Skocz do zawartości
Gość Zbyszek36

Miernik X-Aqua

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek36

Witam:)

Podoba mie sie ten miernik ,(i jego cena :D ) widzialem go w sklepie um - um i przymierzam sie do jego zakupu :D

Czy ma ktos z was ten miernik ? Co o nim sadzicie ?

Jest jescze tej samej firmy Ph - kontroller , ale nie bardzo podoba mi sie to ze zawor magnetyczny jest na 220 Wolt , wolalbym takie rozwiazanie jak Ph kontrolery firmy Tunze , gdzie zawor jest dziewiecio woltowy .

zestaw1.jpg

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

zeby.gif

Nie wiesz moze jaka cena tego Lion 120 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

thx:)

Ps; Ale to nie jest ten nasz tomaszek ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

:D to tanie sa te mierniki , powiedz Waldek czy elektroda do tych mietrnikow jest szklana ?

( Jaki jest kolor wyswietlacza ?)

pozdr...

Ps; Jak mowicie ze takie dobre , to chyba bede musial komus tutaj flaszke postawic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zna ktoś adres skrzynki e-mail Tomaszka, albo nick


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112 widzialem na allegro chyba za 320, 120 cos kolo 360 PLN. Zawor koniecznie 12V, 220V pracuje w temperaturze okolo 90 stopni, kabelek cisnieniowy sie zsuwa.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak elektroda jest szklana w plastikowej osłonce. Wyświetlacz ma czarne tło i cyfry w żółto-zielonym kolorze. Ponieważ nie jestem elektro/technofilem przyznam że miałem problemy z kalibracją i zrozumieniem kilku pojęć np "histereza" :D Ale po zrozumieniu jak działa uważam że to nie zupełnie proste w obsłudze urządzenie i można mimo że ma tylko dwa przyciski ustawiać je do woli :D Nie dalej jak przedwczoraj miałem okazję się przekonać o skuteczności tego urządzenia. Wyjechałem z domu, po około 6 godzinach mojej nieobecności dzwoni żona i mówi "TU COŚ PISZCZY!!!!!" Okazało się że włączył się alarm temperatury bo moja córcia bawiła się obok drzwi od pomieszczenia gdzie stoi zbiornik (jego tył) i postawiła wielkiego miśka dokładnie na kratce wentylacyjnej. Temperatura w pomieszczeniu wzrosła bardzo gwałtownie a co zrozumiałe i w zbiorniku zaczęła rosnąć. Mam ustawiony czujnik na 26 stopni jako właściwą a po przekroczeniu 0,5 stopnia włącza się chłodzenie (+) / (-) grzanie a po kolejnym 0,5 stopnia alarm Po osiągnięciu 27 stopni włączył się alarm. Gdybym jeszcze nie miał Lajona 120 go nie było pewnie temperatura wzrosła by jeszcze o kilka stopni bo to nic trudnego w tym małym pomieszczeniu 1,2m x 2,2m z grawitacyjną wentylacją, a chłodzenie jest skuteczne ale warunkiem jest drożna wentylacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma inny, poza wspomnianym tu adresem e-mail kontakt do P. Tomaszka?

Od kilku dni piszę do niego z prośbą o Lajona 120 i nie mam zadnej odpowiedzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pozwolenie na podanie na forum numeru telefonu do producenta Lajona. Pana nie było w kraju stąd problemy z komunikacją.

501 047 907

Tomasz Pawluk

Dowiedziałem się ponad to że Lajon 112 i 120 może pracować na i mieć na wyjściu 220V i 12V w zależności od życzenia klienta ale należy to zaznaczyć w e-mailu. Ponad to jest możliwość kupienia lajona bez elektrody ph i kupienia elektrodu np. AM które zdaniem producenta są najlepsze, nie wymagają częstej kalibracji - praktycznie można zapomnieć o kalibracji :) Ale cena jest blisko 300 zł a ta polska 60zł. Podam ceny w zalezności od wyposażenia Lajona 112 (tylko do ph) ponieważ nie wiem jak to rozwiązuje producent w przypadku Lajona 120 który steruje też temperaturą (jak wiemy 220V)

