Skocz do zawartości
dexa

Salaris Fasciatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc czy oprócz glonów nitkowatych ta rybcia coś jeszcze zajada, chodzi mi o dawanie czegoś dodatkowo bo mam wrażenie że bardzo zmarniała i jest mocno wychudzona.

Proszę o pomoc

dexa


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Salarias wszystko je. Mrożonki oraz suchy pokarm.To twarda ryba mysle że da sobie rady.Pozdrawiam.


baniak 500l,sump 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mnie pocieszyliście ale nie do końca widzę ze cały czas skubie skały ale nie zauważylem aby jakoś jadła mrożonki, chyba że gdzies tam sobie coś wyszukuje, mam nadzieję że jakoś da radę jest fantastyczna, może jakieś tabletki jakaś spisulina przymocować do skały


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj czyscil tylko szyby i skaly - nigdy nie pobral zadnego "sztucznie" dostarczonego do baniaka pokarmu.

Po 6 miesiacach w baniaku przestal zmieniac barwe i zaczal tracic mase. Trwalo to jakies 3 tygodnie - przez ten czas jakiekolwiek proby podania mu pokarmu konczyly sie niepowodzeniem.

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz czyścił czyli wyczyścił i poszedł ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowalem wyzej - bylo dosc glonow, ale podejzewam, ze te rybki pobieraja okreslonych ich rodzaj.

Poszedl na dno. A szkoda - to byl ulubieniec rodziny :)


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ew doprowadzić aby takie glony pojawiły się w akwa, wiem że dziwne pytanie bo walczy się aby nie rosły ale cóż ryba musi jeść


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, mozna zapuscic baniak - na jakis czas wyeliminowac DI, wylaczyc odpieniek... tyle ze to chyba nie do konca dobry pomysl z uwagi na reszte biotopu :)

Pozostaje oddac rybiszcza albo nauczyc pobierac mrozonki/suche pokarmy.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ew uruchomienie jakiegoś zbiornika obok aby wyrosły w nim glony i ew nimi próbować dokarmiać ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzidek640101 :

Witam.Salarias wszystko je. Mrożonki oraz suchy pokarm.To twarda ryba mysle że da sobie rady.Pozdrawiam.

dzidek640101 piszesz o mrożonkach i suchym może coś konkretnie jakie najlepiej próbować bo nie sztuka nawalić do akwa wszystkiego Jeśli masz doświadczenie to napisz proszę


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu je Krill-Fein,Artemia mrożona,Mix-morski z suchego to płatki spiruliny.Podawaj wszystkim rybom czosnek z mrożonkami bo może salarias ma jakas infekcje a nie brak glonow w twoim akwarium


baniak 500l,sump 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzidek640101 :

U mnie bez problemu je Krill-Fein,Artemia mrożona,Mix-morski z suchego to płatki spiruliny.Podawaj wszystkim rybom czosnek z mrożonkami bo może salarias ma jakas infekcje a nie brak glonow w twoim akwarium

jakieś proporcje tego czosnku ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe to nie jest, ze Salarias je mrozonki.:(

Czesto je tylko glony a jak ich zabraknie...

Mozna go oddac innemu akwaryscie lub do sklepu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wcina glony oraz suche platki. Jest tak spasiony platkami ze szok. Kup platki dla paletek D50 tropicala napewno je polubi. Zauwazylem ze moj skubie takze glony wyzsze jak algi.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu salariasowi podaję :

- płatki ze spiruliną np. Sera Flora ( polskich bym nie podawał)

- płatki Tetry ze spiruliną Vegatable Pro ( ten pokar uważam jest super dla wszystkich rybek lubiących w diecie glony)

- tabletki przyklejane do szyb SERA SPIRULINA

Ale myślę że jest tak jak napisal anrniew - są eglemplarze które sztuczny pokarm podejmą i będą długo gościć w naszym akwarium lub też po obskubaniu wszystkich alg ze zbiornika zaczną chudnąć do zgonu włącznie.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P a cos oprocz glonow dostaje??:( A do polskiej spiruliny z Tropicala nic nie mam, ogolnie produkty A. Ogrodnika sa cenione na calym Swiecie, wiec nie moga byc zle:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety zgodze sie ze stwierdzeniem że nie każdy osobnik S.fasciatus będzie podejmował jakikolwiek pokarm zastępczy . Jeżeli trafiłeś na takiego i widać że chudnie wymień go bo szanse na przyuczenie na coś zastępczego są marne.

Miożesz zrobic jeszcze patent z hodowlą niższych glonów w niewielkim zbiorniku

z pompką cyrkulacyjna wodą z podmiany i kilkoma nie wymoczonymi kawałkami martwej skały oświetl to lampką halogenową i powinieneś mieć dużo niższych glonów . Tyle że to starszna dłubanina ale możesz się pobawić.

Spiruliną forte Tropicala karmię swoje ryby juz 5 lat i jestem BARDZO zadowolony z jej jakości

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój je tylko glony miższe z szyb skał - cały czas, nigdy nie jeadł glonów wyższych płatków mrożonek ani artemi żywej ani mrożonej. Nawet minimalnego zainteresowania zero.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamienic na jakiegos Esceniusa: glony bedzie tak samo jadl a oprocz tego wszystko co mu podasz, bedzie se oblizywal i prosil o jeszcze :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj odkad zaczolem dawac mrozonki to tylko siedzi na skalach i filuje czy ide go nakarmic lepiej sie wytresowal od psa nawet podplywa jak mam reke w akwa podczas porzadkow

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Salarias łapie wszystko co unosi sie w toni wodnej ale je tylko pokarmy roślinne. Co do omawianej karmy...Jakość adekwatna do ceny. Dla przykładu porównaj jakość i cenę Spiruliny OSI. To nie jest przypadek. Za jakośc trzeba płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym esceniusem tez roznie bywa, a przynajmniej z bicolorem. u mnie nie podjal zadnej mrozonki. za to pokarm w platkach praktycznie kazdy jaki wrzucilem i to wchlanial z niesamowita zachlannoscia. oczywiscie glony wyskubywal do czysta.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nie wiem czy mam powód do zadowolenia mam nadzieję że tak, niby glonów w akwa brak a jak oglądam eybcię wygląda w ciągu dnia na najedzoną Podaję artemię mrożoną i Spirulinę 36. Mam cichą nadzieję że wybiera sobie coś z zestawu i zajada ......


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie salariasa i babek zastanawiam się czy kupić babkę ale coś mam przeczucie ze wojna będzie...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.