Skocz do zawartości
xyz2017

Automatyczna podmiana wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zrobić na własna rękę automatyczna podmianę wody. Jaki najprostszy sposób proponujecie? Regularne spuszczanie wody z akwa i podmianę ze zbiornika z solanka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano 

1.sterownik elektroniczny z ustawieniem np co poniedziałek wyłącza się o danej porze na 2-3min do sprawdzenia ile potrzebujesz wyciągnąć wody np 30l zaleje się w 3min i tak ustawić programator 

2.potrzebna pompa która wypompuje wodę ze sumpa np do kanalizacji lub innego pojemnika itp

3.pojemnik beczka akwarium itp z gotowa solanką na tej samej zasadzie co punkt pierwszy tylko np z opóźnieniem 5min i poda wodę gotową do sumpa 

4.uwaga jesli wyłączą prąd i załącza ponownie straci pamięć programator do ponownego ustawienia. 

5.jak dla mnie to pomysł może i dobry ale jeśli wszystko z automatyzujemy to trochę to hobby się znudzi po jakimś czasie osobiście zawsze mnie cieszyło że coś trzeba zrobić koło akwarium itp

Ale milej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to zrobić przelew do kanalizacji z sumpa i dolewać do systemu czystą solankę nadmiar wody wyleci do kanalizacji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mieć cos dokładnego, ale taki dozownik to z PacificSun to koszt ponad 2000zl. :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnie przelewu z Sumpa to niezły pomysł, ale nie mam wysokości do katalizy. (Parter w domu, dodatkowo w obniżonym pokoju) i tak potrzebna była by pompa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zrobić na własna rękę automatyczna podmianę wody. Jaki najprostszy sposób proponujecie? Regularne spuszczanie wody z akwa i podmianę ze zbiornika z solanka.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Proszę bardzo.

Proste i skuteczne, mam podobny układ tylko DIY, 40 litrów podmieniam w czasie 15 min akurat czasu na wypicie kawy i podglądanie akwarium.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajna sprawa ale nie do końca jak dla mnie rozwiązanie pełnej automatyki? Czemu bo znów że zbiornika z podmiany trzeba wypompowac wode,gdyby szła prosto do kanalizacji praktycznie bez obsługowa. Mało tego gdyby przy sumpie byl filtr Ro wlewamy wodę zasypuje solą mały falownik do mieszania ewentualnie grzałka do szybszego podgrzania wody i można podmienić. Choć ja zawsze oczekiwałem 24h potem podmiana. 

Zawsze idzie zmodernizowac:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest demonstracja jak działa system, to jak sobie to zorganizuje u siebie, czy spokojna do zbiornika czy do ścieku to już Twoja inwencja.
Spokojnie i łatwo można to ogarnąć np Arduino. Kiedyś sobie takie coś poczynię, na razie nie mam miejsca na takie fanaberie :)


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No fajna sprawa ale nie do końca jak dla mnie rozwiązanie pełnej automatyki? Czemu bo znów że zbiornika z podmiany trzeba wypompowac wode,gdyby szła prosto do kanalizacji praktycznie bez obsługowa. Mało tego gdyby przy sumpie byl filtr Ro wlewamy wodę zasypuje solą mały falownik do mieszania ewentualnie grzałka do szybszego podgrzania wody i można podmienić. Choć ja zawsze oczekiwałem 24h potem podmiana. 
Zawsze idzie zmodernizowac:-)

Foto... Trzeba ułatwiać sobie życie nie utrudniać. W moim przypadku podmiany ograniczają się do wsypania odmierzonej soli i wciśnięcie guzika, woda na dolewke idzie przez zbiornik na podmiane więc podmiane w razie konieczności mogę wykonać w każdej chwili, wystarczy wsypać sól i odczekać aż się rozpuści nawet nie trzeba podgrzewać bo woda ma cały czas temperature pokojowa..ale fakt dobrze mieć RO i kanalizację w pobliżu wtedy jest praktycznie bezobsługowo.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz ja zastanawiam się czy nie zrobić choć Ro przy sumpie ale w znaczeniu doprowadzić z ubikacji sam wężyk w listwach dolnych przy ścianach okolo 15m bym musial pociągnąć,niestety kanalizacji już nie zrobię choć jak bym się uparł to wiercenie w ścianie na wylot i prosto do drenu ale to już raczej odpada.Polak potrafi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak piszesz ja zastanawiam się czy nie zrobić choć Ro przy sumpie ale w znaczeniu doprowadzić z ubikacji sam wężyk w listwach dolnych przy ścianach okolo 15m bym musial pociągnąć,niestety kanalizacji już nie zrobię choć jak bym się uparł to wiercenie w ścianie na wylot i prosto do drenu ale to już raczej odpada.Polak potrafi ;-)

Zrobisz kilka podmian "wiaderkami" i szybko znajdziesz wodę i kanalizację ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak piszesz ja zastanawiam się czy nie zrobić choć Ro przy sumpie ale w znaczeniu doprowadzić z ubikacji sam wężyk w listwach dolnych przy ścianach okolo 15m bym musial pociągnąć,niestety kanalizacji już nie zrobię choć jak bym się uparł to wiercenie w ścianie na wylot i prosto do drenu ale to już raczej odpada.Polak potrafi ;-7f23ae674e3eac3ceef17075df57c3ec.jpg



Ja puściłem wężyk z toalety listwami -wystaje tylko w jednym miejscu tak poza tym rewelka!:) podłączyłem elektrozawor do automatycznej dolewki i pozbyłem się zbiornika na dolewki RO.

Jedna cotygodniowa robotę mniej, brak zalewania mieszkania w niedziele itp itd (często zdarzało mi się odpalić węrzyk RO do zbiornika zapasowego i o nim zapomnieć ;))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem twój pomysł nieco wcześniej jednak jeśli wyszukasz sobie mój post znajdziesz jak dokładnie rozwiązałem u mnie o reset sie nie martwię zastosowałem pompę dozującą i parametry idealne mam dziennie 2 litry podmieniam w 20 dawkach po 100ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych działa pomysł a obsługa zbiornika do minimum ograniczona raz na 3-4 dni dolewam ro i dosypuje sol ;) wsio rosnie sps lps miekkie ukwiały się dzielą olałem ze wzgledu na brak czasu pomiary poza raz na 2 tygodnie zasolenie mierze. tak pompy aplikuja wapn kh wodke odzywke na korale oraz jod a sam raz na 7 dni ampulke stront daje więc obsługa do minimum ograniczona a jak wczesniej pisalem wsio rosnie jak glupie ponizej zdjecie jak wyglada po 14 miesiacach takiego dzialania

41903798_2120423974841480_8196001278237605888_n-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.