Skocz do zawartości
jacaga

Nanostream 6025

Rekomendowane odpowiedzi

Cos slyszalem, ze wyprodukowane po 7 lutego sa juz poprawione.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na te 6045 z utesknieniem mati a 6025 na poczatku troche halasowaly ale teraz jest taka cisza ze az mi glupio w nocy


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani na pewno wersje poprawione byly wczesniej, na meerwasserforum.de pisali ze juz na targach w Sindelfingen poducent wymienial wadliwe egzemplarze na nowe. Czyli juz wtedy nowa wersja musialby byc w produkcji.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymłem 6025 - podobno już z nowej partii. Niestety, po włożeniu do akwa strasznie buczy, ale mam nadzieję tak jak pisaliście, powinno to po czasie ustąpić - w co głęboko wierzę :(


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ustapi

musisz zlapac kule w taki sposób aby zlapac połączenie przy wężu zasilania.

ja tak zrobilem i cicho. drugi sposób to wsadzic gąbke między łapą a kulą. a tak to powiem ci ze te pompki są SUUPER oszczedne w prąd. :( pozdrowinka jak chcesz podaj maila to wysle ci zdjecia tak jak ja to zrobilem


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admed2, prześlij na malota@op.pl


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to warczenie i buczenie faktycznie po czasie ustąpi ? Jeśli wam ustąpiło to po jakim czasie ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzslalem ci ydjecia moich nanostreemow ktore dyialaja cicho jak msyyki. jak masy pztanka to odeywij sie na gg


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Admed2 :

wzslalem ci ydjecia moich nanostreemow ktore dyialaja cicho jak msyyki. jak masy pztanka to odeywij sie na gg

Ustaw sobie klawiaturę na "polski programisty", bo zamienia miejscami y-z i kiepsko sie czyta. Chyba , że to nie ta przyczyna.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Admed2 :

wzslalem ci ydjecia moich nanostreemow ktore dyialaja cicho jak msyyki. jak masy pztanka to odeywij sie na gg

Niestety, nic do mnie nie doszło. Jak możesz to wyślij jeszcze raz.


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak dales sobie rade


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie robiłem, ale mam wrażenie że, chyba się trochę wycisza - a może to ja się przyzwyczajam :(

Poczekam jeszcze dzień i zobaczę jak będzie.

Wyciszenie uzyskałeś wkładając gąbkę czy odpowiednio ustawiając pompkę ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jedno i drugie dziala


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama wyciszy się po miesiącu. Nie trzeba kombinować nic. Zobaczycie :wink


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dziś 6045 i jest tak samo cicha jak 6060. Bombowe są te pompy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy tej pompy może ją otworzyć i powiedzieć czy oś wirnika w niej jest sztywno osadzona. Przedwczoraj pompa stanęła, otworzyłem ją żeby obejrzec czy coś jej nie zablokowalo. Okazało się że wysunęła się oś wirnika. Poskładałem i pompa zadziałała, ale nie wiem czy ta ośka ma tak normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 6025 ale nawet w instrukcji tunze 6000/6100 jest napisane ze zajmuje to co najmniej tydzien zanim wszystko sie dotrze.

Właśnie dziś odebrałem nowego strema 6000 i wszystko pięknie jak zwykle przy streamach działa (i cicho)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku było cicho, dopiero po jakimś czasie zaczela warkotać a mam ją od stycznia. Ale najbardziej martwi mnie ta ośka, wcześniej jak ją otwierałem raczej tak nie było. Teraz po wyciągnięciu wirnika oś sama wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6025 2szt i 6045 2 szt na poczatku byly glosne ale po ok 5-6 dniach jest cisza

jedyne co mnie zastanowilo to to ze ze oski sa metalowe a nie ceramiczne


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6025 kupiona tydzien temu jest cicha nic nieslychac a na 6045 narazie czekam bo jeszcze niemaja w sprzedazy jedyne to slysze to ten splyw wody troszeczke do sumpa znaczy bulgotanie w sumpie


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wylaczylem 6025 przy karmieniu i po ponownyl wlaczeniu cisza.stanela.tzn silnik sie chcial krecic smigielko nie.wyczyscilem i po ponownym poskladaniu juz smiga.aczkolwiek znow ciut glosniej niz przed czyszczeniem.

a czy 6045 maja tez metalowe oski?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki z pompami jest tak, ze tuleja musi sie pokryc tym oslizglym, glutem, nalotem czy jak tam to nazwac. to jest jedyne smarowidlo tych pomp. Jesli bedziecie co miesiac czyscic oske, ktorej IMO czyscic wcale nie trzeba (no, moze raz na rok) to bedzie ciagle chodzila jak traktor. po prostu regularnie scieracie jedyne smarowidlo. pompe tunze czysci sie zatykajac przy pracujacej pompie wylot wody. reszte robi krecacy sie wirnik i cisnienie wody w koszyku. rozbierac - jasne, ale raz na pol roku, rok, czyba ze widzicie spadek wydajnosci, wtedy mozna wyczyscic te cholerna tuleje w srodku ;)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozna wlaczyc ja w wodzie z octem zeby sobie pochodzila?z 10 minut.?

ale z tym czyszczeniem oski to tak chyba nie do konca.w mojej tunze oska w najglebszym miejscu pompki bylo zardzewiala.normalnie musialem zdrapywac ta rdze dosc mocno zeby wogole zeszla.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totez mowie, jak zauwazycie ze cos sie dzieje to jak najbardziej czyscic. ale czyscic zeby czyscic, bez powodu to proszenie sie o zbedny halas IMO

mozna i w occie. zejdzie z niej ale wszystko, nawet czerwone wapienne.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.