Skocz do zawartości
Gość Zbyszek36

Miernik X-Aqua

Rekomendowane odpowiedzi

dobre pytanie :D nie wiem, nigdy nie używałem :D niech się odezwą użytkownicy. ewentualnie sklep AM mógłby udzielić poprawnej odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie elektroda ph z Metronu działa poprawnie do roku, po tym okresie nie da się jej zkalibrować. Raz na rok to chyba nie taki wielki wydatek w poruwnaniu z innymi (testy, sole)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałeś jej w reaktorze czy mierzyłeś pH w tanku?

p.s. przyszło mi do głowy pytanie: czy szklana 'metron'ówka' jest cylindryczna na całej swojej długości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam elektrody AM w reaktorze. Mam ją grubo ponad rok (nie chce mi się szukać w zapiskach). Może trafiłem na bardzo dobry egzemplarz, ponieważ raz w miesiącu sprawdzam ją płynami kalibracyjnymi i parametry trzyma. Mam do niej zaufanie.

Sprawdziłem, pracuje bezproblemowo 19-miesięcy.

PS. Ciekawy jestem jak rozwiązujecie problem zaworów jednostronnych przy dozowaniu CO2. Zawór zainstalowany pomiędzy licznik bąbelków i zawór elektromagnetyczny. Czy taki zawór jest dostępny na naszym rynku?


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma Dennerle ma w ofercie takie zaworki; są bardzo solidne - używałem ich pH'metru kiedyś przy prowadzeniu 'holendra' stąd moja wiedza :)

dostępność tylko na rynku niemieckim...

w chwili obecnej używam zaworków odcinających (tzn. puszczających tylko w jednym kierunku) f-my Tetra - jak na razie nie narzekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik bąbelków AM ma zainstalowany taki zaworek, działa OK! (jest wykręcany więć powinien być w sprzedaży jako część zamienna).

Elektroda Metronu jest cylindryczna na całej długości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem :) ale licznik CO2 AM, to koszt ~50 pln/szt. jeśli ktoś taki używa, nie ma problemu. sam zaworek w liczniku jest wykręcany - aby go zaadoptować trzeba mieć jeszcze odpowiedni gwintownik; koszty się nakręcają...

zaworek Tetry kosztuje ~9 pln/szt - aby funkcjonował wystarczy wpiąć go na wężyku CO2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przesledzeniu tego wątku postanowiłam kupić Lajona 120. Głownie ze wzgladu na regulacje temperatury. Ale ponieważ elektronicznie jestem zielona prosze Panów o odpowiedź na kika pytań

1 Jak zrozumiałam w gniazdach można sobie zażyczyc 12 lub 230V. Jesli chodzi o ogrzewanie to czy sa grzałki na 12V .W miare dostepne i tanie? Wiatraczki to wiem ze np komputerowe.

2 Czy zasilanie tych urzadzen a zwlaszcza grzalki 12V jest możliwe tzn czy dużo wiecej wybija na liczniku pradu. Łaczna moc Lajona to 368W lub 460W.

3 Na urzadzeniu widzę cztery gniazda Dwa sa do temperatury a dwa do regulacji pH. Zrozumiałam z dyskusji ze lepiej co zaworu magnetycznego mieć 12V- (tu jest reaktor wapienny z butlą CO2) A po co to drugie gniazdo? Czy mozna wykorzystujac ten sprzet regulowac pH w inny sposob (bez reaktora) To drugie gniazdo wlacza się jak ph rośnie czy maleje?

Uff dzieki za cierpliwosc trochę długie mi wyszło...

TMK


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D napięcie 12V dotyczy li tylko i wyłącznie sterowania zaworem elektromagnetycznym CO2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki. To nie mam co kombinować :D


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.