Skocz do zawartości
katarzyna1984

hepatus z pasożytami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,kupiłam hepatusa 4 miesiace temu i od 4 miesiacy  sie ociera o skały,czasem mniej czasem wiecej,jak dostanie mrozonke  bez czosnku to go wysypuje wiecej az mia biale mocne narosla ,ale po podaniu mrozonki z czosnkiem to sie ewidentnie zmniejszaja i prawie nic nie ma ale nigdy do konca,zakupiony wczoraj doktorek okazal sie prawdziwym leniem ,plywa po calym akwarium i nawet nie mysli otym aby go skubac,a hepatus caly czas za nim majac nadzieje ze mu pomoze.teraz mam dylemat czy zakupic jakis preparat na pasozyty czy zostawic to jak jest i majac nadzieje ze sobie z tym poradzi sam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie hepatusa, ale tam na 99% myślę, że to ospa. Jakiej pojemności masz akwarium, bo chyba nie to co w stopce ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili ma ze 2 czarne malutkie kropeczki chyba gojace sie ranki od ocierania,ale 2 dni temu mial kilka takich bialych dosc grubych kropek i byly raczej wypukłe ak by jakies narosla,ospa to raczej drobne kropki i nie pojawiaja sie tak szybko i nie znikaja i raczej dak dlugo by jej nie mial,mialam wczesniej w starym zbiorniku ospe 3 razy i wiem zekropki byly raczej drobne i   ryby padaly szybko  albo zdrowialy i sie zarazały,a tutaj ma to tylko chepatus,ma apetyt  wcina wszystko,co do akwarium to akwarium na chwile obecna 60  plus wiaderko z glonami,120 bedzie za 2 tygodnie,czekam az brat dowiezie mi akwarium.na chwile obecna jestem po za domem.ale jak wychodzilam to nie bylo na nim praktycznie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie stres choc juz dlugo trwa, masz kryjowki ze skaly gdzie moze sie schowac, polozyc? Malutkie akwa to ma prawo sie stresowac- kiedys zoltek w kwarantannie 75l paskudnie mi wychudl. Wpuszczony do 300 2tyg i byl nie do poznania, ale dostal ospy. Polyp lab medic swietnie zadzalalo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze jak zmienie akwarium.a co do doktorka to normalne ze jest taki leniwy,mialam kiedy doktorka to ganiał wszystkie ryby aby je skubac ,czasami myslalam ze je zameczy bo  uciekały po calym zbiorniku był tak napastliwy,a tu hepatus specialnie plywa za nim i ewidentnie mu sie nastawia aby go wyskubał a ten nic,tylko ucieka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z piramidowym ustnikiem , wysypało mi go niestety :( doktora kupiłem i krewetkę - do krewetki nie podpływa, a doktor czyści, ale jak za mocno skubnie to ten go chce normalnie załatwić goni go po całym akwa. To tak jak by dentystę pobić bo boli :( a po 10 min zapomina i znów się nadstawia.


Też kupiłem PolypLab medic i chyba będę musiał podać.  Z ospą to jest taki myk że ma kilka stadiów rozwojowych i normalnie te kulki po czasie odpadają i uwalniają się wolno pływające w toni pasożyty, niby ryba czystsza a po jakimś czasie znów wysypana i dodatkowo inne też może wysypać. U mnie to samo raz wysypany raz mniej i tak w koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polyp laba trzeba zastosowac pelna kuracje a nie przerywac jak ryby wydaja sie czyste.
Ze swojego doswiadczenia powiem ze warto od razu rozwazyc 2xdawke podstawowa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nawet jak wysypana jest tylko jedna ryba?

ile go stosowałaś alic3 ?  10 dni czy 20 dni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj hepatusa i bedzie po problemie.... AKWARIUM 60L lub 120l nie nadaje się dla pokolca. Ta ryba cały czas będzie zestresowana i przez to cały czas będzie miała ospe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ura ja dawalam pojedyncza dawke 10dni ale ospa wrocila, kolejne 10 szla podwojna dawka (nie pamietam czy w ulotce to bylo czy w necie znalazlam ze mozna maksymalnie potroic dawke).

Po tym wsio wrocilo do normy. I niestety tak - przez jedna rybe leczylam ponad ok 500l obieg bo żóltek nie dal sie odlowic (mam troche skaly, nieduzy i sprytny wtedy byl a siatka strasznie sie haczy o korale), hepek zaczal cos lapac, reszta dostala problemu z pletwami wiec leczylam wzzystkich. Nie zaluje - wszyscy zyja, strat zero.

Ospa typowa a ta ze stresu to 2 rozne sprawy. Hepek lapie kropke, dwie zawsze jak grzebie w glownym displayu. 2 mce od wpuszczenia po zakupie mial kropki ze stresu i nie leczylam, bylo ok - raz pare kropek jakby klaczkow, raz prawie wcale. Przywykl i skonczyly sie kropki. Po paru mcach wpuscilam zoltego i wtedy pojawila sie ospa wlasciwa - tak jak Kasia pisze- drobne kropki swiecace w aktynice, takie plaskie i malutkie ale duzo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm u mnie też świecą w aktynice 

na ulotce jest że można dawkę x1  x2 i  max x3  dwa razy dziennie odstępy 12 h 

Hmm no nic to pewnie to mnie czeka, dziś wywaliłem węgiel z systemu, jutro dawkowanie, mam nadzieje że Rowa Phos temu nie przeszkadza, bo wsadziłem nowy zasyp dzisiaj - po4 za mocno podskoczyło i już mi się zwijają dwa korale :/ trzeba działać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwlekaj, klientowi po wpuszczeniu hepka (nie ode mnie) padla cala obsada - za pozno zaczal dozowac polyplaba. Pozostal mu sie ino hepek. Co do phosa nie stosuje wiec sie nie wypowiem - jakos nigdy nie mialam problemu z po4


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polyp  rozmieszany i wlany do akwarium - jednak początkowa dawka, minimalnie wyższa bo nie odejmuje piachu i skał od objętości netto zbiornika, więc pewnie wyjdzie prawie x2 

a podmianki robiłaś normalnie co tydzień czy trzeba je odpuścić na czas kuracji? by nie rozcieńczać roztworu leku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robie podmianek co tydzien tylko co 3 wiec zrobilam dopiero po leczeniu, korale troche przez ten czas sie zaciskaja ale potem szybko wraca do normy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.