Skocz do zawartości
Martia

prosba o pomoc co to jest

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

pierwszy raz od dwoch lat pojawilo sie cos takiego i nie mam pojecia co to jest 

najpierw byla walka dino  x ale to nie znika 

i teraz pytanie czy moga byc to okrzemki 

dzieki za podpowiedz

20170501_105836.jpg

20170501_105855.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

raczej cyjano niż okrzemki - ale fotki kiepskie

napisz coś więcej - co było zmieniane, parametry , co z filtrem RO (TDS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie podejrzenie padlo na filtr RO bo membrama i prefiltry nie byly zmieniane ok roku dopiero 2 dni temu wymienione 

i teraz moj plan dzialania jest taki zeby po 15 dniach stosowania DINO X wymienic wode dac wegiel a po tygodniu moze cos na cyjano np mycosidol 

myslisz ze to dobry trop ktorym chce pojsc?

parametry wody ok no3 0  po4 0 kh 8,6 

nie mam niestety miernika TDS ale po tej akcji zaraz po weekendzie kupuje tylko tez nie wiem jaki czy ten co mierzy na wejsciu i wyjsciu czy taki jak reflaktometr tylko na wyjsciu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja w swoim rodi nie wymieniam membrany i prefiltrów 4 rok. Kikka razy żywice. Dla mnie to wygląda jak cyjano. No3 0 i po4 0 nie ma konkurencji dla zwykłych glonów. Bakterie lejesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tera 2 tyg nie lane byly i balling wylaczony ale dzis po podmianie i balling uruchomiony i bakterie wlane juz 

ja wlasnie nie mam zywicy i tez mysle nad tym zeby dolozyc teraz zywice 

 

a czy plan dzialania z weglem po tym DINO X jest dobry i dopiero za jakis tydzien cos na cyjano dac 

dodam jeszcze ze mam jeden filtr przeplywowy w ktorym sa glony spagetti i one rosna bardzo szybko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pierwsza rzecz to zostaw membrane i prefiltry dołóż filtr di z żywicą. Dopiero po zmierzeniu tds działaj. Nie ma sensu kombinować skoro prawdopodobnie wlewasz wode która ma wpływ na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i prefiltry i membrama juz wymienione dwa dni temu 

a jakos musze pozbyc sie z wody tego co wlewane bylo DINO X 

i jak moglbys mi podpowiedziec jaki miernik TDS jest w miare dokladny bo tu patrze na stronach to sa rozne i niewiele rozniace sie cena 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie na ten sie bacznie patrzylam i chyba ten zakupie 

a po wymianie zywicy pokazuje 0,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zawsze. Czasami musze upuścić wode z 5 do 20minut zalezy od pory roku ale to tylko po wymianie żywicy, zeby znowu bylo 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie membramy i prefiltrow tez bylo wylane pierwsze 20 l wody 

najgorzej ze nie mam jak sprawdzic bo nie mam tds 

ale za jakis tydzien jak wyjme wegiel wrzuce cos na cyjano np mycosidol

czy po weglu moze byc woda troche metna bo taka sie zrobila 

wegiel byl wczesniej wyparzony w gotowanym RO  3 razy i widze ze w kubku od odpieniacza czarno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, laszek napisał:

Ja w swoim rodi nie wymieniam membrany i prefiltrów 4 rok. Kikka razy żywice. Dla mnie to wygląda jak cyjano. No3 0 i po4 0 nie ma konkurencji dla zwykłych glonów. Bakterie lejesz?

W instrukcji filtra RO piszą, że prefiltry należy wymieniać co 6-12 miesięcy lub co 6000 litrów. To po 4 latach to pewnie są już one zapchane i membrana też jest już do wymiany.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja węgiel przygotowuje tak:

2x zaparzam w rodi

2x mocze w zimnej rodi. Ale po węglu mam zawsze kryształową wodę. Tyle że daje raz na jakiś czas i maksymalnie na 3 dni.

2 minuty temu, maciej01 napisał:

W instrukcji filtra RO piszą, że prefiltry należy wymieniać co 6-12 miesięcy lub co 6000 litrów. To po 4 latach to pewnie są już one zapchane i membrana też jest już do wymiany.

Mierzyłem kilka.miesięcy temu tds po mebranie wyszło 0,14 woda z kranu 114 po di 0.00. Przy rm 6000l to chwile zabiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz wegiel od 2 lat w zbiorniku i woda troche metna ale mamnadzieje ze sie wyklaruje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, laszek napisał:

Mierzyłem kilka.miesięcy temu tds po mebranie wyszło 0,14 woda z kranu 114 po di 0.00. Przy rm 6000l to chwile zabiera :)

Kilka miesięcy to trochę dużo.

Komu mamy ufać miernikom czy producentowi :unsure:, bo mój np: mi napisał ze mam zmienić co 3 miesiące.


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Skoro przy każdej dolewce sprawdzam na tds i mam 0.00 to po co kombinować? Parametry mam takie jak chcę. Si na poziomie 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prefiltry nie kosztują dużo, to lepiej je wymienić co te 6-12 miesięcy i przynajmniej mamy pewność, że membrana też dłużej wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Za zestaw dalem bez di 175zl wiec bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.