostatnio byli na serwisie i wytargali 1,5m wieloszczeta który na ryby polował. Też nie obeszło się bez rozbicia skały.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

One są pożyteczne w odpowoedniej ilości, jak kupilem kiedyś briarerum to samo mialem i tylko tunel zostal dzwonilem do sklepu to sie wyparli briarerum padlo . tu mi nie szkodzi tylko chciałem znac przyczyne dlaczego ten fragment przestał polipowac. Jak coś przetne pachyclaavularie wpół i zrobie dostęp dla krewetki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się pod temat mam podobny problem z briareum ostatnio coraz gorzej polipuje. Jakiś czas temu myślałem że jej zaszkodzilem bo wyciągnąłem ze zbiornika żeby odłupać kawałek skały z aiptasią jednak teraz widzę białą rurkę z której wyłażą dwie macki i właśnie z tej strony gorzej polipuje. Eliminacja tego jegomoscia powinna pomóc?... Tylko jak go skutecznie wyeliminować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pewnie chodzi Ci o piaskówkę, raczej nie wpływa na polipowanie chyba że briarerum czuje się podrażnione.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, konwiasty napisał:

Podczepie się pod temat mam podobny problem z briareum ostatnio coraz gorzej polipuje. Jakiś czas temu myślałem że jej zaszkodzilem bo wyciągnąłem ze zbiornika żeby odłupać kawałek skały z aiptasią jednak teraz widzę białą rurkę z której wyłażą dwie macki i właśnie z tej strony gorzej polipuje. Eliminacja tego jegomoscia powinna pomóc?... Tylko jak go skutecznie wyeliminować?

Też mam coś podobnego. Buduje sobie rurkę z ziaren piasku i wystają z niej dwa malutkie czarne wąski. Stworzenie jest bardzo małe. rurka ma średnice niecałego milimetra. Tylko u mnie nie zauważyłem żeby przeszkadzało briareum. Moje jak nie polipuje to praktycznie całe. Walczę ze sobą żeby szczepki nie łamać bo nie poskładam jej do pierwotnego stanu i na pewno narobię strat i część polipów ucierpi.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
1 minutę temu, Darek85 napisał:

Też mam coś podobnego. Buduje sobie rurkę z ziaren piasku i wystają z niej dwa malutkie czarne wąski. Stworzenie jest bardzo małe. rurka ma średnice niecałego milimetra. Tylko u mnie nie zauważyłem żeby przeszkadzało briareum. Moje jak nie polipuje to praktycznie całe. Walczę ze sobą żeby szczepki nie łamać bo nie poskładam jej do pierwotnego stanu i na pewno narobię strat i część polipów ucierpi.

Nie ucierpi. Ja to tne nożyczkami, żyletką, rwe pęsetą. Rośnie jak szalone. Nawet musiałem wywalać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Póki te stworzenia siedziały pod skałą wszystko było ok. Jedna niestety zaczęła się pnąć w górę wzdłuż tkanki korala, nawet podczas odłupywania kawałka skały z aiptasia kawałki białej rurki odleciały ale w ciągu kilku dni została odbudowana, a koral coraz bardziej marudny.

Sorki za lekki off top ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Żeby nie zakładać kolejnego tematu. Coś mi skubie pachyclavularie. Siedziałem do 4 rano żerowała na niej tylko Kuenkehali i sexy shrip rano wyglada tak. Na filmiku patrzeć na te co są otwarte ale odgryzione same badyle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.