Skocz do zawartości
Darek85

Bkązowy glut z Euphylli

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj koło południa zauważyłem że z moją Euphyllią paradivisa dzieje się coś dziwnego. Mam jedną całkiem sporą główkę która cała się skurczyła, polipy zrobiły się aż płaskie a z jej środka wychodził bordowy, może ciemno brązowy glut. Całość na pierwszy rzut oka przypominało cyjano. Odessałem pipetą i przedmuchałem główkę żeby się tego pozbyć ale w pośpiechu nie zrobiłem zdjęcia. Godzinę po zabiegu główka napompowała się do stanu jak wczesnym porankiem przy jeszcze zgaszonym świetle, a dziś znowu bujnie się kiwa.

Co to mogło być? Po tagach nic nie znalazłem poza rozpuszczaniem się korala, ale mój wygląda zdrowo. Glut jak by wychodził z pyszczka, nie widzę żadnego ubytku w polipach. Reszta korali ma się dobrze. Obok stoi Euphyllia paraancora i obie główki ładnie napompowane. Jedyne co się zmieniło w zbiorniku to dołożyłem węgiel dwa dni temu.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie czy się naśmiewasz ;)? A ja się bałem że jakieś chorubsko się wdało.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakby była fotka mogło by pomóc, ale z opisu wynika że coś "wypluła"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak pisze silva zrobiła kupę ;) u mnie tak robi często euphyllia glabrescens.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie co jakiś czas dunca też "robi kupę"... Na początku bałem się, że coś jej dolega, teraz poprostu się tym nie przejmuję. Przy ok 30 mordkach wyglada to nieciekawie - z mordek wychodza długie gluty, a że dokarmiam raz na jakiś czas mordki krewetką koktajlową, to i kupę robi dość często, ale za to rośnie jak szalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wsparcie. Wciąż nabieram doświadczenia. Musicie mieć racje bo Euphyllia pięknie się napompowała i raczej nic jej nie jest.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.