Lajon 112 z 12V instalacją + zawór + elektroda + wysyłka (270+60+60+10) 400 zł

Można w zależności od chęci zrezygnować z zaworu bądź z elektrody wówczas należy sobie odjąć 60 lub 120 zło uffffffffff to tyle :D Maszynkę mam, jest to Lajon 120 działa pięknie ALE jest to 220V co nie wszyscy chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pyatnie należało by skierować do Pana Toamsza Pawluka. Na jego stronie jest adres mailowy. Proponuję tak ;) Ja nie pytałem. Poza tym myślę że co dwa urządzenia to nie jedno :) Gdyby doszło do jakiejś awarii jednego z urządzeń to jest to drugie które oznajmi nam o problemie. W przypadku gdy jeden jest do dwóch elektrod nie ma wtedy jakiego kolwiek zabezpieczenia. Chyba że się bezgranicznie wierzy w elektronikę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czesci moze masz i racje, ale z drugiej strony po co komplikowac, jedno urzadzenie to jeden klopot a nie dwa. I tak lepiej byloby miec takie jedno niz zadnego;)

Pytalem dlatego, bo majac reaktor i ph komp bedziemy kontrolowali parametry w reaktorze, natomiast bez kontroli ph wody moga dalej nastepowac klopoty.

Phkomp wyreguluje doplyw co2, natomiast zbyt duzy wyplyw z reaktora mimo prawidlowej pracy reaktora doprowadzi i tak do spadkow ph w akwa(oczywiscie bez kontroli wody w akwa).

Jeden phkomp z dwoma elektrodami ph zalatwialoby sprawe, ale chyba pozostaje dodatkowo dokupienie ph miernika.

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trapią Cię te same pytania / problemy co i mnie :D Dokładnie nad tym samym problemem się zastanawiałem i doszedłem do wniosku że wydatek nawet na dwa kontrolery np Lajony to i tak mały wydatek biorąc pod uwagę stratę całej obsady która w większości akwariów to już w tysiące jest liczona :) Może masz rację pisząc że to kłopot - "... po co komplikować, jedno urządzenie to jeden kłopot a nie dwa" ale może się zdarzyć tak że jeden z kłopotów się zepsuje , a to jest wysoce prawdopodobne lub też rozkalibruje i będzie dawał błędny odczyt z pomiaru to wówczas nasz drugi kłopot trzyma warte :) Takie mam zdanie i nie uważam aby było wysoce błędne ;) Faktem jest że to jakiś wydatek ale nawet dwa takie Lajony to jeszcze nie jeden AM computer :D biorąc oczywiście koszty pod uwagę. Ale co akwarysta to i zdanie :D Mam jeszcze małe doświadczenie ale widzę już dziś że bez techniki się ciężko obejść i to co mam w tej chwili to tylko namiastka tego co potrzebuje aby mieć świadomość że zbiornik jest pod kontrolą. Moim zdaniem, ale z tym się akurat zgadzasz :D, jedna ph sonda lub controler współpracujący z reaktorem to zdecydowanie za mało, zbiornik też trzeba kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Waldemar , powiedz bo juz w koncu niewiem czy te Liony maja gniazdo pod ktoro mozna podlaczyc zawor magnetyczny , czy nie maja?

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wyżej - na życzenie klienta Lajon może być na 12V i 220V zawory. Ja mam na 220V gniazdo ale kupując nie miałem pojęcia (nie spytałem) że producent takie też robi i nie ma problemu. Teraz właśnie będę zamawiał Nowego Lajona ale już na 12 V zawór specjalnie już pod reaktor a ten który mam będę miał do kontroli w głównym i sterowanie grzaniem /chłodzeniem (na marginesie to sprawuje się extra :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldemar, ktos mi pisal ze wystarczy kontrolowac ph wody w akwa i tez bedzie ok.

Jeszcze jedno pytanko: jaka masz elektrode w tym lajonie, jak czesto ja kalibrujesz, czy ogolnie sprzet jest dokladny?

A jaki elektrozawor chcesz zastosowac na 12 volt?

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

czekaj , bo w sumie to nie oto mi jeszcze chodzilo;) czy producent Liona produkuje zawory na 12Wolt ?, czy mozna zamowic od niego gotowy" kompletny" PH Kontroller?( Komputer PH , zawor elektromagnetyczny12 Wolt, ventyl , elektroda PH )

Chodzi oto , ze moze niepotrzebnie chce wydac pieniadze na inny Kontroller:)

pozdr...

Ps; Wiem ze mowiles juz o tym ze Lion ma wyjscie ,lub odzdzielna skrzyneczke na zawor 12 lub 220Wolt , tylko czy zawor 12 Woltowy produkuja do tego orginalny , bo jak dam np; zawor z innej firmy np; TUNZE to moze to niefunkcjonowac lub tez wogole sie spalic . ?(zawor i Kontroller TUNZE - 9 wolt ) Sprobuje tam do nich jutro przedzwonic i sie dowiedziec cos wiecej na temat tego Laiona:)

Na dole zdjecie PH Kontrolera firmy TUNZE .

tunze.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.