Skocz do zawartości
xyz2017

Doktor meczy żółtka w czasie karmienia..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie... co najgorsze ze doktorek atakuje (podgryza jakby go czyścił) tylko i wyłącznie w czasie karmienia. Jak nie ma pokarmu To pływają swobodnie- żółtek traci zrobił się chudy bo nie może łapać pokarmu...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie jest to pytanie? :)

Spróbuj zoltkowi dawać algi na klipsie, będzie miał więcej czasu żeby sobie poskubać, a ostatnią porcje jedzenia wlej po zgaszeniu swiatla, jak doktorek pójdzie spać. Wargacze w nocy się chowają, a żółtek czuwa. Jeśli masz jakąś nocną lampkę, to powinien sobie coś złowić.

Doktorki to niestety złośliwe ryby, mój też męczył nowych mieszkańców, a ostatnią niemal zatlukl na śmierć. Na szczęście jakoś się wylizala, a doktorek zmienił adres zamieszkania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry- wszystko robię w biegu ;)
Pytałem jak zapobiec śmierci żółtka i czy mieliście takie przypadki ze ryby robiły się agresywne tylko przy jedzenie.

Zastanawiam się czy nie pozbyć się doktorka..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba troszkę Ci podpowiedzialam :)

A jak długo to trwa? Od kiedy masz obydwie ryby? Doktorka na siatkę złapać w akwarium jest niemal niemożliwe, ale można próbować na pułapkę. Ja wykorzystałam kotnik z wysuwanym bokiem. Trochę pokarmu do środka z pipety, z 15 minut wiszenia nad akwa z ręką na drzwiczkach i jak wpłynął to ciach. Na noc warto mu dać kawałek rurki pcv, one potrzebują się schować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doktor z żółtkiem jest długo (9miesiecy) tylko jakiś miesiąc temu ten pierwszy odszedł na wieczna rafę. Widziałem ze doktorek się nim interesował w czasie karmienia, ale jego chudnięcia nie kojarzyłem z ta sytuacja. Stary żółtek chudł regularnie, ale coś podjadał. Teraz widzę ze z jednego Karmienia wyłapuje mało pokarmu i to kozę go długotrwałe osłabiać..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Alg na klipsie nie podjada..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi się nauczyć. Możesz najpierw próbować na kamień gumka algi przyczepić i dać na dnie, a klips wieszać też codziennie, tylko nisko. Poniżej połowy wysokosci zbiornika. Moze minąć kilka dni, nim zatrybi i zacznie skubac. 

Kto odszedł miesiąc temu, zoltek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi się nauczyć. Możesz najpierw próbować na kamień gumka algi przyczepić i dać na dnie, a klips wieszać też codziennie, tylko nisko. Poniżej połowy wysokosci zbiornika. Moze minąć kilka dni, nim zatrybi i zacznie skubac. 
Kto odszedł miesiąc temu, zoltek? 

Poprzedni żółtek odszedł na wieczna rafę, a teraz widzę ze ten tez zaczyna tracić masę..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Reszta ryb jest Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu ten żółtek? Może ma jakieś pasożyty. Próbuje coś jeść? Mój lata jak petarda za żarciem i żadna ryba nawet nie próbuje stawać mu na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.