Skocz do zawartości
Darek85

Pomoc przy doborze lampy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o pomoc przy doborze lampy nad mój zbiornik. Wymiary to 100x40x40. Planowana obsada to głównie miękkie i kilka LPS. Zbiornik ma ponad 3 miesiące i do tej pory używałem lampy z targowiska 4x39W. Świetlówki doradzali w koralach: 1x Giesemann Super Actinic, 1x Giesemann Actinic Blue, 1x PowerChrome Actinic Blue i 1x PowerChrome Aquablue Coral.

Za 2-3 miesiące planuje wymienić świetlówki więc pomyślałem że może zmienię całą lampę jeśli ta okaże się źle dobrana. Zastanawia mnie czy moc nie jest za słaba. Dobierałem 1W na1l brutto.

Zdjęcie mojego zbiornika

20170427_200421.jpg


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

miękkie i kilka LPS i głębokość 40cm - spokojnie wystarczy

(masz założone 3x Actinic więc może Tobie się wydawać że jest zbyt ciemno, ale moc dla korali jest w sam raz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka po co chcesz kombinować jak to masz fajne na taki zbiornik  t5 to dobre światło co chcesz Ledy dać? Jeśli kasa Cię puszczą itp czemu nie ale z T5 też jest dobre światło i lampę masz na dł dobrą więc jak dla mnie mogła by zostać kwestia dobrania odpowiednich świetlówek 

Edytowane przez Foto
Ps. Opuścił bym lampę niżej 3-5cm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI AquaBlue Special, ATI Coral Plus, 2 x ATI Blue Plus lub tansze ale tez super: 2 x Osram 67 ?

W tej chwili masz tylko 4 rury i sporo aktyniki, ktora koralom duzo nie daje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zapytać bo lampę sam dobierałem. Skoro uważacie że wystarczy to super. A co ze świetlówkami? Powtórzyć tą konfigurację czy może doradzicie coś innego?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.