Skocz do zawartości
Gość laszek

Microbe lift phos out 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Czy ktoś ma porównanie do rowa phos ten produkt? Microbe lift phos out 4? Cena bardzo przystepna w stosunku do rowy.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie się spisuje, bardzo dobre złoże i w porównaniu wychodzi na plus, ze względu na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Właśnie kupiłem za cene 250ml rowy mam 1000ml tego preparatu. A jak wygląda sprawa płukania i mętnienia wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam ok miesiac. Nie plukalem. Na poczatku polecialo troche rudej mgielki ale nawet w malym sumpie po chwili zniknela a w glownym nic nie zauwazylem. Fosforany z ponad 1ppm spadly do ok 0.4ppm i tak sie trzymaly z tydzien. Aktualnie 0 ale nie jestem pewien czy to efekt absorbentu czy spagetti wrzuconego do sumpa.

 

W sklepie polecali bo podobno dziala wolniej niz rowa tzn po4 spadaja stopniowo a nie skokowo a jest to bezpieczniejsze bo morszczyzna gwaltownych zmian nie lubi...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Spaghetti też pomogło ale z doswiadczenia powiem (przynajmniej u mnie) że nie w takim czasie szybki. Czyli widze ze dziala w weekend wywale rowe i wsadze ten preparat. Dawkę stosowałeś wg instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak. Wg instrukcji. Chyba 50ml na 100l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie odnośnie Microbe lift phos out 4 (granulki), jak długo może lub powinien przebywać w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na PO4 bardzo fajnie ale w moim przypadku woda zrobiła się rudawa a sump pokrył się brązowym nalotem. Z powodu zawartości Fe masa korali poszła w zieleń

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakieś dwa tygodnie temu ze wzgledu na tańszy zamiennik Rowy. Za 1000ml zapłaciłem 50zł a to sporo taniej jak za rowe. Wsadziłem dziś przy PO4 0.12ppm i zrobie test po paru dniach zobaczymy jak wyjdzie. Co do płukania ja przed włożeniem wsadziłem do wiaderka z RO i wyleciało sporo brązowawej mgły wiec dobrze ze nie wsadziłem tego odrazu do sumpa. 

Co do gramatury Rowy a Phos-Out4 :

W dniu 17.05.2017 o 08:00, laszek napisał:

Właśnie kupiłem za cene 250ml rowy mam 1000ml tego preparatu. A jak wygląda sprawa płukania i mętnienia wody?

kolego leszek rowy masz 250 ale gram, nie mililitrów wiec jak przeliczymy  Phos-Out4 na gramy to te 1000ml bedzie miało 625g zgodnie z informacją na etykiecie, co i tak wychodzi taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.