Skocz do zawartości
klocek

54 l sucha skała + 1kg żywej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Wszystkich serdecznie to moje pierwsze akwarium w życiu. Sory za foto ale jeszcze tel nie ogarniam. 20170604_151254 2.jpg

Na start wybrałem akwarium 54l  60x30x30 Float bez panelu i sumpa.

Filtracja FNZ 3 w jednej przegrodzie Matrix

Cyrkulacja Karolina nano 900

Odpieniacz Hydror slimskim nano 135,35

Grzałka Aquel Easy 50w
 

Lampa led DIY na profilu alu

coś takiego ledy dobrane po swojemu

https://led-byt.pl/pl/p/Panel-LED-20x3W-do-akwarium-morskiego/986

3W Royal Blue  16 szt.

3W aktynika szt. 8,

3W  12000-15000K BRIDGELUX 7szt.

3 W 15000-20000K 7szt

3W Blue 2 szt.

Światło 12 godz.

Start w połowie kwietnia 2017: sucha skała 4 kg, żywa ok 1 kg . woda z działającego zbiornika dojrzewanie przebiegło spokojnie trochę brązowego i zielonego ale spoko . Jak na moje oko amatora.

Woda RO DI

Sól IO

Parametry :

Zasolenie 1023

Temp. 25 c

(teraz w ciepły dzień 26,1 max 26,4 dzień,  25,1 noc)

Testy salifert.

NH4 - 0 . NO2 - 0 . PO4 - 0 (chyba bo test ważny do sierpnia br) NO3 - ( 20- 40 )

Obsada na dzień dzisiejszy:

korale miękkie 5 zoa , grzybki , Cladiella, Lobophyton, Xenia

 LPS: Caulastraea fluo,euphyllia, favia.

ukwaił Corynactis carnea (chyba że jest to quadi) znowu słaba fota ale postaram się poprawić.20170604_151304 3.jpg

 

 

Oraz krewetka czyszcząca, ślimak turbo ,strombus.żyją już ok miesiąca .

krewetkę karmie co drugi dzień 1/2 kostki mrożonego

Sekstet morski

oraz JBL koral fluid 2-3 krople co 2 dzień po zgaszonym świetle.

 

Chciałbym do tego jeszcze dołożyć  4 - 5 sexy krewetek i 2 błazenki czy to nie będzie przesada.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja lampa ma jakieś sterowanie, bo trochę mocna jak na taki zbiornik? 1,5 miesiąca i głównie na suchej skale to akwarium może mieć dojrzewanie dopiero przed sobą, ale może faktycznie już przeszło. Akwarium przyjemne dla oka. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka no fajnie się zapowiada wszystko, jak mogę Ci coś doradzić to podnieść troszkę zasolenie na 1.024 lub 1.025 bo zanim się obejrzysz coś nie dopilnujesz zrobi się 1.022 często nowi zapominają o zasoleniu,piszesz że to twoje pierwsze akwarium to pilnuj zasolenia.wiesz że niskie zasolenie jakie są skutki..?

Powodzenia,fajna skala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maciej01 napisał:

Ta Twoja lampa ma jakieś sterowanie, bo trochę mocna jak na taki zbiornik? 1,5 miesiąca i głównie na suchej skale to akwarium może mieć dojrzewanie dopiero przed sobą, ale może faktycznie już przeszło. Akwarium przyjemne dla oka. Powodzenia

Dobrze kolega pisze z tą suchą skałą. U mnie też na początku cisza a później się zaczeło: glony, cyjano itd. Czytając forum dużo się nauczyłem i jedno jest pewne: nie można przyspieszać ani szaleć z obsadą.

Lać bakterię i obserwować-życzę dużo cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa nie ma sterowania na początku świeciłem 2 godz. dziennie co tydz. o 2 godz. więcej , zaraz na początku były prodibio biodigest , teraz mam seachem stability.

Zasolenie zwiększam powoli co tydz. podmieniam 3 -4 l celuję w 1025.co dokładałem jakąś szczepkę to leje stability i przy podmianie też.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.