Skocz do zawartości

Historia edycji

Syrius177

Syrius177

3 godziny temu, Arek77 napisał:

rozpuszczalność to dobrze ponad 300g/l wody

Dzięki za informację. Nie znalazłem tego. 

 

Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Prawdopodobnie chlorek strontu, który kupiłeś na alledrogo nie jest czysty do analizy.

Po wykorzystaniu tego z alle napewno zakupię Twój.  Może rzeczywiście ten mój nie jest czda, mimo że tak na nim pisało. 

 

53 minuty temu, Słony leszcz napisał:

A na pewno masz chlorek strontu, a nie wodorotlenek strontu? Ktoś (nie pamiętam, czy nie Ty właśnie) pytał kiedyś, czy nie można zamiast chlorku stosować wodorotlenku. Bo pewnie takie były by efekty właśnie. Raz, że słabo rozpuszczalny, dwa - chłonie CO2 z powietrza, co powoduje strącanie osadu, podobnie jak kalkwaser.

Ja nie pytałem o wodorotlenek strontu. Również czytałem te posty w innym wątku. Mam SrCl2. 

Syrius177

Syrius177

2 godziny temu, Arek77 napisał:

rozpuszczalność to dobrze ponad 300g/l wody

Dzięki za informację. Nie znalazłem tego. 

 

56 minut temu, norbi2222 napisał:

Prawdopodobnie chlorek strontu, który kupiłeś na alledrogo nie jest czysty do analizy.

Po wykorzystaniu tego z alle napewno zakupię Twój. 

 

50 minut temu, Słony leszcz napisał:

A na pewno masz chlorek strontu, a nie wodorotlenek strontu? Ktoś (nie pamiętam, czy nie Ty właśnie) pytał kiedyś, czy nie można zamiast chlorku stosować wodorotlenku. Bo pewnie takie były by efekty właśnie. Raz, że słabo rozpuszczalny, dwa - chłonie CO2 z powietrza, co powoduje strącanie osadu, podobnie jak kalkwaser.

Ja nie pytałem o wodorotlenek strontu. Również czytałem te posty w innym wątku. Mam SrCl2. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.