Skocz do zawartości
klakier

Nowe fotki - prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

A cóż Ci uczynily te biedne wieloszczety?

Daruj sobie próżny wysilek, i tak wszystkich nie wylapiesz, w skale siedzi jeszcze z pewnoscia wiele malutkich, z ktorych potem rozwina sie wieksze, nie wylapisz tego wszystkiego, nie ma szans :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze nic nie zrobiły :) Tylko kwestia słuchania od mojej drugiej połowy jakie to one są obrzydliwe, przeszła już na "zjadły mi ślimaka i krewetkę bo ich już dawno nie widziałam" A to biadolenie staje się już męczące.

Wszystkich nie wyjmę na pewno, a kilka cienkich widziałem. Myślałem jedynie o tym żeby zastawić pułapkę i ten głupi który tam wejdzie posłuży za "winowajcę wszystkich zbrodni w akwarium"

Ah te kobiety :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One nie zabija zdrowego zwierzaka. Owszem, zdarzaja sie wyrosniete bestie ale to naprawde rzadkosc, one sa generalnie dosc pozyteczne powiedzialbym, ja sie ciesze ze je mam, populacja jest na razie w miare stala, to nie jest tak ze one z czasem sie namnoza i wszystko w akwarium zjedza, przyroda juz to wyreguluje, nie boj sie.

A do widoku obrzydliwch rzeczy w akwarium radze druga polowe powoli przyzwyczajac :)

Ja jak swoja wolam do akwarium to ona wie ze na 75% pokaze jej cos obrzydliwego :) wydalajacy koral, wieloszczet obgryzajacy wylinke pustelnika, przerozne robaki mieszkajace w skale a ktore czasami sie pokaza za dnia: obrzydliwe nawet dla mnie itd... Moja zona za nic nie wsadzilaby reki do baniaka, za nic :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zostawmy wieloszczety, bo teraz mam inne zmartwienie na głowie. A mianowicie, jaka jest szansa że jakiś koral mógł przetrwać transport i przechowanie skały ? Pytami nie bez powodu :) W jednej dziurze zauważyłem takie jkby mocno fioletowe (w każdym razie ciemne) coś co przypomina takie jakby połączone ze sobą rurki :) Wiem że może ten opis nic nie mówi, ale postaram się wrzucić fotki, tylko niestety w tej chwili nie mogę.

Aha jeszcze znalazłem takie 2 białe, jakby puchate cosie w kształcie jajek kurzych postawionych na sztorc. No końcu zakończone takim jakby drobnym mieszkiem. :)

Musze wstawić zdjęcia no :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej korale moga przetrwac transport, na skale czesto trafiaja sie korale, z Twojego opisu moze to byc Clavularia - ona trafia sie chyba najczesciej.

Te biale jajeczka to pewnie gabki z gatunku Sycon.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz nie mam niestety za wiele czasu, ale o to i zdjęcia :)

1. Clavularia ?

1761-koral2.jpg

1761-koralfiol.jpg

2. Sycon ?

1761-paczeklepiej.jpg

INNE ZDJĘCIA :)

1761-wieloszczet.jpg

1761-toczerwone.jpg

1761-paczekczarne2.jpg


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.