Skocz do zawartości
harnas

Basenowa pompa ciepla do chlodzenia (duzego) akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Smoku napisał:

Możesz jaśniej?

Mam bufor ciepła z wodą ogrzewania przez agregaty chłodnicze. Temperatura bufora ok 40-50 stC chciałem tym ogrzewać baniak  w zimie. Do bufora mogę wpisać się do wezownicy, do CWO woda kotlowa lub do wody bieżącej CWU. Oczywiście chłodziarke też można zapisać lub podlogowke.

 

4 godziny temu, harnas napisał:

Nie wiem czy taki kosmiczny wymiennik jest potrzebny. Jest kilka watkow na tym forum dot.  duzych akwariow gdzie koledzy z sukcsem grzeja przez kilka zwojow rury polietylenowej umieszczonej w sumpie.

W sumie pomysł na takie ogrzewanie zainspirował @RobertG pisał że ma spore oszczędności na ogrzewaniu baniaka. Niestety jak pisał sól przezarla rurkę i ciężkie metale trafiły do baniaka. Ważny jest odpowiedni wymiennik. Robert stosował rurki takie jak stosuje się do podłogowki teraz ma zamiar zastosować wezownica szklana. 

 

W sumie rurka polietylenowa to nie zły pomysł tylko ciężko będzie ją uformować. 

Swego co zrozumiałem to  u Robera dostały się metale ze zbrojeń i rurki nie woda kotlowa. 

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na codzien mam do czunienia z rurkami plastikowymi uzywam ich donswiatkowodow, sa tez wezyki do pneumatyki miekkie mozna je zawijac jak wezownice. 

 

 

chyba sobie machne takie gruntowe chkodzenie baniaka. tylko najpierw badanie temp gruntu jak gleboko zakopac.

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka
Wie ktos jaki list takiego wymiennika tytanowego? Też planuje grzanie akwarium woda z bufora i szukałem bezpiecznego wymiennika. 

Na fish street sa dostępne wężownice tytanowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kilu napisał:

Mam bufor ciepła z wodą ogrzewania przez agregaty chłodnicze. Temperatura bufora ok 40-50 stC chciałem tym ogrzewać baniak  w zimie. Do bufora mogę wpisać się do wezownicy, do CWO woda kotlowa lub do wody bieżącej CWU. Oczywiście chłodziarke też można zapisać lub podlogowke.

 

W sumie pomysł na takie ogrzewanie zainspirował @RobertG pisał że ma spore oszczędności na ogrzewaniu baniaka. Niestety jak pisał sól przezarla rurkę i ciężkie metale trafiły do baniaka. Ważny jest odpowiedni wymiennik. Robert stosował rurki takie jak stosuje się do podłogowki teraz ma zamiar zastosować wezownica szklana. 

 

W sumie rurka polietylenowa to nie zły pomysł tylko ciężko będzie ją uformować. 

Swego co zrozumiałem to  u Robera dostały się metale ze zbrojeń i rurki nie woda kotlowa. 

Ten wymiennik, który linkowałem, do tego co chcesz zrobić jest jak znalazl. Jest z tytanu.

8 godzin temu, harnas napisał:

Nie wiem czy taki kosmiczny wymiennik jest potrzebny. Jest kilka watkow na tym forum dot.  duzych akwariow gdzie koledzy z sukcsem grzeja przez kilka zwojow rury polietylenowej umieszczonej w sumpie.

No ale ty chciałeś chłodzić a mając gruntowy wymiennik ciepła do PC i taki tytanowy masz idealne rozwiązanie. No ale oczywiście jest jeszcze kwestia kosztów i skomplikowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2017 o 08:52, Coltrane napisał:


Na fish street sa dostępne wężownice tytanowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fajne te werzownice chyba tak sobie sprawie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.