Skocz do zawartości
Tomasz Nastały

Ukwial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy można podczas przenoszenia ukwialu quadrii do zbiornika z woreczka można go wyjąć z wody? I zapewne trzeba go postawić na skalę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wyjąć, ale stawianie na skałę może wiele nie dać bo i tak zrobi jak będzie chciał, próbować jednak warto 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zeby siedział nie wędrował musi mieć jakaś dziure w skale najlepiej mniej wiecej średnica nogi jego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Azgar dobrze mówi  posadzić go w miejscu żeby miał zagłębienie to naturalne że  ukwiał szuka takich miejsc po przesiadce może czuje się bezpieczniej 

u mnie z czterech sztuk tylko jeden poszedł  z 15cm dalej niż  chciałem ale i to przypuszczałem  ze tak będzie bo chciałem żeby siedział na  brzegu skały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aiptasia zrobi krzywdę ukwaialowi quardi ? Chodzi oto że mam jeszcze w akwarium 3  duże aiptasie ,krewetki czyszczą narazie małe ale zauważyłem że aiptasia wciągnęła ukwiała i nie chciała puścić 

Edytowane przez Tomasz Nastały (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej niech wszystko inne boi się ukwiała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jano253 napisał:

raczej niech wszystko inne boi się ukwiała 

aiptasia  to też ukwiał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli quadri 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 wypal laserem   albo jak ja zrobiłem i kupiłem na all.. wskaźnik  laserowy i też wypaliłem no chyba że ciężko dojść    

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siwdzi w skalę w takiej szczelinie ciężko dojść czymkolwiek wyjolem skałkę i ja nożem zeskrobalem ale jedna się zdarzyła schować i dostępu niema :/ może krewetki się za nią wezmą "kiedyś" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka musi być głodna na max żeby zabrała się za duże osobniki a te cholerstwo  narobi dzieci i krewetki będą zabierać się  za maluchy  ale może będzie jak mówisz 

są też ślimaki na to,  też skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia jest nawet pożyteczna, problem zaczyna sie gdy nie masz sposobow kontroli jej szybkiego rozmnazania. Krewetki powinny sobie poradzic, jesli natomiast nie beda ich w ogole tykac to za tydzien bedziesz widywal male, i to jest sygnal do dzialania.

Traktuj je jak chwasty w ogrodku, dopiero gdy zarastaja trawnik zaczynasz sie nimi interesowac.

 

Quadri dalej kolo niej siedzi, czy sobie poszedl?

 

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Tomasz Nastały napisał:

Siwdzi w skalę w takiej szczelinie ciężko dojść czymkolwiek wyjolem skałkę i ja nożem zeskrobalem ale jedna się zdarzyła schować i dostępu niema :/ może krewetki się za nią wezmą "kiedyś" :)

skoro skałkę da się wyjąć to posyp kwaskiem cytrynowym - odczekaj kilka minut opłukaj i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem skałkę i wyskrobalem ile się dało nożem a quardi ma się chyba dobrze bo się pompuje ale nie chodzi narazie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aptasie najlepszy jest brzydal u mnie w jeden dzień wykosił wszystko :) Lecz warto mieć go jeszcze bo ten chwast potrafi po 2 tygodniach znów się pokazać :/ 

Są preparaty co się wstrzykuje bezpośrednio w apstasie, ale jednak wolę wpuszczać co jakiś czas brzydala to sobie podje :)

Odnośnie quadri to u mnie też sporo wędrował, ale odkąd staram się go codziennie karmić i błazny w nim siedzą to się uspokoił na razie. Jedynie potrafi czasem wyciągnąć się w górę na stopce na ponad 10cm ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.