Skocz do zawartości
domel302

ospa+cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy mogę zastosować lek na ospe razem z chemiclean (błazenki wysypane +cyjano)

Edytowane przez domel302 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiclean nie jest na dino,zwalcza cyjano.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za błąd poprawione cyjano+ospa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lałbym osobno.

Możesz źle odmierzyc dawke chem i tym sposobem możesz sobie zaszkodzić + jeszcze lek na ospe... 

Z zasady lepiej zrobic kąpiel w leku.

Mały offtop" jeżeli ospa nie jest tragiczna lub jest spowodowana stresem, możesz np. podawac rybom pokarm z czosnkiem (przepuśc go przez praske i wymieszaj z mrożonką)

Co do cyjano, to też walczylbym naturalnie.

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz te błazenki, może dopiero co kupiłeś? Jak nowo wpuszczone ryby, to ospa może się pojawić ale za kilka dni sama zniknie bez stosowania żadnej chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jakie zmiany robiłeś w akwarium, że pojawiła się ospa? Przekładka na większe akwarium, dołożyłeś nowe ryby czy jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ospę nie stosowałem żadnych leków aczkolwiek miałem przygotowaną miedź...częste podmiany wody co 2-3 dni powinny pomóc aż do zniknięcia ospy...często obsypanie wynika ze złej kondycji ryb spowodowanej złą jakością wody...co ma zejść ze zwierząt to i tak zejdzie...dodatkowo witaminy dla rybek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zielony napisał:

na ospę nie stosowałem żadnych leków aczkolwiek miałem przygotowaną miedź...częste podmiany wody co 2-3 dni powinny pomóc aż do zniknięcia ospy...często obsypanie wynika ze złej kondycji ryb spowodowanej złą jakością wody...co ma zejść ze zwierząt to i tak zejdzie...dodatkowo witaminy dla rybek 

Między 14 maja od ostatniego postu do dzis zapewne już wyzdrowialy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...już dawno wyzdrowiały nie wiedziałem, że wartość rad jest mierzona ilością wystawionych postów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zielony napisał:

heh...już dawno wyzdrowiały nie wiedziałem, że wartość rad jest mierzona ilością wystawionych postów...

Nie bardzo wiem do czego pijesz ale jak dla mnie nie musi ich być. A może masz problem że zrozumieniem postu,No chyba że Cię zabolało że zacytowałem Cię...Dobrej nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz pomóc dla domel103 to pomóż a nie strzelasz jakieś zaczepki słowne na forum 

tu nie chodzi o cytowanie czy inne doczepianie się do jakiś postów użytkowników tylko o doradzenie i rozwiązanie problemu dla osoby która go ma 

a niestety problemem na wszystkich forach jest komentowanie wpisów innych 

 

foto jeżeli masz lepszą radę dla domel103 sprawdzoną na własnym baniaku

to napisz, że lepszym sposobem od mojego jest....i po sprawie...po co rozwalać gó....no na atomy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zatrzepki?zatrzepki to Ty strzelasz co takiego Ci napisałem że od 14maja do dzis mija 3 tyg i że pewno ryby wyzdrowialy bo minęło trochę czasu,ale nie że mam coś do Ciebie, A Ty sobie to zrozum jak chcesz,a czy nie mogłem się włączyć w rozmow?,może warto być częściej na forum to przynajmniej takim luk nie będzie w odpowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy ryby wyzdrowiały, czy odeszły na wieczną rafę. Autor tematu nic nie napisał o ich dalszym losie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ryby mają się dobrze obyło się bez podawania leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie była ospa, tylko w wyniku stresu obsypało ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.