Skocz do zawartości
reek

Wirki - czy zacząć działać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mandaryn marmurkowaty ogarnal temat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami powód występowanie plagi jest prozaicznie prosty..

Mizerna cyrkulacja, pompy które szybko się zapychają , a w naszym.przekonaniu robią swoją robotę.

Zauważyłem, że po zwiększeniu cyrkulacji problem zaczął znikać.

W niektórych baniakach idziemy na łatwiznę twierdząc iż 1-dna , bądź 2-wie pompy ogarną zbiornik no i niby ogarniają ..

Dla wirków minimalne przepływy to raj i pole to zwiększania populacji plus obfite karmienie zbiornika.

Po zwiększeniu cyrkulacji przestały się czuć tak swobodnie i często było je widać dryfujące bezradnie w toni , gdzie co jakiś czas jakąś ryba zabawiała się.nimi.

Jednym z lepszych sposobów jest też wpuszczenie kilku garbików , nie przepuszczą żadnemu wirkowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich obserwacji i doświadczeń mogę tylko potwierdzić powyższe słowa. Dopiero po zmianie cyrkulacji wytępiłem ostatecznie dziadostwo.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie garbiki będą skuteczne na wirki? Jedyny gatunek opisany, który zjada wirki to chrysiptera springeri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rybek....
Kupiliśmy razem z big daddy hexe młodziutka, poszła w skały, coś skubała, zrobił się większy brzuszek i hexa odeszła do rybkowego nieba. Kupiliśmy hexe dużą, wypływaną, po wpuszczeniu do akwarium zajęła się gnębienien salariasa (prawie go zabiła), wirki mogą jej chodzić po nosie i nie ruszy, tylko za mrożonką się ogląda.

Dał radę levamisol, może nie do końca , bo pojawiły się znowu, ale teraz malusieńko I jakby co to znów wleję dawkę.

Levamisol zamówiłam u weterynarza, w aptece nie da się kupić, tylko w hurtowni weterynaryjnej, można w proszku (LEWAMIZOL) i w płynie (LEVAMOL).

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

I garbika też mamy, chryspitea hemicyjanea, nie ruszy wirka, chrysusa bałam się kupić :)



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, slovy napisał:

Czasami powód występowanie plagi jest prozaicznie prosty..

Mizerna cyrkulacja, pompy które szybko się zapychają , a w naszym.przekonaniu robią swoją robotę.

Zauważyłem, że po zwiększeniu cyrkulacji problem zaczął znikać.

W niektórych baniakach idziemy na łatwiznę twierdząc iż 1-dna , bądź 2-wie pompy ogarną zbiornik no i niby ogarniają ..

Dla wirków minimalne przepływy to raj i pole to zwiększania populacji plus obfite karmienie zbiornika.

Po zwiększeniu cyrkulacji przestały się czuć tak swobodnie i często było je widać dryfujące bezradnie w toni , gdzie co jakiś czas jakąś ryba zabawiała się.nimi.

Jednym z lepszych sposobów jest też wpuszczenie kilku garbików , nie przepuszczą żadnemu wirkowi.

Możesz napisać o których garbikach piszesz? Czy to chrysiptera springeri, czy inne też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maciej01 napisał:

Możesz napisać o których garbikach piszesz? Czy to chrysiptera springeri, czy inne też?

No właśnie nie springeri,bo okazuje sie, ze nie każdy osobnik, w praktyce bardziej parsema

.Kolega kupił springeri i nawet kilkudniowe głodówki nie pomogły..

Rybka ma wirki centralnie w nosie.

Parsemy pospolicie uważane jako chwasty w baniaku"nie jeden raz się z taką opinią spotkałem"są w stanie wytępić plagę praktycznie do zera.

Nie mam sumpa, ale mój kolega ma refugium i w refugium wirki ma , a w baniaku jednej sztuki nie ujrzysz.

Co się przedostanie do głównego jest w biegu konsumowane.

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To samo mam. W panelu mam refugium i na szybie widze.pełno wirków. A w głównym zbiorniku nic.

_20170122_194510.JPG

Mam taką rybkę, kupiłem bo nazwą garbika ale to nie ten co miał być. Co chwile coś skubie z szyby, mimo że duża łapie nawet proszkowany pokarm dla korali. Najciekawsze że łapie z toni małe pływające aiptasie które dryfują byle się czepić czegoś. Przyczepionych nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać, że z garbikami to loteria w zależności na jakiego się trafi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ale ten to agresor. Jedynie doktorka nie ganiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.