Skocz do zawartości
Tylib

Dino czy cyjano?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Walczę od miesiąca z "czymś" Brązowo- bordowe nitki na piasku delikatny kożuch na skale.. Myślałem że to dino, kupiłem DINO X nie pomogło.. Zaciemniełem akwa na 3dni zrobiło się czysto na 4dni i znowu powoli wraca.. Poniżej zdjęcie.. 

DSC_1223.JPG

Edytowane przez Tylib (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 no to odważny jesteś żeby nie wiedzieć czy to Dino i zastosować tak silny środek niszczący praktycznie wszystko co żyje w akwa i destabilizuje biologie, ja do walki ze słabym Dino użyłem 3 rodzaje bakterii w drakońskich dawkach bo to nie destabilizuje zbiornika a przy słabym Dino pomorze, a do cyjano dostałem 2 tabletki które rozpuściłem w wodzie i wlałem do akwa i przez tydzień bez podmian (nazwy nie pamiętam w Auamedic kupiłem na szt).

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina cyjano, ale żeby można było lepiej zidentyfikować to przydałoby się więcej, lepszych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino x zastosowałem bo byłem święcie przekonany że mam racje..  Na tym zdjęciu najlepiej widać o co chodzi.. Tak jak pisałem że plaga powraca i to jest jak na razie pierwsze ognisko.. Dodam że mam jeszcze delikatne mętną wodę.. A w sumpie bakterie reefballs w połowie dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj regularnie stosować aquaforest probioF i probio s, powinno pomóc w problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dokładniejsze zdjęcia. Zaczynają się pojawiać ogniska na piasku.

DSC_1237.JPG

DSC_1238.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, jak dla mnie to cyjano. Nawet ma charakterystyczny bordowy kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.. Na razie próbuję odsysać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak całość wygląda ale jeżeli tego nie jest za wiele to może popraw cyrkulację a u mnie pomógł clanoclean KZ.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są no3 i po4, bo może tu jest problem, przyczyna? I jak kolega wyżej pisze cyrkulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo bakterii,tylko patrz zeby nie była to pozywka dla bakteri tylko bakterie i dodawaj duze dawki.Nawet podwójne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się męczę z podobnym dziadostwem i na razie bez większej poprawy a spróbowałem już chyba wszystkiego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko sa to  ogniska bakter - początki .

Zauważalne gołym okiem.

Obstawiam na cyjano .

Jeśli nic z nimi nie zrobisz to prawdopodobnie przerodzą się w duże kużuchy, a piasek pod nimi zrobi się czarny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podłączam się do tematu przez trzy dni było zgaszone światło i prawie wszystko zniknęło dzisiaj zapaliłem i znowu się pojawiło daje cały czas stability akwarium zostało zalane tydzień temu i tu jest pytanie zostawić to tak i samo przejdzie czy lać coś jeszcze np dino x

http://www.fotosik.pl/zdjecie/065a35c8d673ef07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam  dawkować podwójnie bakterie tak jak napisał bohun  i tak zamierzam powalczyć bo wcześniej nic nie robiłem .

Trochę zacząłem usuwać ale szybko się odradza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Amsterr88 napisał:

witam podłączam się do tematu przez trzy dni było zgaszone światło i prawie wszystko zniknęło dzisiaj zapaliłem i znowu się pojawiło daje cały czas stability akwarium zostało zalane tydzień temu i tu jest pytanie zostawić to tak i samo przejdzie czy lać coś jeszcze np dino x

http://www.fotosik.pl/zdjecie/065a35c8d673ef07

Masz zalane akwarium od tygodnia, musi dojrzeć. Nie dawaj żadnej chemii, możesz ograniczyć świecenie tylko do niebieskiego przez kilka godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maciej01 napisał:

Masz zalane akwarium od tygodnia, musi dojrzeć. Nie dawaj żadnej chemii, możesz ograniczyć świecenie tylko do niebieskiego przez kilka godzin dziennie.

kilka godziny może być 6 czy trochę więcej? teraz świecę od 12 do 20. na skale są jakieś korale plus rurówki i szklane róże (aiptasia).A oświetlenie nocne ma działać czy sobie na razie darować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniowym zbiorniku, to ja bym się tym dino nie przejmował. Jak już chcesz na siłę, to wyłącz oświetlenie całkowicie na 2-3 dni, a potem zacznij świeci od 3 godzin dziennie niebieskim i stopniowo co kilka dni przedłużaj o 0,5-1 godziny, a potem podobnie z białym. Mi taka metoda pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej chemii nie lać, bo leczymy skutek, nie przyczynę. Do przyczyny trzeba dojść, parametry trzymać. Jak miałam młody zbiornik, to co cyjano wybiłam, to wracało. Dopiero jak parametry ustabilizowałam, jest OK. Kiedyś doświadczony akwarysta powiedział mi, że KAŻDA gwałtowna zmian parametrów sprzyja cyjano - nieważne czy na lepsze czy na gorsze. Myślę, że miał rację. Najważniejsza stabilizacja w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.