Skocz do zawartości
Przemek79

zwierz i ślimak

Rekomendowane odpowiedzi

prośba o identyfikację

ten mały zwierzak wypadł z wytrzepanego zoa (ale może z podstawki po prostu), ma około 2mm, ślimaka takiego nigdzie nie mogę znaleźć, ma ok 1-1,5 cm nie wydaje się żerować na koralach, łazi po skale choć rzadko go widać

z góry dziękuję za pomoc

 

IMG_1418.JPG

IMG_1419.JPG

zzoa.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ślimak nagoskrzelny prawdopodobnie żywiący się gąbkami - jak padnie to zatruje Ci wodę

tu poszukaj bo fotka na pewno przekłamuje kolory  https://pl.reeflex.net/kategorie/140.html#katID140

może to ten ? https://pl.reeflex.net/tiere/3113_Phyllidia_picta.htm#katID140

2 fotka za słaba - możliwe że to kiełż

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też z tych na reeflexie ostawiałem tego. ale mój nie ma tych żółtych wypustek. jakieś gąbki u mnie są. pytanie co robić? usunąć z akwarium czy dać mu żyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe fotki. nie wydaje się żerować na koralach. łazi raczej po skale. a tak wogóle jest piękny, szkoda że taki mały (ok 1 cm, może 1,5 cm). czy może teraz ktoś go rozpozna?

IMG_1432.JPG

IMG_1435.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam troszkę podobnego, pozyl tylko kilka miesięcy. Slimaczki nagoskrzelne są strasznie trudne w utrzymaniu.

Mialam oprocz berghii przyjemność miec i obserwować trzy gatunki różnych (gapowicze), a potem rozpacz, bo niestety padly po czasie mimo, że co do 2 gatunków wiedzialam, czym się żywią w naturze i im to zapewniłam :(

Jeśli chodzi o Twojego, to może to tez któryś z rodzaju dermatobranchus, jaki mi się trafił. Pogooglaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny osobnik. Co do ślimaków nagoskrzelnych to specjaliści żywieniowi. Jeśli trafił się ze szczepkom  z frachtu to aby jak najdłużej sobie żył. Masz spory baniak i przy tym litrażu jeśli nawet padnie to nie zatruje wody aż tak by było niebezpiecznie dla Ciebie i zwierzaków. Przeważnie trucizna którą zawierają ślimaki bierze się z pokarmu który przyjmują, a podejrzewam że takowych w akwarium nie posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje sobie już chyba 3 tygodnie, wygląda zdrowo. tak więc jeść coś musi. 

chciałbym go utrzymać ale też zdaję sobie sprawę z tego czym są ślimaki nagoskrzelne więc szans sobie nie daję dużych. Chciałbym tylko uniknąć strat w pozostałych mieszkańcach wskutek zatrucia czy masowego zżerania bo koncepcja akwarium jest tak bardzo rafowa jak się da. ryby, korale, ślimaki, krewetki, kraby, małże itd... powoli się wszystko udaje i nie chciałbym bomby atomowej. idę szperać za dermatami w takim razie. dzięki Dominiko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.