Jump to content

Niko235

Klubowicz
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Stefan
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Żary
 • Akwarium
  380l

Recent Profile Visitors

1740 profile views
 1. Dobrze wiedzieć, jak za taką cenę to można częściej wymienić.
 2. Właśnie je znalazłem w necie i chyba sobie zamówię na próbę, zresztą i tak co 6-8 miesięcy wymiana a są o połowę tańsze niż ATI więc warto spróbować.
 3. Witam, mam pytanie czy ktoś używa tych świetlówek Diversa Opti Blue ?
 4. Witam, glony w środkowej części ok i w to miejsce możesz kupić sobie kotnik dla ryb duży z siatki i tam trzymać glony co jakiś czas wyciągniesz cały kotnik z glonem przepłukasz w wodzie z podmianki i tyle, ja tak mam i jest ok glony rosną i wygoda bo nic ci nie pływa samopas. To taka moja propozycja.
 5. Może to w czymś pomoże https://www.shop-meeresaquaristik.de/Abschaeumer/Deltec/TC-SC-Serie/Zubehoer-und-Ersatzteile/Deltec-SC-1455-1456-Upgrade-Kit-81144000::16395.html
 6. Ok. Będę odsysał i czekał.
 7. Czyli co nie lać ich codziennie tylko co tydzień? Czy może na jakiś czas zaprzestać. Dodam że No3 mam 25 , a po4 0.03 salifert.
 8. Witam, mam pytanie odnośnie podnoszenia pH poprzez kalkwasser w celu likwidacji Dino. Wiem że Dino nie lubi wysokiego pH i chciałbym spróbować tej metody w walce z Dino. Dodam że nie chce zaciemniać akwarium, odsysam je wraz z niewielką ilością piasku tak z max 2x w tygodniu, woda przez watę i z powrotem do akwarium. Dino jest na piasku i przez noc jest go mniej ale gdy tylko zapale lampę wychodzi. Akwarium młode 2 miesiące ryby i korale są, bakterie leje litrami, nic więcej nie dodaje do wody.
 9. Tak tylko pytałem z tym silikonem, w poprzednich baniakach miałem klejone rurki i teraz też tak będzie tym bardziej że wszystko mam już kupione odnośnie hydrauliki łącznie z klejem i złączkami. A wracając do mojego projektu też o tym myślałem
 10. Dzięki za odpowiedzi, jeszcze nie kleiłem rurek dlatego zawsze warto dwa razy spytać niż raz skleić. Jeszcze takie pytanie czy ktoś próbował zamiast kleju do rur, teflonu stosować silikon akwarystyczny do takich podłączeń. Większość połączeń ciasno wchodzi i jakby zastosować taki silikon tylko do uszczelnienia to podejrzewam, że zawsze będzie można później takie połączenie zdemontować, ale to tylko takie moje przypuszczenia, nie robiłem tego w praktyce.
 11. Witam, mam szybkie pytanko odnośnie powrotu wody do akwarium a mianowicie, przyjęło się że powrót winien być jak najkrótszą drogą a ja chciałem zrobić to tak jak na rysunku, czy jednak odwrócić sump i zrobić to tak jak mówi teoria. Dodam że pompa to dcp 8000, powrót na fi32, do tego poszłyby tam łuki 90°a nie kolanka a na wylot kolanka 45°, podejrzewam że i tak nie wykorzystam pełnej mocy tej pompy. Akwarium 130x50x55, wysokość około 160cm.
 12. Witam kolegę z Żar, gratuluję wytrwałości z akwarium

 13. To będzie moje 3 akwarium morskie dlatego dobrze wiem co to cierpliwość a 7 miesięcy czekania na samo szkło to jest dopiero cierpliwość .
 14. Z tym wyjazdem to u mnie nie taka prosta sprawa że wsiadam i jadę, praca, dzieci trzeba wszystko ogarnąć, a kto ma dzieci to wie że jazda z nimi to już wyprawa.No nic poczekam te kilka dni na kuriera, tak nawiasem czekam na akwarium 7 miesięcy od zamówienia więc jestem chyba rekorddzistą albo nazywając rzeczy po imieniu głupkiem,że tyle czekam ale czego się nie robi dla tego sportu, a te kilka dni czekania na kuriera to nic prz tym czasie . Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, dam znać jak będę już je miał. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.