Jump to content

Niko235

Klubowicz
 • Content count

  120
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kkkkkkkkkkkk

Recent Profile Visitors

760 profile views
 1. Niko235

  Wybor lampy led do 250l

  Mam akwarium podobnych rozmiarów wcześniej było 6x39w T5 teraz jest razora 180w +2xt5 39w daje radę, też mam mieszana obsadę jeżeli chodzi o korale wszystko rośnie, ale zastanawiam się nad powrotem pod T5 albo dołożeniem jeszcze 2x T5. Jeżeli planujesz na początek coś łatwego nie musisz wymieniać świetlówek co 6 miesięcy wystarczy co 10 i też będzie dobrze. Jednemu podobają się ledy innemu T5 każdy musi sprawdzić samemu co mu się podoba.
 2. Niko235

  Zerowe azotany NO3

  Wychodzi że test do du...y, a ja myślałem że mam 0 azotany, dobrze że nie zacząłem lać NaNO3.
 3. Niko235

  Zerowe azotany NO3

  Jak już pisałem muszę podnieść no3 ale pojawił się problem, rozrobiłem NaNO3 według proporcji opisanych na tym forum 137g na 1l i chciałem sprawdzić rozrobiony roztwór testem saliferta ale pokazuje mi cały czas 0 i teraz nie wiem czy coś źle rozrobiłem czy test do du....niby ważny do 2020r. Jest jakiś sposób aby sprawdzić ten test, może jakaś inna woda niż z akwarium?
 4. Niko235

  Filtr wewnętrzny na media!

  I wszystko w temacie.
 5. Niko235

  Filtr wewnętrzny na media!

  Czyli można wykorzystać taki filtr na złoże typu węgiel czy rower lub inne media. Wydaje mi się że takie rozwiązanie lepiej by wykorzystało nasze złoże niż zawieszone w sumpie w worku i obmywane wodą, w przypadku nieposiadania filtra przepływowego.
 6. Niko235

  Filtr wewnętrzny na media!

  No właśnie te filterki mają os ceramiczną.
 7. Niko235

  Zerowe azotany NO3

  Dobrze wiem że jedno bez drugiego nie będzie działać i odwrotnie. Od dwóch tygodni mam taki stan no3 na 0 zawsze coś tam było raz więcej raz mniej ale było a tu nagle 0, po koralach tego narazie nie widać tylko po glonach się zorientowałem bo zmniejszyły swoją objętość.
 8. Niko235

  Filtr wewnętrzny na media!

  Znalazłem stary filtr aqela turbo 500 i tak się zastanawiam czy np. nie można go wykorzystać na jakieś złoże- węgiel albo rowe ponieważ ma on pojemnik 250ml na jakieś złoże filtracyjne? Czy np. taki filtr nie sprawdził by się w sumpie lepiej niż zawieszony luźno woreczek, chodzi o przepływ.
 9. Niko235

  Zerowe azotany NO3

  Też się nad tym zastanawiałem, i z 2 kropli zacząłem dziś dawać po 1 kropi, ponieważ zastanawiałem się czy jak przestanę podawać bakterię to przerwę jakieś tam procesy.
 10. Niko235

  Zerowe azotany NO3

  Bardzo rzadko stosuje jaką kolwiek chemie, ale teraz chyba będę musiał. Również jestem za podniesieniem no3,chlorek był u mnie na ostatnim miejscu.
 11. Niko235

  Zerowe azotany NO3

  Witam,mam problem z zerowymi azotanami przynajmniej na testach saliferta tak pokazuję 0 ale fosforany są duże bo oscylują między 0.1-0.25 salifert. Daje AF pro bio S wraz z NP pro, oraz całą serię suplementów AF w połowie zalecanej dawki. Korale rosną dobrze jak narazie ale glony spaghetti w sumpie marnieją. Zastanawiam się teraz co zrobić czy podnieść no3 azotanem sodu NaNO3 aby fosforany mogły zlecieć ,dać rowe, czy zastosować microbe lift phosphate remower? Zwiększone karmienie nic nie zmienia?
 12. Węgiel chyba jest lekarstwem na wszystko ponieważ nie da rady trzymać się wszystko na raz. Też miałem rozne korale msvraziekkie LPS LPS
 13. Niko235

  Odpieniacz Coralbox D700

  Nasunęło mi się tekie pytanko na temat Odpieniaczy ponieważ wiele odpieniaczy chodzi na pompach jebao i są one dzielone na mniej i bardziej wydajne od czego to zależy? Jest wiele odpieniaczy które posiada ta samą pompe a są przewidziane do różnych rozmiarów akwarium. Podkreslam że nie jest przeciwnikiem prefiesionalnych odpieniaczy tylko zastanawiam sie czy sama wymiana pompy na mocniejsza nie załatwi sprawy aby nie pakować się w koszty? Mam też pytanie z innej beczki jak wycenić akwarium ponieważ mam dużo i nnej pracy i chciał bym sprzedać akwarium w dobre ręce.
 14. Niko235

  Odpieniacz Coralbox D700

  Wiem,wiem w zapasie mam jeszcze jebao dct4000, gdyby ta dc3000 była za słaba.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.