Skocz do zawartości

Historia edycji

g_o_n

g_o_n

@elespero :  A mógł byś mi powiedzieć jakie powinny być poziomy KH i od czego zależą ? Bo jakoś nie spotkałem się na razie z jakimś artykułem który wyjaśniał by tą sprawę. Jaki poziom KH jest prawidłowy dla danego baniaka? czy zależy to od:

- obsady;

- rodzaju akwarium;

- widzimisię właściciela.

Jedyne z czym się spotkałem to że dla sps raczej nie zaleca się mniejszego niż 8. Podobno przy wyższych kh około 10 glony padają ale miękkie też nie bardzo im pasuje.

Jak ktoś mógł by wyjaśnić albo rzucić linkiem - był bym wdzięczny.

@CNA: Czy przy tak małym szkiełku jak moje nie wystarczą regularne podmiany ? Nie będą uzupełniane brakujące elementy? Bo przeglądając forum tylko w 1 przypadku spotkałem się z suplementacją w 30l. przy czym to akwarium jest odjechane w kosmos i nawet nie liczę startować do tego poziomu na chwilę obecną.

 

Edit: Zauważyłem strasznego ortografa i musiałem poprawić :)

g_o_n

g_o_n

@elespero :  A mógł byś mi powiedzieć jakie powinny być poziomy KH i od czego zależą ? Bo jakoś nie spodtałem się narazie z jakimś aktykółem który wyjaśniał by tą sprawę. Jaki poziom KH jest prawidłowy dla danego baniaka? czy zależy to od:

- obsady;

- rodzaju akwarium;

- widzimisię właściciela.

Jedyne z czym się spotkałem to że dla sps raczej nie zaleca się mniejszego niż 8. Podobno przy wyższych kh około 10 glony padają ale miękkie też nie bardzo im pasuje.

Jak ktoś mógł by wyjaśnić albo rzucić linkiem - był bym wdzięczny.

@CNA: Czy przy tak małym szkiełku jak moje nie wystarczą regularne podmiany ? Nie będą uzupełniane brakujące elementy? Bo przeglądając forum tylko w 1 przypadku spotkałem się z suplementacją w 30l. przy czym to akwarium jest odjechane w kosmos i nawet nie liczę startować do tego poziomu na chwilę obecną.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.