Skocz do zawartości

Historia edycji

brawos

brawos

W dniu 10.11.2019 o 16:56, Paragon napisał:

To tylko moje przemyślenia w tym temacie ja startowałem akwarium z DSB i refugium po 7-8 miesiącach usunąłem po zamontowaniu filtra

To samo aktualnie obserwuję. Dwa tygodnie po zamontowaniu Clarisea refugium wyraźnie podupada i obumiera. Spaghetti stanęło w miejscu i nie przyrasta, nawet pomimo dozowania żelaza, a caulerpa rozpuszcza się dosłownie z dnia na dzień. Refugium jest tak samo, jak nie bardziej wymagające niż korale w głównym, o mikro to już nawet nie ma co wspominać. Refugium jest dobre na start, jak się system rozkręci to refugium wyciąga wszystko jak odkurzacz i staje się problematyczne. Lepiej walnąć sobie w to miejsce jakieś medium filtracyjne i ewentualnie na dno trochę grysiku dla stworzeń. Nie będą się one zasyfiać bo po filtrze i tak wypływa woda kryształ więc w całym sumpie super czyściutko i bez detrytusu. Uważam, że to idealne miejsce np. na siporax, który w takich warunkach będzie dużo dłużej niezapchany.

89p6m4uvnnx1.jpg

ig0z2382hp6v.jpg

 

brawos

brawos

W dniu 10.11.2019 o 16:56, Paragon napisał:

To tylko moje przemyślenia w tym temacie ja startowałem akwarium z DSB i refugium po 7-8 miesiącach usunąłem po zamontowaniu filtra

To samo aktualnie obserwuję. Dwa tygodnie po zamontowaniu Clarisea refugium wyraźnie podupada i obumiera. Spaghetti stanęło w miejscu i nie przyrasta, nawet pomimo dozowania żelaza, a caulerpa rozpuszcza się dosłownie z dnia na dzień. Refugium jest tak samo, jak nie bardziej wymagające niż korale w głównym, o mikro to już nawet nie ma co wspominać. Refugium jest dobre na start, jak się system rozkręci to refugium wyciąga wszystko jak odkurzacz i staje się problematyczne.

89p6m4uvnnx1.jpg

ig0z2382hp6v.jpg

 

brawos

brawos

W dniu 10.11.2019 o 16:56, Paragon napisał:

To tylko moje przemyślenia w tym temacie ja startowałem akwarium z DSB i refugium po 7-8 miesiącach usunąłem po zamontowaniu filtra

To samo aktualnie obserwuję. Dwa tygodnie po zamontowaniu Clarisea refugium wyraźnie podupada i obumiera. Spaghetti stanęło w miejscu i nie przyrasta, nawet pomimo dozowania żelaza, a caulerpa rozpuszcza się dosłownie z dnia na dzień. Refugium jest tak samo, jak nie bardziej wymagające niż korale w głównym, o mikro to już nawet nie ma co wspominać.

89p6m4uvnnx1.jpg

ig0z2382hp6v.jpg

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.