Skocz do zawartości
Cichyppg

Jezowiec diadema. Rozmnazanie i rozwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zauważyłem ostatnio ze moja diadema wypuszcza "zarodki" do wody w postaci tak jakby dymu "spermy" ciężko to opisać. W każdym bądź razie jak się rozmnażają ? Czy to co wypuścił do wody są to larwy i czy one potrafią się rozmnażać same z sobą ? Czy potrzebny jest drugi jezowiec. Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na ten temat szukałem nawet pod szkarlupniami. Z angielskich forum nic nie rozumie dlatego pytanie wstawiam tutaj

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak robi jak mu coś nie pasuje  zmiana  temperatury , czyszczenie podłoża ,podmiana wody   gwałtowna zmiana   to odruch obronny  na 99% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
18 minut temu, Cichyppg napisał:

 

Witam serdecznie. Zauważyłem ostatnio ze moja diadema wypuszcza "zarodki" do wody w postaci tak jakby dymu "spermy" ciężko to opisać. W każdym bądź razie jak się rozmnażają ? Czy to co wypuścił do wody są to larwy i czy one potrafią się rozmnażać same z sobą ? Czy potrzebny jest drugi jezowiec. Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na ten temat szukałem nawet pod szkarlupniami. Z angielskich forum nic nie rozumie dlatego pytanie wstawiam tutaj

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Gamety. Koralowce i filtratory będą zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w szkiełko zrobiło się normalnie mleko teraz powoli się przejasnia ale tak jak mówię jest mlecznie [emoji14] 10efb89241663a0247da704d284cff37.jpg

Na zdjęciu tego aż tak nie widać jak wygląda.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak robiła, to sperma i tyle  białe takie gluty co się w wodzie rozpuszczają, a jajeczka są przeważnie większe takie kuleczki - mam też globulusa on akurat oddwawał do wody kuleczki jajeczka.

Ale nie wiem czy są rozdzielnopłciowe, bo jak bym trafił na cały spektakl to bym się dowiedział, a tak to przychodzę już w trakcie. Globulus siada na najwyższej skale i śmiesznie macha aparatem abukularnym - czyli tymi małymi "nóżkami z przyssawkami", macha w górę i w dół i sypie jajakmi i tak macha rytmicznie wszystkimi, bardzo zabawnie to wygląda.

Diadema nudna, siedzi tylko i pyli glutem, u mnie tak zrobiła jak postanowiłem ją nakarmić mrożonym krylem - wpadł mi przypadkiem kryl między kolce, patrzę a ta skubana zabiera nóżkami ambukularnymi kryla i przenosi do paszczy, i zjada - to dostała więcej żarcia :) ale już więcej nie daje - skałę trzeba czyścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto miec diademe w zbiorniku?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak, jeden chyba z najspokojniejszych jeżowców. Nie strąca chodzi tam gdzie pozwolą mu się ugiąć kolce no i ładnie je glony plus świetnie wygląda. Z doświadczenia wiem jak miałem w rm i zjadł wszystkie glony zagustował na lobophytonie i musiałem oddać. Rośnie bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz glony, warto!
Spokojne, nikomu nie wadządce zwierzę. Sam się obawiałem, potem okazało się że to super zwierzaki, w dodatku zeżarły nam bryopsis. Zeżarły, bo dokupiliśmy drugiego, teraz niestety trochę głodują jeden poszedł na giełdę. Żarłoczne są :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diadema goli glony ze skały do gołej skały kruszy swoją paszczęką nawet glony wapienne żaden glon na płaskiej powierzchni nie ma szans, jak się aipitasia na płaskim zaczepi to też bez szans jest, pięknie czyści skałę potrafi łazić po szybach i czyści mi tylną szybę z glonów wapiennych.

Osobiście nie lubię wapiennych w nadmiarze bo słabo wtedy korale kontrastują na tle fluo alg. czasami trochę robi zamieszanie i coś zaczepi kolcem, ale raczej nie jest niezdarą. Tylko rośnie wielka i bardzo szybko - moja ma już prawie 25 cm rozpiętości igiel - a zbiornik mam 30 cm wysoki. 

Globulus za to to dziad paskud, bo przewraca wszystko i jest kleptomanem, kradnie szczepki, kradnie małe odrosty miękasów które uda mu się urwać. zabiera małe szczepki jak są nie przyklejone razem ze skałą, włóczy po piachu i upuszcza - zbój.  Wczoraj zrobiłem szczepkę z Nightmare Palys ładnie przykleiłem, dziś globulus wyrwał z kleju i nosi na grzbiecie, udało mu się też urwać małą discosomę filoetową w zielone kropy i już ma 2 korale na grzbiecie - mobilna szczepka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diadema goli glony ze skały do gołej skały kruszy swoją paszczęką nawet glony wapienne żaden glon na płaskiej powierzchni nie ma szans, jak się aipitasia na płaskim zaczepi to też bez szans jest, pięknie czyści skałę potrafi łazić po szybach i czyści mi tylną szybę z glonów wapiennych.
Osobiście nie lubię wapiennych w nadmiarze bo słabo wtedy korale kontrastują na tle fluo alg. czasami trochę robi zamieszanie i coś zaczepi kolcem, ale raczej nie jest niezdarą. Tylko rośnie wielka i bardzo szybko - moja ma już prawie 25 cm rozpiętości igiel - a zbiornik mam 30 cm wysoki. 
Globulus za to to dziad paskud, bo przewraca wszystko i jest kleptomanem, kradnie szczepki, kradnie małe odrosty miękasów które uda mu się urwać. zabiera małe szczepki jak są nie przyklejone razem ze skałą, włóczy po piachu i upuszcza - zbój.  Wczoraj zrobiłem szczepkę z Nightmare Palys ładnie przykleiłem, dziś globulus wyrwał z kleju i nosi na grzbiecie, udało mu się też urwać małą discosomę filoetową w zielone kropy i już ma 2 korale na grzbiecie - mobilna szczepka.

Hahaha, więcej miejsca na nowe szczepki :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, big daddy napisał:


Hahaha, więcej miejsca na nowe szczepki :)

Wysłane z galaktyki S6
 

 

Oto gagatek : 

dwie urwane szczepki i jeszcze z tyłu ciągnie sporą skałkę z zielonymi zoa  O_O!  

a tak fajnie przykleiłem te palysy 

 

Co do diademy można dokarmiać mrożonym krylem, mieszać z wodą z akwarium do pipety długiej, przedrzeć się przez kolce i posypać go krylem, ładnie łapkami przeniesie wszystko do paszczy.

IMG_3255.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.